Перейти до основного вмісту

НАПОВНЮВАТИСЯ ДУХОМ – ЯК - І ДЛЯ ЧОГО?

НАПОВНЮВАТИСЯ ДУХОМ – ЯК - І ДЛЯ ЧОГО?

В чому наша кардинальна різниця від невіруючих людей і в чому кардинальна перевага над людьми, які не пізнали Господа – це здатність і можливість бути наповненим Духом Святим, і діяти в дусі, проявляючи особливі дари від Бога та діючи в силі Божій.
Ефесянам 5:15-21
Отож, уважайте, щоб поводитися обережно, не як немудрі, але як мудрі, використовуючи час, дні бо лукаві!
Через це не будьте нерозумні, але розумійте, що є воля Господня.
І не впивайтесь вином, в якому розпуста, але краще наповнюйтесь Духом, розмовляючи поміж собою псалмами, і гімнами, і піснями духовними, співаючи й граючи в серці своєму для Господа, дякуючи завжди за все Богові й Отцеві в Ім'я Господа нашого Ісуса Христа, корячися один одному у Христовім страху.
Але як це робити, більше того, ми мало коли це робимо, і мало коли ходимо в Дусі, і мало коли можемо сказати, що сьогодні я наповнений Духом Святим.
Взагалі, дуже цікава тема, як це можна наповнятися Духом Святим, а що виходить, що сьогодні я наповнений, а завтра ні, куди дівся Дух, чому одного разу не вистачає наповнення назавжди? Так, насправді, якщо сьогодні ти добре помолився, зустрівся з Господом, день пройшов чудово, ти все зробив, що мав, і в тебе все чудово, але якщо завтра, післязавтра ти не молився, то ти замічаєш за собою, що натхнення вже не те, відчуття не ті, і ти не такий плодовитий, я це бачу постійно за собою, і чув це від багатьох інших. Дійсно, є щось невидиме, щось таке, яке наповнює тебе, коли ти з Господом. Ось коли ми з Ним, ми наповнюємося Ним, але не просто ним, а всім у чому маємо потребу. Це як їжа щоденна – сьогодні поїв – все добре, але якщо завтра не будеш їсти – буде дискомфорт, буде слабість… спілкування з Господом – це наша необхідна щоденна духовна їжа!!!
Перше, що впадає з вище процитованого місця писання – це щоб ми були мудрі і використовували час… одразу ж тут постає питання – як часто і як регулярно ми використовуємо час – щоб наповнятися Духом??? Ми так заняті сьогодні, робота, навчання, служіння – і все це потрібно – але питання – чи знаходимо час для того, щоб наповнюватись Духом, після всіх цих робіт – ми хочемо відпочити, і відпочиваємо – хто за чим: телевізор, фільми, футбол, просто нічого не робимо, і це потрібно – але питання – чи знаходимо ми час у нашому відпочинку для того, щоб наповнюватися Духом.
Послухайте, наскільки ми мудрі – щоб спланувати наш час настільки, щоб знайти час для всього, і що найголовніше – для найголовнішого – час прибування з Богом, час наповнення Духом святим.
Адже правда – що дні лукаві – тобто – за суєтою настільки швидко все пролетить, що не вже не знайдеться часу для Господа – ось чому потрібна мудрість і твердість – коли ви чітко слідкуєте за своїм часом – і не дозволити ні суєті, ні дияволу, ні іншим людям вкрасти ваш час проведення з Господом.
Еклізівста 3:1
Для всього свій час, і година своя кожній справі під небом… Для всього є ж свій час і година – але чи ми знаходимо час і конкретні години, для того, що є найголовнішим. Послухайте, ми не можемо, і не маємо права сказати – вибач Господь, але я такий зайнятий, я такий втомлений, що можу побути з тобою 20 хв. – це не серйозно, Бог вже сказав, що є для всього свій час – і час, щоб Бути з Господом також!!! Але чи ми мудрі, чи ми бачимо і розрізняємо тонку стратегію сатани, зробити все, щоб ви не мали часу побути з Тим, Хто є основою нашого життя, Хто є джерелом нашого життя, Хто є диханням нашого життя!!!
