Перейти до основного вмісту

Не шукати свого?

Всі шукають свого. Шукають гарного заможного та щасливого життя. Здається, що це нормально, так має бути! Кожна людина повинна ж бути зацікавлена, щоб шукати собі добра… Але чи це, дійсно, нормально? Чи так передбачав Бог, що створив нас?
В одному із відривку послання Апостола Павла можемо знайти достатньо радикальні слова:

Бо я однодумця не маю ні одного, щоб щиріше подбав він про вас. Усі бо шукають свого, а не Христового Ісусового.
Филипянам 2:20-21

Чомусь для нас, для людей так важко зробити своїм акцентом життя пошуки Бога і Його діл, а не свого збагачення, своєї слави, визнання, пошани, свого добра... ми вирішили ставати особистими ковалями свого щастя. Ми не знаємо, тай в принципі не хочемо знати як же шукати Бога. Як відректися від свого і почати прагнути Божого…
Але необхідно навчитися шукати того, що є істинним та вічним! Варто здійснити переоцінку власного життя, щоб шукати в житті найперше, що Бог приготував нам від початку. Варто постійно шукати Його, а також прагнути творити Господні діла у своєму житті!  
Хтось справедливо може зауважити: «як же ж нам шукати Боже і самого Бога? Нам зрозуміло, наприклад, як шукати хорошу роботу, університет, ресурси, які дають можливість заробити на життя... А от щодо того як знайти Бога і Боже – проблема. Не вже нам необхідно відмовитися від того, щоб працювати на роботі, вчитися в університеті, покинути сім’ю, щоб шукати Боа? Відповідь на ці питання – звичайно, що ні! Очевидно, що не потрібно йти в монастир і шукати Бога. Але інше питання звучить так: «а чи ви впевнені, що те, що ви зараз робите хоче Бог? Тож, як шукати Боже, у звичайних, немонастирських умовах? 
Найперше, варто дивитися на приклад мужів Божих та самого Ісуса Христа, як вони шукали Бога. А це найперше серйозна та тривала молитва. Глибока, посвячена молитва – є першим ключем, щоб знайти Бога та зрозуміти, що Він очікує від нас!
Друге – у нас має бути внутрішнє, серцеве рішення, що ми будемо своє життя будувати так, щоб догоджати Богу, служити Йому, а не собі. Тобто виробити правильну установку свого життя – найперше шукати Бога і те, чого Він бажає для нас!  
Наступне - це сильне бажання нашого серця шукати Бога! Чи горить в нашому серці бажання творити діла Божі? Не варто обманюватися - те, чого ми найбільше бажаємо – те і ми досягаємо. Якщо в нашому серці не горить бажання робити щось для Бога і шукати Його, очевидно, що ми і не будемо знати Бога і того, що Він приготував для нас!
Четверте - а що ми робимо для того, щоб знати, що є воля Божа. Скільки часу ми виділяємо для того, щоб шукати Бога та те, чого прагне Його серце для нас? Прагне Його серце… Наскільки часто ми запитуємо це в Господа? А якщо Господь нам це відкриє - чи готові ми це робити?
П’яте - про що ми думаємо? Чим наповненні наші думки? Чи постійно, кожного дня ми думаємо про Бога і Його діла? Чи захоплюють нас ці думки? Чи штовхають вони нас до відповідних дій? Чи наші думки наповнені тільки тим, як вижити, збагатіти, отримати статус та славу?
Завжди будуть спокуси і необхідності догоджати собі та шукати свого. Але фундаментальні принципи нашого життя завжди повинні диктувати одне: найперше всього шукати Бога і Боже! Пам’ятаючи, що Він сам сказав:

І не шукайте, що будете їсти, чи що будете пити, і не клопочіться. Бо всього цього й люди світу оцього шукають, Отець же ваш знає, що того вам потрібно. Шукайте отож Його Царства, а це вам додасться!
Луки 12:29-31 

Варто стати людиною, яка прагне творити діла Божі і докладає всі зусилля, щоб кожного дня шукати Бога – в цьому і є істинна життя, в цьому, і є справжнє щастя для кожної людини…


Сергій Гула

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…