Перейти до основного вмісту

ЧИ ВМІЄМО МИ ЗБЕРІГАТИ ВНУТРІШНІЙ МИР, КОНТРОЛЮВАТИ ВЛАСНІ ЕМОЦІЇ?

ЧИ ВМІЄМО МИ ЗБЕРІГАТИ ВНУТРІШНІЙ МИР, КОНТРОЛЮВАТИ ВЛАСНІ ЕМОЦІЇ?

Багато проблем, багато поганих речей приходить в життя людини, яка не здатна контролювати власні емоції і яка не здатна берегти внутрішній мир. А ще більше проблема є для того, хто є віруючою людиною, адже коли ми у тих чи інших складних обставинах починаємо втрачати контроль, починаємо нервувати, виявляти емоції – цю ситуацію дуже вміло використає наш ворог! Ось чому ми потім будемо жаліти про жорстокі слова, які в емоціях сказали, жаліти про неадекватні дії, які зробили... В нас, як віруючих людей, є Дух Святий, наш досконалий мир і для нас не є виправданням, що ми втратили внутрішній мир, рознервувались через важкі обставини – до нас є високі вимоги і ми зобов’язані відповідати високим стандартам. (Матвія 5:48)
В житті будуть найрізноманітніші важкі, емоційні, несправедливі ситуації, і якраз питання буде в тому, як ми відреагуємо на неї. Наприклад, коли хтось починає жорстко і несправедливо звинувачувати вас, коли ви хочете щось зробити, а вам не дають, коли ви хочете довести свою правоту, а вам закривають рот і звинувачують вас, коли вдома сварять батьки, або чоловік чи дружина в емоціях говорить неприємні речі, або коли буде катастрофа (наприклад сьогоднішні ситуація в Японії) – чи здатні ми в цей - непростий час залишитися в спокої? Чи здатні ми будемо так контролювати свої емоції, щоб не «вибухнути», чи здатні ми будемо зберегти  внутрішній досконалий мир, коли  ззовні велика буря – це велике завдання, і це та практика, яку ми всі, як віруючі люди маємо засвоїти!
Притчі 16:32
Ліпший від силача, хто не скорий до гніву, хто ж панує над собою самим, ліпший від завойовника міста.
Ми можемо багато чого досягнути у власному житті, але якщо не навчимося в часи випробуванні концентруватись на своєму внутрішньому мирі, щоб зберегти його – ми втратимо дуже багато через не контрольованість, адже в нервозному, емоційному стані важко контролювати слова, вчинки…!
Чому ж так важливо зберігати внутрішній мир та не нервувати? (взагалі, коли ми нервуємо – це не Божий стан – Божий стан, коли ми в мирі, і не тільки тоді коли все добре, тоді наш мир нічого не вартий, але якраз тоді, коли не все добре! неможна ніколи допускати такого явища, як «я рознервувався») А тому, що в емоціях нема правди, через емоції ми здійснимо багато помилок, і диявол обов’язково використає цей стан, щоб ми зробили те, щоб ніколи не зробили у спокійному стані і про що будемо довго жаліти.
в Слові сказано - Слава людині, що гнів покидає, а кожен глупак вибухає (Пр.20:3). Тобто той, хто в емоціях вибухає – це є нерозумна людина… а нерозумна людина творить нерозумні речі, тільки тому, що вона «вибухає».
Филипійцям 4:7
 І мир Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі.
Мир Божий буде зберігати наші серця і наші думки, якщо ми навчимося в складний час робити все для того, щоб його не втратити, концентруватись на ньому,
і що найголовніше – для чого зберігати мир Божий, лише  в такому стані ми здатні почути тихий та ніжний голос Духа Святого в складні ситуації і поступити так, як хоче Бог, ось що сила Божа в тобі – коли ти здатний чути від Бога і робити те, що хоче Він.
Давайте згадаємо історію з бурею на морі, коли учні та Ісус знаходились в лодці, яку сильно штормило. Учні були в паніці, а Ісус в досконалому мирі – Він спав… учні Його звинуватили в байдужості (часто люди будуть думати, що ми байдужі щодо важких обставин, коли ми будемо зберігати досконалий мир…), а Він був Тим, Хто незважаючи ні на які «бурі», був здатний зберігати мир Божий, ось і чому Христос здійснив таке велике чудо…  

Часто конфліктні ситуації будуть виникати просто так і тільки для того, щоб перевірити нас, наші емоції, нашу нервозність і нашу силу внутрішнього миру. Бог нас зважує, і якщо у випробовуванні наша сила виявиться слабою, то які ж ми слабі… але ми не слабі ми ті, хто вміємо, не зважаючи ні нащо, зберігати досконалий мир в серці.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…