І як наслідок перебування з Господом, спілкування з Ним, ми отримуємо дуже важливу складову – знання, що є ВОЛЯ БОЖА ДЛЯ МОГО ЖИТТЯ. В Ефесянах,5 главі (вище цитоване місце писання) наголошується, щоб ми були розумні, а саме знали, що є воля Божа в конкретній ситуації, більше того, НЕ ЗНАННЯ ВОЛІ БОЖОЇ ПРИРІВНЮЄТЬСЯ ДО ВІДСУТНОСТІ МУДРОСТІ! (не будьте нерозумні, але розумійте, що є воля Господня…) Боже, що ми взагалі робимо, як віруючі люди, часто в житті навіть не усвідомлюючи, що Ти хочеш, як нам поступити. Ми так багато в житті помиляємось, робимо дурниці, поступаємо ніби розумно, але з часом терпимо крах – тільки тому, що ми занадто зайняті, щоб бути з Тобою і пізнавати, що є Твоя воля – для всього є свій час – і для того, щоб бути з Господом і пізнавати Його волю на конкретну справу і на життя загалом!!!
І не впивайтесь вином – в якому розпуста, але краще наповнюйтесь Духом… є щось краще для людини – а саме: наповнюватися Духом. І далі Біблія показує як саме:
1 – розмовляти поміж собою псалмами, а щоб розмовляти – потрібно їх знати і читати – отже, перша складова наповнення Духом – це проведення часу за Словом Божим та застосування його постійно, протягом дня, я, наприклад, дуже люблю Псалом 102 і часто його цитую протягом дня вкладаючи в нього серце…;
2 - застосовувати гімни та пісні духовні, співаючи і граючи в серцях ваших Господу - переконаний, що це один із найважливіших чинників як можна наповнятися духом – це співати духовні пісні щодня. Наприклад, від тоді коли я покаявся – зі мною завжди плеєр, я практично кожного дня від 1 год. до 1,5 год. співаю духовних пісень – це дійсно потужний засіб щодо наповнення духом. (нещодавно прочитав одну мудру фразу – контролюйте свій настрій – і справді, як часто буває, що ні з того, ні з чого поганий настрій, ось якраз співання духовних пісень – це той засіб, який ефективно бореться з поганим настроєм, апатією, депресією…)
3 – дякуючи завжди за все Богові, тобто тут іде процес постійного спілкування, молитви з Богом, коли ти постійно дякуєш Богу за щось протягом дня, навіть за маленьку річ, але ти згадуєш Господа на кожному місці, і це дозволяє тобі постійно бути в Його присутності. Адже ми втрачаємо Його присутність, коли надовго забуваємо про Нього! Взагалі молитва, переконаний, є найефективнішим способом наповнюватися духом – молитва – це канал, це постійний контакт, це постійний зв'язок, який не повинен перериватися, і ось через цей канал ми отримуємо щось, що наповнює наш дух… Молитва – це засіб, який дозволяє нам бути близьким з Господом, отримуючи від Нього все необхідне. 
4 – корячись один одному у Христовому страху – впокірливість – це одна із найголовніших рис Ісуса Христа, пам’ятаєте – навчіться від мене, бо Я серцем тихий та впокірливий… Через цю заповідь показується один важливий принцип – принцип виконання Слова Божого, однозначно, якщо ми бунтівні, якщо ми ті, хто не виконує Слово, грішить самочинно – Дух Святий не буде з нами, тобто гріх – це основний фактор, який опустошує нас – і ми вже не в Дусі але в тілі, і тоді якраз починаються діла плоті:

Це є: перелюб, нечистість, розпуста, ідолослуження, чари, ворожнечі, сварка, заздрість, гнів, суперечки, незгоди, єресі, завидки, п'янство, гулянки й подібне до цього. Я про це попереджую вас, як і попереджав був, що хто чинить таке, не вспадкують вони Царства Божого!

Але чому так важливо наповнюватися Духом, а для того, щоб бути водимими Духом Божим і мати плід Духа, а це:
Любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість: Закону нема на таких!
   
У нас повинен бути час, щоб зранку молитись, в нас повинен бути час, щоб читати Біблію, ми повинні знаходити час, щоб співати щодня духовних пісень, щоб дивитись проповіді, духовні фільми, читати духовні книги – це наша відповідальність, щоб бути мудрим, і планувати, захищаючи свій час, і передбачаючи час, коли ми будемо наповнятися духом кожного дня!!!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…