Перейти до основного вмісту

СІМ’Я – НЕ МІСЦЕ ДЛЯ КРИТИКИ АБО, ЩО РОБИТИ, ЩОБ ЇЇ ПОЗБУТИСЯ?

СІМ’Я – НЕ МІСЦЕ ДЛЯ КРИТИКИ АБО, ЩО РОБИТИ, ЩОБ ЇЇ ПОЗБУТИСЯ?

Часто виходить дуже дивний парадокс – ми можемо критикувати дружину, чоловіка, дітей більше, аніж всіх інших людей в світі!

Як часто ми критикуємо свою жінку, чоловіка – чи задумувалися Ви про це? Яка інколи ця неподоланна спокуса за щось «вичитати» близького, вживши неприємних та жорстоких слів. Доходить до такої дурниці – що вже починаємо кричати та критикувати за найдрібніші речі…

Статистика вражає – однією з найголовніших причин розлучень сімей – є безупинна критика один одного. На жаль, ми звикли критикувати. Ми могли це бачити в старших сім’ях, на роботі, в транспорті будь-де інде. І ми переносимо цю погану звичку в нашу сім’ю.

Критика однозначно руйнує. Як би її не називали конструктивна чи неконструктивна – критика є критика. І її потрібно позбутися в сім’ї силовим рішенням.

Мудрі не критикують, адже розуміють, що нею вбивається любов та рідність у відносинах. Колись рідні люди стають чужими, а з часом і ворогами, тому що не забажали стримувати себе в жорстоких і несправедливих словах.

Одразу може постати питання: «добре, ми зупиняємо критику, але як сказати про те, що ти бачиш є неправильним?». Відповідь знайдемо нжче.

Отже, як позбутися критики в сім’ї?

1 – домовитися з чоловіком/дружиною, що Ви не критикуєте один одного – це як тверде прийняте рішення;
2 – коли Ви бачите те, що не задовольняє Вас – не говоріть це одразу у негативних емоціях – спочатку заспокойтесь;
3 – знайдіть час, щоб переосмислити негативний вчинок та старайтесь зрозуміти, чому так вчинила рідна людина;
4 – після роздумів варто вирішити, а чи варто взагалі про нього говорити, можливо він настільки дрібний, що він не вартує подальшої вашої уваги;
5 – якщо ми, все ж таки, вирішили про це поговорити – зробіть в це в максимальній лагідності, говорячи про це не як критику, а як пораду для бажаної майбутньої дії;
6 – коли подібний неприємний вчинок відбувся знову – не говоріть більше про нього чоловіку, дружині – вони все добре знають і пам’ятають, можливо, ще залишилася звичка і потрібен час для її подолання…, краще моліться, щоб Бог допоміг звільнитися від поганої звички. Не на ступайте на одні і ті ж граблі, які стали серйозною перешкодою в багатьох сім’ях, граблі під назвою «пила».

Річ в тім, що критикою ми показуємо, що перестали довіряти Богу, ми хочемо цю ситуацію найперше вирішити власними силами, не молившись і не просивши у Бога за конкретну негативну ситуацію – так поступають невіруючі. У віруючих зовсім інша модель – найперше все приносити перед Богом і отримавши мудрості від Нього, поступаємо саме так, як цього хоче Бог!

Пам’ятаймо, що критика – чи не найпотужніший фактор, який руйнує сім’ю. Замініть критику на молитву та ніжну пораду своїй рідні людині, постійно молячись за неї. І пам’ятаймо, слова Апостола Павла: «Коли ви гризете та їсте один одного, то глядіть, щоб не знищили ви один одного», а також: «Як людина й упаде в який прогріх, то ви, духовні, виправляйте такого духом лагідності, самі себе доглядаючи, щоб не спокусилися й ви»!

Сергій Гула






Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ БОЖОГО ПОКЛИКАННЯ

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ БОЖОГО ПОКЛИКАННЯ Як мало сьогодні ми бачимо, дійсно, людей, які б мали великий Божий плід в своєму житті. А, часто, бачимо, коли  віруючі   люди живуть за стандартами  цього  світу, маючи цілі, які актуальні для мирських людей, прагнуть багатства так, як би це було основа їхнього життя… Сьогодні постає важливе питання: "чому ми такі малопродуктивні у Божій справі"? Відповідь можна знайти у нижчезазначеному слові Христа: А між терен посіяне, це той, хто слухає слово, але клопоти віку цього та омана багатства заглушують слово, і воно зостається без плоду. (Матвія 13:22) Варто розуміти, що перед нами є дві дуже серйозні загрози, щоб реалізувати Боже покликання: 1.                щоденні  справи, завантаженість та суєта віку цього настільки навантажили нас, що ми забули про служіння Боже, ми забули про достатню молитву, ми забули про покликання Боже. У нас немає часу, щоб думати про духовне – ми дуже зайняті на роботі, нас так баг

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла , стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь. Сергій Гула

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ , як основа християнського світогляду Вірую в Єдиного Бога Отця , Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей , і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця. І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого , Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на від