Перейти до основного вмісту

БІБЛІЙНИЙ ПІСТ, АБО ЧИ МИ ПОСТИМОСЬ ТАК, ЯК ПОТРІБНО?


БІБЛІЙНИЙ ПІСТ, АБО ЧИ МИ ПОСТИМОСЬ ТАК, ЯК ПОТРІБНО?

Роль посту в житті людини важко переоцінити. Це духовна практика, яка може принести чудеса або в житті ближнього, або  в нашому особистому житті. До прикладу: зцілення, розбиття оков різноманітних залежностей та проклять, вирішення проблем безбожності, а також наше хождіння в славі Божій – чи це не чудові результати посту?
І відразу виникає питання – чому ми не постимось, або інше – як правильно поститись? Питання дуже важливі і, дійсно, кожен повинен дати відповідь самому собі. Але загальна відповідь є в тому, що ми, люди, часто ліниві і не любимо себе ставити в дискомфортні умови і ми не навчилися по-справжньому любити, оскільки піст по Біблійному зразку – це, насамперед, піст за іншу людину. Проте чудовий результат отримують і той, хто поститься, і той, за кого постяться – хіба це не прекрасно?
Цікаво, що піст задуманий самим Богом. Про піст багато говориться в Біблії. І саме Слово Боже визначає стандарт посту. Ось цей стандарт:

Чи ж ось це не той піст, що Я вибрав його: розв'язати кайдани безбожности, пута ярма розв'язати й пустити на волю утиснених, і всяке ярмо розірвати? Чи ж не це, щоб вламати голодному хліба свого, а вбогих бурлаків до дому впровадити? Що як побачиш нагого, щоб вкрити його, і не сховатися від свого рідного?
(Iсаї 58:6-8).
Перший і головний стандарт Біблійного посту – це для посту необхідно мати конкретну ціль, не можна поститися просто так, чи тому що всі постяться, чи тому, що прийшов відповідний час. Ні, ми обираємо складну проблему в житті наших близьких, або в своєму житті і постимось, щоб, дійсно, розв`язати всякі пута безбожності, ярма, залежності, прокляття.
Хіба ми не знаємо таких людей, які є хворі, чи залежні, не хочуть визнавати Бога? А може навіть в нашій родині є такі люди, а може і ми страждаємо від якогось ярма, чи хвороби, чи гріха. Піст – це інструмент, яким Бог робить свою чудову роботу бачачи найперше наше серце, а не шлунок!
Другий важливий стандарт Біблійного посту – ми протягом посту шукаємо бідних, голодних та роздягнених людей, щоб їх нагодувати, одягнути та постаратися втішити їхні проблеми – без цього піст є неповноцінним. Будьмо уважними до людей, молімося, щоб Бог показав, кому ми можемо надати необхідну допомогу під час нашого посту, будьмо готові до милосердя!

А як варто поститись?
З Біблії ми бачимо декілька постів: «повний», «сухий» та «частковий». «Сухий» піст – це відмова від їжі та води, «повний» - піст без їжі, «частковий» – без м`яса. Тривалість постів може бути різною: 40 днів; 21 день, кілька днів, день. В цей період рекомендується утримання від плотських задоволень, до прикладу: розваг, перегляду телевізора, ігор, сексу.
Важливий аспект істинного посту також і в тому, що піст - це не дієта!!! 
Піст – це, насамперед, виділений час для молитви, для перебування з Богом більше, аніж зазвичай. 
Наприклад, якщо Ви в день виділяєте годину для молитви, то в час посту варто збільшити молитву хоча б вдвічі.
Без достатньої молитви, Божого Слова та перебування з Господом, піст перетворюється в банальну дієту, яка буде мати результат тільки для нашої плоті – і тільки!
Але справжній піст, по вище зазначеним Біблійним стандартам, має чудові результати:
Засяє тоді, мов досвітня зоря, твоє світло, і хутко шкірою рана твоя заросте, і твоя справедливість ходитиме перед тобою, а слава Господня сторожею задньою!
Тоді кликати будеш і Господь відповість, будеш кликати і Він скаже: Ось Я! Якщо віддалиш з-поміж себе ярмо, не будеш підносити пальця й казати лихого, і будеш давати голодному хліб свій, і знедолену душу наситиш, тоді то засвітить у темряві світло твоє, і твоя темрява ніби як полудень стане, і буде Господь тебе завжди провадити, і душу твою нагодує в посуху, кості твої позміцняє, і ти станеш, немов той напоєний сад, і мов джерело те, що води його не всихають! І руїни відвічні сини твої позабудовують, поставиш основи довічні, і будуть тебе називати: Замуровник пролому, направник шляхів для поселення! (Iс.58:8-13)

Хіба після цього, виникає питання, чи варто поститись і поститися саме так, як це зазначено в Біблії? Безперечно варто і необхідно, це наш святий обов`язок перед Господом. То чому ж ми його не виконуємо? Давайте сплануємо часи нашого посту, давайте вдома з рідними домовлятися про тривалість та види посту і будемо у пості найперше пізнавати Бога. Тоді ми виконаємо всю правду, яку так бажає Господь!sg

Коментарі

  1. Читал замечательную книгу о посте "Алчущие Бога". Автор: Джон Пайпер.
    "У истоков христианского поста лежит тоска по Богу"
    Больше о книге http://my-shop.ru/_files/product/pdf/89/885331.pdf

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…