Перейти до основного вмісту

Плоть немічна!Чому грішимо? Чому не маємо часто сил боротися проти спокуси? Чому живемо тілесним, а не духовним життям?
Тому що – плоть немічна, і, часто, навіть на підсвідомому рівні обираємо саме плотське життя.
І як правило, перша наша реакція на бажання плоті, які є гріховні – це піддатися спокусі… Однак, духовна людина розуміє, що гріх – це духовна смерть, це втрата вічного життя, це пекло!
Тому з гріхом і спокусами потрібно боротися – і це маємо робити саме ми. Саме ми відповідальні за власне духовне життя.
Матвія 26:41:
«Пильнуйте й моліться, щоб не впасти у спокусу, сильний бо дух, але немічне тіло».

Розуміння обставин життя, коли може підійти спокуса і яка саме та постійна регулярна молитва дозволять ефективно протистояти плотським спокусам. Це найдієвіший спосіб боротьби проти спокуси – але неєдиний.
Мудрість і знання Слова Божого – доповнюють, ось цю, ефективну боротьбу проти гріха та сьогоднішніх спокус.
Мудрість приходить від Бога і читання та роздумування над Біблією. А саме розуміння, де криється ворог і звідки та коли буде атака, щоб приготуватися. Тобто, ми прекрасно знаємо себе та свої слабкі сторони – і диявол буде бити саме туди і в саме той час, коли ми найбільш втомлені, чи коли все дуже добре – коли ми, як кажуть в світі «на рослабоні». Тоді приходить спокусник – і підсуває смертельну пігулку в дуже красиві обгортці. І якраз чатування та мудрість в цей момент дозволить одразу емоційно не піддатися спокусі та включити духовний рівень.
Також мудрість дає розуміння, що плоть і дух завжди, протягом всього життя будуть протистояти одне одному. І в цьому протистоянні – завжди повинен перемагати дух!
Галатам 5:16-25:
«І кажу: ходіть за духом, і не вчините пожадливости тіла, бо тіло бажає противного духові, а дух противного тілу, і супротивні вони один одному, щоб ви чинили не те, чого хочете. Коли ж дух вас провадить, то ви не під Законом. Учинки тіла явні, то є: перелюб, нечистість, розпуста, ідолослуження, чари, ворожнечі, сварка, заздрість, гнів, суперечки, незгоди, єресі, завидки, п'янство, гулянки й подібне до цього. Я про це попереджую вас, як і попереджав був, що хто чинить таке, не вспадкують вони Царства Божого! А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість: Закону нема на таких! А ті, що Христові Ісусові, розп'яли вони тіло з пожадливостями та з похотями. Коли духом живемо, то й духом ходімо!».

Ось вона інструкція переможного життя: ходити за духом – це єдина формула, щоб не вчиняти гріховні спокуси тіла. Що означає мати постійний молитовний зв’язок з Духом Святим. І навіть, якщо цей зв’язок послабшав, моментально його відновлювати у разі атаки!
Саме ви вибираємо спосіб нашого життя – чи буде він плотський, чи духовний. Очевидно, що духовний спосіб життя – він важчий, але нагорода за нього в тисячі разів краща. Тим більше, що заплата за гріховне життя – вічні муки в аду!
Вибір, як завжди, за нами!

Сергій Гула

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів. Чекаю воскресіння мер…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…