Перейти до основного вмісту

Як не сваритися?
Сварки, на жаль, є буденністю нашого життя. Можна сказати сваряться всі: і вдома, і на роботі, і на вулиці, і в транспорті – всюди.

Але є сьогодні і такі люди, які не сваряться – мудрі люди, які знайшли відповідну форму, щоб зберегти спокій у будь-які конфліктні ситуації.

Чи це просто? Часто буває це дуже непросто, але практика стримувати своїх емоції та володіти своїм розумом, дозволяють уникнути сварки, зберегти мир та хороші відносини у сім’ї чи на роботі.

Біблія дає відповідь, чому трапляються сварки, а саме:

Притчі 10:12: «Ненависть побуджує сварки, а любов покриває всі вини».

Притчі 13:10 «Тільки сварка пихою зчиняється, а мудрість із тими, хто радиться».

Саме зароджена ненависть, а також зверхність і пихатість породжують сварки. І тут потрібно над собою працювати, щоб не мати негативних емоцій по відношенні до інших людей.

Можна сказати, що сварки також спричиняються і егоїзмом та не здатністю контролювати свої емоції.

А також ще одну причину, яку б я виділив – це не здатність прогнозування конфліктної ситуації наперед. Тобто, якщо зароджується конфлікт і розумна людина розуміє, що відповідна ситуація призведе до сварки, розриву відносин чи навіть гірших наслідків – ця людина буде або зменшувати градус конфлікту, слів, емоцій, або взагалі уникне чи припинить відповідну ситуацію… а в цьому мудрість, яку потрібно здобувати!

Також, в такому разі варто зважити чи варто дійсна та річ серйозної уваги, чи мир, особливо в сім’ї, є набагато важливіший – і як рправило, він дійсно набагато важливіший.

Біблія також дає відповіді як уникати сварки, а це:

Притчі 17:14 «Почин сварки то прорив води, тому перед вибухом сварки покинь ти її!».

Притчі 28:25 «Захланний викликує сварку, хто ж має надію на Господа, буде насичений».

Мудрість і в тому, щоб віддати конфліктну ситуацію Богу, та поступитися. Гординня каже, що маєш стояти до кінця, навіть дурного кінця – мудрість каже, поступись в емоційному накалі, але стій на істинні.

Сваритися чи ні – це наш вибір – і тільки наш. Якщо будемо працювати над собою, своїми емоціями та молитися Богу, щоб він дав нам мудрість та силу тримати свої емоції та розум в контролі, вірю, що можемо, дійсно, не сваритися!

Сергій Гула

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів. Чекаю воскресіння мер…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…