Перейти до основного вмісту

БІБЛІЯ І ХАБАРНЦИТВО

БІБЛІЯ І ХАБАРНЦИТВО

Останні дослідження найповажнішої світової організації з питань протидії корупції «Transparency International» показали дуже невтішну ситуації для України. Рівень сприйняття хабарництва та корупції в нашій державі є один із найвищих у світі. Ми займаємо 144 місце серед 177 країн, що на одному рівні із: Нігерією, Центральною Африканською Республікою і Папуа Новою Гвінеєю.  
У нас, на жаль. сформувалося хабарне середовище. Багато із нас звикли давати та брати хабарі. Ми звикли так вирішувати справи і проблеми. І що найгірше - ми виправдовуємо хабарництво!
А як ставиться Бог до хабарництва та хабарників? Чи Він є толерантним до цього явища, виправдовуючи його?

Дослідивши Біблію, одразу помітно - Бог багато та однозначно говорить про хабарництво. 

А хабара не візьмеш, бо хабар осліплює зрячих і викривляє слова справедливих. (Вихід 23:8)

Це був час, коли Бог навчав свій народ жити по-новому, жити як вільні, як цивілізовані, даючи ряд настанов, які є в 23-й главі Книги Вихід. І серед важливих настанов Бог зробив акцент на хабарництві, заповідавши, щоб ніхто хабара не брав (а отже, і не давав), бо він осліплює зрячих та нівелює справедливість.

Безбожний таємно бере хабара, щоб зігнути путі правосуддя. (Притчі 17:23)

Тут чітко називаються речі своїми іменами, а точніше люди. Хабарник є безбожником! Безбожником є той, хто дає хабар і той, хто його бере. Не буває хабарника, який приймає хабара, без того, хто його дає. Отже, однаково грішить і той, хто бере хабара, і той, хто дає! Разом - вони нищать правду і справедливість. Разом, вони повстають на Божі заповіді та Його правду. Разом постануть перед страшним судом:


Збори безбожних спустошені будуть, а огонь пожере дім хабарника: він злом вагітніє, й породить марноту, й оману готує утроба його... (Йова15:34,35)

Є покарання за хабарництво, для того, хто дає і бере хабара! Його ймення буде знищено – бо він думає про зло і його породжує!

Цар утримує край правосуддям, а людина хабарна руйнує його. (Притчі 29:4)

Так, своїми діями, коли даємо і беремо хабара – ми руйнуємо будь-які позитивні перетворення в нашій країні. Часто, багато чого, що запроваджується корисне – руйнується хабарництвом. «Завдяки» хабарам: мажор вбиває дітей на дорозі, «відкупившись» 200-ма гривнами від працівників ДАІ та суддів; лікар, який вчора був студентом, та клав в заліковку гроші – сьогодні забуває ножиці в животі після операції; суддя засуджує бідну, невинну людину, бо багатий, злодійський «рішало» дав судді гроші за ухвалення «правельного» рішення... бо:

Несправедливого чинять в суді за хабар справедливим, а праведність праведного усувають від нього... (Iсаї 5:23)

Саме хабарництвом ми ліквідуємо чесні та справедливі суди в нашій країні. Ми стимулюємо до того, щоб панувало зло та неправда! Хабарництво руйнує не тільки підвалини всього суспільства, але й:

Коли мудрий кого утискає, то й сам нерозумним стає, а хабар губить серце. (Еклізіаста 7:7)

Хабар знищує саму людину! Знищує її єстиство, знищує її серце! Це сам Бог сказав!

Ці приклади можна продовжувати ще багато! Уявіть, це ще не всі місця з Біблії про хабарництво! Очевидно одне, Бог дуже негативно ставиться до хабарництва і дуже суворо буде судити тих, хто дає та тих, хто бере хабарі!
Нам варто визнати, що саме ми, громадяни України, сформували таке середовище! І саме нам його і змінювати!  Бог від нас очікує саме цього! Нам потрібно протидіяти хабарництву, якщо ми хочемо замешкати в Царстві Його:

Затривожились грішні в Сіоні, і трепет безбожних обняв... Хто з нас мешкати буде при вічному огнищі? Хто ходить у правді й говорить правдиве, хто бридиться зиском насилля, хто долоні свої випорожнює, щоб хабара не тримати, той перебуватиме на високостях, скельні твердині його недоступна оселя, його хліб буде даний йому, вода йому завжди запевнена! Твої очі побачать Царя в Його пишній красі, будуть бачити землю далеку. (Iсаї 33:14-17)

Ми можемо протидіяти вже сьогодні! Ми можемо почати з себе – перестати давати і брати хабарів. Долучайтеся до національного Руху «Ні хабарництву! (www.nihabarnyctvu.org.ua) Я не даю і не беру хабарів». Підписати Деклараціюбезхабарності! І разом будувати нову, Божу Україну!

Координатор Національного Руху
«Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів»

Сергій Гула

Коментарі

  1. Цікава, змістовна і сучасна стаття. Приєднуюсь до національного руху "Ні хабарництву!" Готовий підписати декларацію безхабарності.
    Побудуймо нову, Божу Україну!

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…