Перейти до основного вмісту

Як можна любити Господа?

Перша і найголовніша заповідь, яку ми всі добре знаємо: «Люби Господа, Бога твого, усім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією силою своєю!» (Повторення Закону 6:5), насправді кидає перед нами  серйозний – а як же насправді любити Бога?
По-суті, саме від виконання цієї заповіді залежить все наше життя! Наскільки ми по-любимо Господа і будемо жити в цій любові щоденно, настільки ми будемо щасливі та реалізуємо себе. Бо саме в цій любові – є сенс життя, є істинна життя, є все необхідне для нас.
Логічно, постає питання, а як практично можна любити Бога? Що ми можемо робити для цього? Адже ж, любов не просто так існує – вона має конкретний вираз, конкретний результат, з якого можна судити: чи ми любимо, чи ні…
Біблія допомагає нам відповісти на ці питання. Саме там міститься відповіді, які показують, що до вподоби Господу, а чого Він не любить…

Отже, ми можемо любити Господа такими способами:

1.           .Богошукання. Шукати Бога, шукати обличчя Його завжди! Тобто проводити спільно час в молитві. Не буває любові без спільного проведення часу! По-суті, наше життя має стати постійним пошуком Бога. Так передбачив сам Господь, щоб ми линули до Нього, прагнули Його, шукали Його! І ми обов’язково знайдемо Господа, якщо будемо шукати Його всім своїм серцем
Пошукуйте Господа й силу Його, лице Його завжди шукайте!
(1Хр.16:11)

