Перейти до основного вмісту

БІБЛІЙНИЙ ПІСТ, АБО ЧИ МИ ПОСТИМОСЬ ТАК, ЯК ПОТРІБНО?


БІБЛІЙНИЙ ПІСТ, АБО ЧИ МИ ПОСТИМОСЬ ТАК, ЯК ПОТРІБНО?

Роль посту в житті людини важко переоцінити. Це духовна практика, яка може принести чудеса або в житті ближнього, або  в нашому особистому житті. До прикладу: зцілення, розбиття оков різноманітних залежностей та проклять, вирішення проблем безбожності, а також наше хождіння в славі Божій – чи це не чудові результати посту?
І відразу виникає питання – чому ми не постимось, або інше – як правильно поститись? Питання дуже важливі і, дійсно, кожен повинен дати відповідь самому собі. Але загальна відповідь є в тому, що ми, люди, часто ліниві і не любимо себе ставити в дискомфортні умови і ми не навчилися по-справжньому любити, оскільки піст по Біблійному зразку – це, насамперед, піст за іншу людину. Проте чудовий результат отримують і той, хто поститься, і той, за кого постяться – хіба це не прекрасно?
Цікаво, що піст задуманий самим Богом. Про піст багато говориться в Біблії. І саме Слово Боже визначає стандарт посту. Ось цей стандарт:

Чи ж ось це не той піст, що Я вибрав його: розв'язати кайдани безбожности, пута ярма розв'язати й пустити на волю утиснених, і всяке ярмо розірвати? Чи ж не це, щоб вламати голодному хліба свого, а вбогих бурлаків до дому впровадити? Що як побачиш нагого, щоб вкрити його, і не сховатися від свого рідного?
(Iсаї 58:6-8).
Перший і головний стандарт Біблійного посту – це для посту необхідно мати конкретну ціль, не можна поститися просто так, чи тому що всі постяться, чи тому, що прийшов відповідний час. Ні, ми обираємо складну проблему в житті наших близьких, або в своєму житті і постимось, щоб, дійсно, розв`язати всякі пута безбожності, ярма, залежності, прокляття.
Хіба ми не знаємо таких людей, які є хворі, чи залежні, не хочуть визнавати Бога? А може навіть в нашій родині є такі люди, а може і ми страждаємо від якогось ярма, чи хвороби, чи гріха. Піст – це інструмент, яким Бог робить свою чудову роботу бачачи найперше наше серце, а не шлунок!
Другий важливий стандарт Біблійного посту – ми протягом посту шукаємо бідних, голодних та роздягнених людей, щоб їх нагодувати, одягнути та постаратися втішити їхні проблеми – без цього піст є неповноцінним. Будьмо уважними до людей, молімося, щоб Бог показав, кому ми можемо надати необхідну допомогу під час нашого посту, будьмо готові до милосердя!

А як варто поститись?
З Біблії ми бачимо декілька постів: «повний», «сухий» та «частковий». «Сухий» піст – це відмова від їжі та води, «повний» - піст без їжі, «частковий» – без м`яса. Тривалість постів може бути різною: 40 днів; 21 день, кілька днів, день. В цей період рекомендується утримання від плотських задоволень, до прикладу: розваг, перегляду телевізора, ігор, сексу.
Важливий аспект істинного посту також і в тому, що піст - це не дієта!!! 
Піст – це, насамперед, виділений час для молитви, для перебування з Богом більше, аніж зазвичай. 
Наприклад, якщо Ви в день виділяєте годину для молитви, то в час посту варто збільшити молитву хоча б вдвічі.
Без достатньої молитви, Божого Слова та перебування з Господом, піст перетворюється в банальну дієту, яка буде мати результат тільки для нашої плоті – і тільки!
Але справжній піст, по вище зазначеним Біблійним стандартам, має чудові результати:
Засяє тоді, мов досвітня зоря, твоє світло, і хутко шкірою рана твоя заросте, і твоя справедливість ходитиме перед тобою, а слава Господня сторожею задньою!
Тоді кликати будеш і Господь відповість, будеш кликати і Він скаже: Ось Я! Якщо віддалиш з-поміж себе ярмо, не будеш підносити пальця й казати лихого, і будеш давати голодному хліб свій, і знедолену душу наситиш, тоді то засвітить у темряві світло твоє, і твоя темрява ніби як полудень стане, і буде Господь тебе завжди провадити, і душу твою нагодує в посуху, кості твої позміцняє, і ти станеш, немов той напоєний сад, і мов джерело те, що води його не всихають! І руїни відвічні сини твої позабудовують, поставиш основи довічні, і будуть тебе називати: Замуровник пролому, направник шляхів для поселення! (Iс.58:8-13)

Хіба після цього, виникає питання, чи варто поститись і поститися саме так, як це зазначено в Біблії? Безперечно варто і необхідно, це наш святий обов`язок перед Господом. То чому ж ми його не виконуємо? Давайте сплануємо часи нашого посту, давайте вдома з рідними домовлятися про тривалість та види посту і будемо у пості найперше пізнавати Бога. Тоді ми виконаємо всю правду, яку так бажає Господь!



sg

Коментарі

  1. Читал замечательную книгу о посте "Алчущие Бога". Автор: Джон Пайпер.
    "У истоков христианского поста лежит тоска по Богу"
    Больше о книге http://my-shop.ru/_files/product/pdf/89/885331.pdf

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ БОЖОГО ПОКЛИКАННЯ

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ БОЖОГО ПОКЛИКАННЯ Як мало сьогодні ми бачимо, дійсно, людей, які б мали великий Божий плід в своєму житті. А, часто, бачимо, коли  віруючі   люди живуть за стандартами  цього  світу, маючи цілі, які актуальні для мирських людей, прагнуть багатства так, як би це було основа їхнього життя… Сьогодні постає важливе питання: "чому ми такі малопродуктивні у Божій справі"? Відповідь можна знайти у нижчезазначеному слові Христа: А між терен посіяне, це той, хто слухає слово, але клопоти віку цього та омана багатства заглушують слово, і воно зостається без плоду. (Матвія 13:22) Варто розуміти, що перед нами є дві дуже серйозні загрози, щоб реалізувати Боже покликання: 1.                щоденні  справи, завантаженість та суєта віку цього настільки навантажили нас, що ми забули про служіння Боже, ми забули про достатню молитву, ми забули про покликання Боже. У нас немає часу, щоб думати про духовне – ми дуже зайняті на роботі, нас так баг

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла , стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь. Сергій Гула

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ , як основа християнського світогляду Вірую в Єдиного Бога Отця , Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей , і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця. І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого , Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на від