Перейти до основного вмісту

Как не мстить за зло?


Как не мстить за зло?

Большинство из нас, наверняка, хотя бы раз думали: «О, как бы я хотел отплатить ему за всё, что он мне сделал!» Думали ли и вы так когда-то или, может, недавно?
В Библии написано: «Никому не воздавайте злом за зло…» Слово apodidomi — «воздавать», ещё переводится отплачивать. Оно состоит из слов apo — назад и didomi — отдавать. А целиком слово apodidomi описывает человека, который желает отомстить, свести счёты, отплатить. Он хочет поквитаться с другим человеком, сделав ему то же самое, что тот сделал ему; хочет отомстить ему за несправедливое с ним обращение. Это слово употребляется в нашем стихе с отрицательной частицей, что выражает запрет.
Слово kakos — «злой», относится ко всему, что может причинить вред, страдания, ко всему, что делается со злыми намерениями. То есть человек специально старается причинить кому-то ущерб, навредить. В этом стихе на греческом языке написано kakon anti kakou, что значит злом за зло. Это относится к человеку, который думает: «Ты поступил со мной плохо, и я поступлю с тобой плохо. Я сделаю тебе то же самое, что ты сделал мне».

Более полный перевод этой части стиха таков:
«Не мстите человеку, не сводите с ним счёты и не отплачивайте тем же. Никогда не старайтесь нарочно обидеть того, кто обидел вас».
Нам хочется отомстить тем, кто обошёлся с нами несправедливо, но не этому Иисус нас учит. Мы должны не мстить, а искать мира с людьми и хранить своё сердце чистым. Невозможно оставаться чистым перед Богом и в то же время продумывать план мести обидчику. Мы должны не планировать, как поквитаться с обидчиком, а предать его в руки Бога.
В праздничные дни, когда приходится чаще и больше общаться с разными людьми и нужно сделать так много дел, есть большая вероятность обидеться на кого-то, не понять друг друга, поссориться. Праздники сопровождает стресс, вследствие чего люди могут воспринимать ситуацию неправильно.

Итак, если вас кто-то расстраивает, не вступайте с ним в борьбу. Не накручивайте себе мысли о мести, а обратитесь к Господу и попросите Его наполнить ваше сердце миром. И когда в вашем сердце будет мир, вы посмотрите на эту ситуацию совершенно иначе. Пусть этот человек и на самом деле обошёлся с вами неправильно — мир в сердце поможет вам сохранить положительный настрой по отношению к нему. К тому же вы будете чисты перед Богом, свободны от горечи, обиды и гнева.
Никому не воздавайте злом за зло…
 Римлянам 12:17

Матеріали зі служіння Ріка Реннера

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів. Чекаю воскресіння мер…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…