2.           Слухатись Його та виконувати Його заповіді.
Логічно, що може постати питання: «Чому ми повинні це робити?».
-      Бо він наш Творець;
-      Він наш Господь;
-      Бо так краще саме для нас!
Не можна уявити любові батька і сина, якщо син не слухається і не виконує того, що просять його батьки. Бог знає найкращим чином, що нам потрібно і очікує від нас покірливого серця. Виконуючи Господні заповіді – ми радуємо серце нашого Небесного Батька і підтверджуємо нашу любов не тільки в словах, але і в справах! Тим більше, що виконання Божих заповідей і настанов потрібно нам, для найкращого способу життя!
«Якщо будете ходити згідно з постановами Моїми, а заповідей Моїх будете додержувати й будете виконувати їх, то дам ваші дощі в їхнім часі, і земля дасть свій урожай, а польове дерево дасть плід свій. І молочення досягне вам виноградобрання, а виноградобрання досягне сіяння, і ви будете їсти хліб свій досита, і будете сидіти безпечно в вашому Краї». (Левит 26:3-5)
3.           Жити та ходити вірою. Ми знаємо про аксіому, яка є в Біблії: «а без віри угодити Богу неможливо!». Все життя християнина базується на тому, в що він вірить, а точніше у Кого він вірить і як він живе вірою. Завжди будуть виклики поступити не по Слову Божому, а як здається «правильним». Але якщо, не зважаючи ні на що, ми все ж таки, вирішуємо піти шляхом віри – це є великий знак довіри Богу та любові до Нього!
4.           Керуватися у власному житті Біблійною істинною! Це має бути наш твердий вибір. Наше життя щоденно базується на виборі тих, чи інших рішень. І вибирати істинний, Біблійний шлях для нашого життя – є також великим проявом любові до Господа. Тим більше, сам Ісус сказав, що Він є істиною. А коли любимо Його, то і любимо істину, а коли любимо її, то будемо поступати істинно…
«Промовляє до нього Ісус: Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене».
(Від Івана 14:6)
5.           Радитися з Ним. Кого любиш, то не будеш ігнорувати! А тим більше Того, у кого основа життя та вся мудрість. Річ в тім, що нам потрібно навчитися радитися з Господом та повністю довіряти Йому! Нам потрібно знаходити час у своєму житті, щоб ціленаправлено шукати Його поради на наші життєві питання. Роблячи так, ми показуємо, що Господь є нашим найвищим авторитетом і що ми хочемо жити саме так, як Він цього передбачає!
Одним із прекрасних зразків поради і спілкування з Богом є Мойсей, який став другом Божим. Мойсей прагнув спілкування з Богом та багато часу проводив із ним. А тому розумів Його та здійснив великі справи Божі. І весь народ просив його, щоб він слухав Бога та передавав все їм: «Приступи сам, і слухай усе, що скаже Господь, Бог наш, і ти будеш говорити нам усе, що промовлятиме Господь, Бог наш, до тебе, а ми будемо слухати й виконаємо». (Повторення Закону 5:27)
6.           Визнавати Його авторитет! Він Цар царів і Бог богів! Йому належить вся пошана. Ставитися до Господа із найвищим авторитетом та повагою – це дуже глибокий вираз любові! Істинна полягає в тому, що коли любиш, то шануєш! А якщо зневажаєш, то не любиш. Ця формула діє не тільки у відносинах з Богом, але і з людьми. Прославляти Його, поклонятися Йому, виконувати Його заповіді – це одні із показників проявлення поваги. Ми повинні шанувати Бога, тому що Він наш Творець, Він наш Батько і Ві наш Господь. І саме Йому належить вся слава і вся честь і це аксіома!
«Благословення, і слава, і мудрість, і хвала, і честь, і сила, і міць нашому Богу на вічні віки! Амінь!». (Об’явлення 7:12)
7.           Робити щось особливе саме для Господа. Що можемо зробити саме ми від нашого серця. Не тому, що так написано чи хтось сказав, а тому, що ми так хочемо проявити свою любов до Ісуса. Як це зробила одна із жінок (в Біблії сказано «грішниця» або блудниця), яка зробила дуже нестандартну річ, коли Ісус був запрошений Фарисеєм Симоном спожити їжу. Вона прийшла до Ісуса, обмила його ноги слізьми, цілувала їх та намастила голову Христа дуже дорогою олією. Що заставило навіть учнів розкритикувати таке «марнотратство»… Відповідь Господа була приголомшлива – вона полюбила Його дуже сильно і ця любов, поєднана з вірою дала цій жінці повне прощення її гріхів(Луки 7:36-50)
8.           Ціленаправлено розвивати наші відносини з Господом. Вони не повинні просто пливти за течією… тут, напевно, найкращим зразком є Єнох та Давид. Про першого в Біблії сказано, що він ходив з Богом і не стала його, бо він з Богом ходив. Єнох удостоївся такої честі, щоб не бачити смерті, а бути підхопленим Богом на небеса за свій приклад життя…
Про Давида ми знаємо багато, але, думаю, найголовніше це те, що його серце було повністю віддане Богу і він в будь-які часи свого життя шукав Бога та розвивав з Ним свої відносини, говорячи: «Та я завжди з Тобою, Ти держиш мене за правицю…» (Псалом72:23)
9.           Бути ініціатором того, що підтверджує нашу любов. Як правило, ми очікуємо, що Бог буде перший проявляти свою любов. І це обґрунтовано… Бо найперше – Він наш батько! Але так не повинно бути завжди. Варто і самому бути ініціатором дій, які підтверджують нашу любов до Господа. Старатися Богу зробити приємне… як це зробив Давид, який захотів побудувати Господу храм, як це зробив римський сотник, проявивши глибоку віру в Божественність Христа, як це зробила жінка, що омила своїм волоссям ноги Ісуса…
10.       Любити Бога всією душею! Неможна уявити собі любов, яка не проявляється в емоціях. Важко собі уявити любов, яка ніяк не виражається. Емоції, як правило, є виразником стану душі. Чи це радість, чи гнів, чи щастя, чи любов…
«Як олень прагне до потоків, так душа моя прагне до Тебе, о Боже», співає псалмоспівець! Прагнення душі до свого Творця має бути визначальним в нашому житі і вона повинна «приліпитися» до нашого Бога!
11.       Не грішити! Старатися із всіх сил не робити те, що найбільше засмучує Бога. Гріх краде у нас все, а найперше близькі відносини з Богом! Тому з гріхом потрібно боротися, що є сили, а коли не вистачає їх – благати Господа про допомогу! І Він обов’язково допоможе і навіть, коли згрішимо – Він вірний і праведний простить нас, якщо щиро розкаємося!
Святість – це найкраще середовища, де розвиваються наші відносини з Богом! Бо: «Блаженні чисті серцем, бо вони будуть бачити Бога». (Від Матвія 5:8)

Можливо буде таке враження, що любити Господа – достатньо складно і навіть неможливо! Але, як колись сказав Блаженнійший Любомир Гузар: «Варто попробувати!». Варто так жити! Кожного дня, крок за кроком, пункт за пунктом – і через деякий час, любов з Господом – стане способом та стилем нашого життя – а це найвище блаженство, яке тільки може людина досягнути у цьому, земному житті…


Сергій Гула

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…