Перейти до основного вмісту

ЗА ЯКИМ ЧИНОМ ПОСТУПАТИ?

ЗА ЯКИМ ЧИНОМ ПОСТУПАТИ?

Що визначає нашу поведінку? Чому в одних ситуаціях ми поступаємо вірно, а в інших помилково. Що має визначальний вплив на наші рішення?
Безперечно, що це може бути наш досвід, мудрість, набута протягом життя, усталені принципи, моральні переконання. Також, великий вплив на наші рішення має громадська думка та впорядкована суспільством певна модель поведінки щодо тих чи інших вчинків.
До прикладу, коли ми бачимо, що хтось курить чи вживає нецензурні слова, яка наша реакція? Як правило, ми мовчимо. Чому? А тому що, практично всі так роблять. Ми можемо соромитися, не втручатися у приватне життя, терпіти... Але якщо розглянути цю ситуацію з християнської точки зору – чи повинні ми мовчати, коли бачимо беззаконня – звичайно ні, оскільки:

Але ти, коли остережеш несправедливого, а він не вернеться від своєї несправедливости та від своєї несправедливої дороги, він помре за свою провину, а ти душу свою врятував. (Єзикіля 3:19)

Очевидно, що ми покликані Богом, щоб являти істинну у цьому світі, правду, справедливість та щоб гамувати зло, не зважаючи на укладене уявлення суспільства.
До прикладу, на сьогодні, в багатьох країнах, багато віруючих вже не може говорити про те, що гомосексуалізм гріх – чому? А тому що, так звана толерантність світська наклала свій відбиток і люди керуються вже не Божим словом, а тими стандартами, яке встановило оточуюче суспільство.

Був, за часів старозавітного Ізраїлю, один праведний цар – Йосафат. Він, один із небагатьох, який у правді та відданості служив Богу. За що Бог його благословив великою славою та багатством. Одна з найкращих характеристик, яка є про цього царя описана у 17 главі, 2 книги Хронік, 4 вірші:

Бо він звертався до Бога свого батька, і ходив за Його заповідями, а не за чином Ізраїля.
(2Хронік 17:4)

Легко жити так, як всі. Легко іти на поводу народу. Легко грішити та жити у власне задоволення. Легко погодитися із більшістю та виконувати їх забаганки. Але цар Йосафат вирішив жити по іншим стандартам – по стандартам Божих заповідей. Безперечно – це важче! Але це саме те, чого так очікує від нас Бог!

Перед нами, кожного дня, завжди буде стояти вибір як поступити в конкретній життєві обставині – чи так, як диктує світ, чи так, як хоче Бог! Давайте завжди вибирати Боже і тим самим ми прославимо нашого Господа, виконавши Його волю!


Сергій Гула

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…