Перейти до основного вмісту

КОЛИ Я СЛАБКИЙ… або – сила сильна тоді, коли вона проявляється в слабості

КОЛИ Я СЛАБКИЙ…
або – сила сильна тоді, коли вона проявляється в слабості

Час від часу в житті так буває, що ти відчуваєш слабість, слабість десь в середині тебе, слабість у душі. Це той стан, коли нічого не хочеться робити, тебе нічого не радує, в тебе нема ніякого натхнення, стан апатії або депресії. Коли ти знаєш, що маєш щось робити – а тобі не хочеться, ти маєш молитись – а не молишся, маєш по роботі щось робити, а не робиш, завдання, які «піджимають» - все одно їх не робиш – що це таке, що це за стан?
Є зрозумілим, що життя таке, що ти не завжди будеш в силі та вдохновенні, приходять непрості дні, непрості часи. Зранку встаєш, а тобі нічого не хочеться… (Про це пише Давид в Псалмі 21:16 – висохла сила моя…, або коли він стимулює душу свою кажучи: чого сумуєш душа моя – слав Бога!!!)
Що тоді робити в такому стані? Є два варіанти 1 – погодитись з цим станом і знаходитись в ньому; 2 – не погодитись з цим станом – і боротися з ним.
В Слові написано – що коли в день злий твоя сила виявилась слабкою, то яка ж слабка твоя сила…
Тобто, нам необхідно проявляти свою силу саме тоді, коли здається, що її взагалі нема, нам потрібно брати над собою зусилля, і робити те, що нам не хочеться, але потрібно, особливо це стосується молитви! Як би не хотілося молитись – треба молитись, тому що, як правило, причина апатичного, депресивного стану – це духовний тиск, діла диявола. Або інший варіант – самовільний, притикаючий гріх – який потрібно по швидше залишити.
Треба боротися з цим станом, не можна з ним погодитись, хоча це важко – але варто боротись!
Думаю, однією із причин слабості є вплив духовного, бісовського світу, саме цей світ, а не Бог, зацікавленні в нашій слабості і відсутності продуктивності в нашому житті.
Але ми, як віруючі люди, маємо прекрасний інструмент боротьби проти бісовського світу та диявола – молитва та протистояння:

1Петра 5:8-10
Будьте тверезі, пильнуйте! Ваш супротивник диявол ходить, ричучи, як лев, що шукає пожерти кого.
Противтесь йому, тверді в вірі, знавши, що ті самі випробування трапляються й вашому братству по світі.

Це аксіома, що в нас є супротивник, і ми повинні це знати та розуміти і завжди бути готовим до боротьби та протистояння.

А також в нас є прекрасна обітниця, що Господь є силою нашою, що якраз в моменти слабості – треба проголошувати. 

Iсаї 12:2
Оце, Бог спасіння моє! Безпечний я, і не боюсь, бо Господь, Господь сила моя та мій спів, і спасінням для мене Він став!

Також прекрасною обітницею є те, що в наших слабостях, немочах, проявляється сила Божа, це якраз пізнав і апостол Павло, коли був немічним, слабким…
2Кор.12:9
Досить тобі Моєї благодаті, бо сила Моя здійснюється в немочі. Отож, краще я буду хвалитись своїми немочами, щоб сила Христова вселилася в мене. (цікаво, що сила Божа може вселятися в нас, а може і ні…)
Нам потрібно шукати ось цієї сили Христової, щоб вона всилились в нас, і щоб ми почали діяти нею!
Отже, моменти слабості в нашому житті завжди будуть – і це час вибору – або погодитись з цим станом, або почати йому протистояти, пам’ятаючи – що Господь сила наша і вона часто буде проявлятися в наших слабостях. Давайте в у важких пустелях шукати прекрасні джерела сили…

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…