Перейти до основного вмісту

ГЛАВА УГКЦ ПРОСИТИМЕ БОГА, ЩОБ ПАРЛАМЕНТ НЕ ПРИЙНЯВ МОВНОГО ЗАКОНУ


ГЛАВА УГКЦ ПРОСИТИМЕ БОГА, ЩОБ ПАРЛАМЕНТ НЕ ПРИЙНЯВ МОВНОГО ЗАКОНУ

Глава УГКЦ Святослав проситиме Бога, щоби Верховна Рада в жодному разі не прийняла законопроект «Про засади державної мовної політики», внесений народними депутатами від Партії регіонів Сергієм Ківаловим і Вадимом Колесніченком, який суттєво обмежує використання української мови.
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Патріарх Святослав прирівняв рідну мову до Церкви, яку теж забороняли і зневажали.
«Так ставалося, що нашу мову завжди обмежували, зобороняли і зневажали, як і Церкву. У нас намагалися вкрасти дорогоцінний дар віри, який передається його культурою та мовою. Цього тижня ми будемо просити Господа Бога, щоб наш Парламент у жодному разі не прийняв закону проти української мови», - сказав Глава УГКЦ під час проповіді 1 липня 2012 року, у неділю Всіх святих українського народу, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві.
«Просімо Господа Бога, щоб на нашій рідній землі ми ніколи не були людьми вторинної якості, щоб тут ми могли на повну розвиватися у своїй мові та культурі та були гідні того спадку, який вистраждали всі святі українського народу», - наголосив Патріарх Святослав.
2 липня, під час Погоджувальної ради голова Комітету Верховної Ради з питань культури та духовності Володимир Яворівський повідомив, що комітет на даний час розглянув лише близько 300 поправок до «мовного законопроекту» при підготовці його до другого читання. Він нагадав, що всього до проекту закону було подано 2 тисячі 40 поправок.
Також сьогодні голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що парламент цього тижня не розглядатиме «мовний законопроект».
Тим часом, як повідомляє УНІАН, лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не виключає, що парламент цього тижня може розглянути «мовний законопроект» в другому читанні.
Нагадаємо, що в травні 2012 року представники Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, закликали народних депутатів не вносити на розгляд Парламенту законопроект "Про засади державної мовної політики". Зокрема про це йдеться у листі до Голови Верховної Ради Володимира Литвина і народних депутатів, підписаному черговим головуючим у ВРЦ, Главою УГКЦ Святославом (Шевчуком).
«Прикро, що предметом політичних маніпуляцій стають такі святі для державної самобутності й стабільності речі, як мова, історія та релігія", – зазначено в документі. Головуючий у ВРЦіРО закликав спікера Парламенту та народних депутатів "не вносити на розгляд у сесійній залі Верховної Ради України вищезазначені законопроекти з огляду на їхню загрозу суспільному мирові та злагоді, загрозу культурі й самобутності українського народу та, навіть, самому існуванню української держави".
До цього листа також було додано звернення Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій до українського народу щодо функціонування мов та загроз сепаратизму від 24 липня 2006 року. Під зверненням 2006 року підписалися: Предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет, Предстоятель УПЦ (МП) Митрополит Володимир, Верховний Архиєпископ УГКЦ Любомир (Гузар).



Коментарі

  1. Всеукраїнська рада Церков та релігійних організацій складається тільки з представників трьох конфесій?

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ БОЖОГО ПОКЛИКАННЯ

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ БОЖОГО ПОКЛИКАННЯ Як мало сьогодні ми бачимо, дійсно, людей, які б мали великий Божий плід в своєму житті. А, часто, бачимо, коли  віруючі   люди живуть за стандартами  цього  світу, маючи цілі, які актуальні для мирських людей, прагнуть багатства так, як би це було основа їхнього життя… Сьогодні постає важливе питання: "чому ми такі малопродуктивні у Божій справі"? Відповідь можна знайти у нижчезазначеному слові Христа: А між терен посіяне, це той, хто слухає слово, але клопоти віку цього та омана багатства заглушують слово, і воно зостається без плоду. (Матвія 13:22) Варто розуміти, що перед нами є дві дуже серйозні загрози, щоб реалізувати Боже покликання: 1.                щоденні  справи, завантаженість та суєта віку цього настільки навантажили нас, що ми забули про служіння Боже, ми забули про достатню молитву, ми забули про покликання Боже. У нас немає часу, щоб думати про духовне – ми дуже зайняті на роботі, нас так баг

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла , стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь. Сергій Гула

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ , як основа християнського світогляду Вірую в Єдиного Бога Отця , Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей , і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця. І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого , Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на від