Перейти до основного вмісту

7 НЕОБХІДНИХ КРОКІВ ДЛЯ БЛИЗЬКИХ ВІДНОСИН З БОГОМ

7 НЕОБХІДНИХ КРОКІВ ДЛЯ БЛИЗЬКИХ ВІДНОСИН З БОГОМ

Тісні та близькі відносини з Богом – реальність сьогодення чи недосяжна ціль?  Питання, яке завжди буде стояти перед будь-якою людиною.
Нашим символ віри, нашою основою життя завжди буде Бог. І без близьких відносин з Ним, не можна собі уявити життя віруючої людини.
Що цікаво, що ми, і тільки ми, відповідальні за розвиток своїх відносин з Богом. Він зі своєї сторони для цього вже все зробив. І той стан відносин, який є у нас з Господом є результатом наших дій, бажань та прагнень.
В Біблії можемо бачити ряд прикладів як можна розвивати наші відносини з Господом.

Отже, можна виділити такі способи розвитку відносин з Богом:

1 – молитва, її якість та кількість. Особиста, тривала та постійна молитва - це наріжний камінь наших відносин! Прекрасним прикладом молитовного життя є сам Ісус Христос. Що є унікальним, так це те, що Христос, будучи Сином Божим, і маючи найтісніший зв'язок з Отцем, проводи надзвичайно багато часу в молитві, організовуючи собі як нічні молитви, так і постійно рано вставав для духовного спілкування:

А над ранком, як дуже ще темно було, уставши, Він вийшов і пішов у місце самітне, і там молився.
(Марка 1:35)

І сталось, що часу того Він вийшов на гору молитися, і перебув цілу ніч на молитві до Бога.
(Луки 6:12)

Він же відходив на місце самотнє й молився.
(Луки 5:16)

А як був у смертельній тривозі, ще пильніш Він молився.. (Луки 22:44)

Якщо Ісус мав таку величезну потребу в молитві, то скільки ми, як люди, маємо потребу в тривалій та якісній молитві?

2 - вивчення слова Божого. Без Біблії не можна зрозуміти, який є Бог, які Його риси, що Він бажає і чого не любить. З Слова Божого ми можемо бачити багато прикладів як Біблійні герої будували та розвивали свої відносини з Господом.

Цілим серцем своїм я шукаю Тебе, не дай же мені заблудитися від Твоїх заповідей! Я в серці своїм заховав Твоє слово, щоб мені не грішити проти Тебе. Благословен єси, Господи, навчи мене постанов Своїх!
(Псалом 118:10-12)

 Скільки часу ми щоденно виділяємо для вивчення Божого слово? Як глибоко ми його досліджуємо? А чи ми вивчаємо місця писання із Біблії? Актуальні питання - які, безперечно, є наріжними у пізнанні Господа! 

3 – ведення праведного та безгрішного життя. Без персональної святості - неможливі близькі відносини з Богом. З гріхом потрібно боротися радикально, особливо з «притикаючим» - таким, який регулярно повторюється. Гріх руйнує все і найперше стабільні та рідні відносини з Творцем. І саме на нас лежить відповідальність, щоб нам не грішити та боротися з гріхом, а Бог вже дав нам необхідну благодать, щоб жити праведним життям.

Ви ще не змагались до крови, борючись проти гріха
(Євреям 12:4)

Наблизьтесь до Бога, то й Бог наблизиться до вас. Очистьте руки, грішні, та серця освятіть, двоєдушні! (Якова 4:8)

4 – прагнення пізнавати та шукати Бога. Без постійного бажання шукати Бога та пізнавати Його, важко собі уявити стабільність і близькість відносин. Це бажання приходить тоді, коли ми багато часу проводимо з Ним, пізнаючи Бога, бачимо Його красу, взнаємо Господню волю, купаємося в Його благодаті... Але бувають часи, коли ми «відриваємося», забуваємо про Бога. В такі часи потрібно себе стимулювати до пошуків Бога, розуміючи, що без Нього загинемо… 

Як лине той олень до водних потоків, так лине до Тебе, о Боже, душа моя, душа моя спрагнена Бога, Бога Живого! Коли я прийду й появлюсь перед Божим лицем? (Псалом 41:2-3)
Пошукуйте Господа й силу Його, лице Його завжди шукайте! (1Хронік 16:11)

За Тебе промовило серце моє: Шукайте Мого лиця! тому, Господи, буду шукати обличчя Твого. (Псалом 26:8)

Шукайте Господа, доки можна знайти Його, кличте Його, як Він близько! (Iсаї 55:6)


5 – постійна молитва протягом дня. Це один із найважливіших способів побудови відносин з Богом. Навчитися не забувати про Бога протягом цілого дня – це велике досягнення. За суєтою, щоденними завданнями так легко забути про Творця! Але потрібно вміти зупинитися і знаходити хвилинку, щоб поспілкуватися з Ним, дякувати Богу, прославляти Його…

Будьте постійні в молитві, і пильнуйте з подякою в ній! (Колосянам 4:2)

Безперестанку моліться!  Подяку складайте за все, бо така Божа воля про вас у Христі Ісусі. Духа не вгашайте! (1Солунянам 5:15-19)

І не впивайтесь вином, в якому розпуста, але краще наповнюйтесь Духом, розмовляючи поміж собою псалмами, і гімнами, і піснями духовними, співаючи й граючи в серці своєму для Господа, дякуючи завжди за все Богові й Отцеві в Ім'я Господа нашого Ісуса Христа
(Ефесянам 5:18-20)

6 – цінування часу та його ціленаправлене виділення для розвитку відносин з Богом. Якщо ми не заплануємо час для розвитку відносин з Богом, він обов`язково буде використаний на інші справи чи буде вкрадений суєтою. Час для молитви потрібно ціленаправлено планувати та захищати, щоб його не вкрав ворог людський, він ж розуміє, що це найважливіший наш час в житті!!!

Отож, уважайте, щоб поводитися обережно, не як немудрі, але як мудрі, цінуючи час, дні бо лукаві!  (Ефесянам 5:15-16)

7 – жертовність. Якщо ми не готові платити значну ціну для розвитку відносин з Богом – їх у нас не буде! Нам потрібно для цього жертвувати свій час, сон, кошти…  нам потрібно буде часто залишати всі свої справи, щоб шукати Божого лиця, Його волі, а це інколи вимагає значних зусиль…

Прикладами жертовності пошуку Бога є життя Давида, апостола Павла тай сам Ісуса Христа…

Це лише деякі, але, переконаний, базові кроки для того, щоб ціленаправлено розвивати відносини з Тим, Хто є основою та суттю нашого життя, Хто є нашим диханням. І в будь-якому разі саме від нас залежить їхній рівень, тож, будьмо розумними, щоб шукати Бога неперестанно!

Господь дивиться з неба на людських синів, щоб побачити, чи є там розумний, що Бога шукає.
(Псалом 13:2)

Бог зорить із неба на людських синів, щоб побачити, чи є там розумний, що Бога шукає.
(Псалом 52:3)


Сергій ГулаКоментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…