Перейти до основного вмісту

СІМ’Я – НЕ МІСЦЕ ДЛЯ КРИТИКИ АБО, ЩО РОБИТИ, ЩОБ ЇЇ ПОЗБУТИСЯ?

СІМ’Я – НЕ МІСЦЕ ДЛЯ КРИТИКИ АБО, ЩО РОБИТИ, ЩОБ ЇЇ ПОЗБУТИСЯ?

Часто виходить дуже дивний парадокс – ми можемо критикувати дружину, чоловіка, дітей більше, аніж всіх інших людей в світі!

Як часто ми критикуємо свою жінку, чоловіка – чи задумувалися Ви про це? Яка інколи ця неподоланна спокуса за щось «вичитати» близького, вживши неприємних та жорстоких слів. Доходить до такої дурниці – що вже починаємо кричати та критикувати за найдрібніші речі…

Статистика вражає – однією з найголовніших причин розлучень сімей – є безупинна критика один одного. На жаль, ми звикли критикувати. Ми могли це бачити в старших сім’ях, на роботі, в транспорті будь-де інде. І ми переносимо цю погану звичку в нашу сім’ю.

Критика однозначно руйнує. Як би її не називали конструктивна чи неконструктивна – критика є критика. І її потрібно позбутися в сім’ї силовим рішенням.

Мудрі не критикують, адже розуміють, що нею вбивається любов та рідність у відносинах. Колись рідні люди стають чужими, а з часом і ворогами, тому що не забажали стримувати себе в жорстоких і несправедливих словах.

Одразу може постати питання: «добре, ми зупиняємо критику, але як сказати про те, що ти бачиш є неправильним?». Відповідь знайдемо нжче.

Отже, як позбутися критики в сім’ї?

1 – домовитися з чоловіком/дружиною, що Ви не критикуєте один одного – це як тверде прийняте рішення;
2 – коли Ви бачите те, що не задовольняє Вас – не говоріть це одразу у негативних емоціях – спочатку заспокойтесь;
3 – знайдіть час, щоб переосмислити негативний вчинок та старайтесь зрозуміти, чому так вчинила рідна людина;
4 – після роздумів варто вирішити, а чи варто взагалі про нього говорити, можливо він настільки дрібний, що він не вартує подальшої вашої уваги;
5 – якщо ми, все ж таки, вирішили про це поговорити – зробіть в це в максимальній лагідності, говорячи про це не як критику, а як пораду для бажаної майбутньої дії;
6 – коли подібний неприємний вчинок відбувся знову – не говоріть більше про нього чоловіку, дружині – вони все добре знають і пам’ятають, можливо, ще залишилася звичка і потрібен час для її подолання…, краще моліться, щоб Бог допоміг звільнитися від поганої звички. Не на ступайте на одні і ті ж граблі, які стали серйозною перешкодою в багатьох сім’ях, граблі під назвою «пила».

Річ в тім, що критикою ми показуємо, що перестали довіряти Богу, ми хочемо цю ситуацію найперше вирішити власними силами, не молившись і не просивши у Бога за конкретну негативну ситуацію – так поступають невіруючі. У віруючих зовсім інша модель – найперше все приносити перед Богом і отримавши мудрості від Нього, поступаємо саме так, як цього хоче Бог!

Пам’ятаймо, що критика – чи не найпотужніший фактор, який руйнує сім’ю. Замініть критику на молитву та ніжну пораду своїй рідні людині, постійно молячись за неї. І пам’ятаймо, слова Апостола Павла: «Коли ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили ви один одного», а також: «Як людина й упаде в який прогріх, то ви, духовні, виправляйте такого духом лагідності, самі себе доглядаючи, щоб не спокусилися й ви»!

Сергій Гула


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…