Перейти до основного вмісту

ЯК БУТИ БЛИЗЬКИМ ДО БОГА?

ЯК БУТИ БЛИЗЬКИМ ДО БОГА?

Унікально, що від дії людини, залежить наскільки Бог може бути близько до неї.
Апостол Яків у Біблії зазначає: «Наблизьтесь до Бога і Бог приблизиться до вас…».
Річ в тім, що Бог завжди хотів бути близьким до людини і все для цього робив. І Бог очікує, що теж саме бажання буде у самої людини. З цього випливає перше і фундаментальне правило близькості з Богом: всім серцем прагнути бути близьким до Бога!
Але одного прагнення мало. Бо багато чого ми бажаємо в своєму житті, але не маємо, бо нічого для цього не робимо. До-прикладу, багато людей хочуть знати англійську мову. Проходять роки – а володіння англійською залишається на початковому рівні. Чому? А тому, що для вивчення мови потрібні: час, зусилля та постійність. Без цих якостей важко уявити собі успіх в будь-якій справі. І також це стосується розвитку близьких відносин з Богом. З цього приходимо до наступного правила: потрібно робити конкретні дії, щоб бути близьким з Богом.
А що це за дії?
Найперше – це особиста святість. Саме гріх є першопричиною «високої стіни» між Богом та людиною. Ось чому, Яків у вищезгаданому вірші продовжує: «очистіть руки, грішні та серця освятіть». Немає нічого такого в житті, щоб так руйнувало людину та її майбутнє – як гріх. Гріх здається спочатку «солодким», але потім жалить смертельним жалом… з гріхом, який би він не був, потрібно розбиратися радикально, просячи допомоги в Бога. Але це має бути персональне рішення кожної людини: «що я більше цього не буду робити, поможи мені Господь…».
Щоб наблизитися до Бога, наступною, надзвичайно необхідною вимогою є – Його ціленаправлене шукання. По всій Біблії ми бачимо цей заклик – шукання Бога… (Шукайте Господа й силу Його, лице Його завжди шукайте!) Він є в тайні і відкривається тому, хто хоче Його знайти. Що ми робимо для того, щоб шукати Бога і скільки для цього часу виділяємо? Персональна, щоденна та тривала молитва – це саме той, найефективніший інструмент, який дозволить «знаходити» Господа.
 Пошуки Бога, часто будуть потребувати жертовності. Аксіомою є те, що без жертви – немає успіху. І для того, щоб мати успіх у близькості з Богом – нам потрібно жертвувати – що є наступним кроком близькості до Бога. Жертвувати сном, жертвувати часом, жертвувати всіма іншими справами, які ми любимо робити, для того, щоб ціленаправлено виділяти годину, дві і більше для того, щоб щоденно шукати Бога в молитві.
І не просто в молитві шукати і бути близьким з Богом. Але і старатися протягом всього дня спілкуватися та «шукати» Бога у кожній своїй справі, співаючи в своєму серці Богу, дякуючи Йому за все та не переставати Його хвалити. Це один із найголовніших та найвизначальніших підстав близькості з Богом. Суєта є суєтою і вона завжди буде. Але це наші зусилля, це наш вибір – чи бути поглинутим в суєті, чи вміти «зупинятися», щоб побути з Творцем вічності, з Альфою і Омегою, з Основою нашого життя…

Господь дивиться з неба на людських синів, щоб побачити, чи є там розумний, що Бога шукає.
(Псалом 13:2)

Бог зорить із неба на людських синів, щоб побачити, чи є там розумний, що Бога шукає.
(Псалом 52:3)



Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ БОЖОГО ПОКЛИКАННЯ

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ БОЖОГО ПОКЛИКАННЯ Як мало сьогодні ми бачимо, дійсно, людей, які б мали великий Божий плід в своєму житті. А, часто, бачимо, коли  віруючі   люди живуть за стандартами  цього  світу, маючи цілі, які актуальні для мирських людей, прагнуть багатства так, як би це було основа їхнього життя… Сьогодні постає важливе питання: "чому ми такі малопродуктивні у Божій справі"? Відповідь можна знайти у нижчезазначеному слові Христа: А між терен посіяне, це той, хто слухає слово, але клопоти віку цього та омана багатства заглушують слово, і воно зостається без плоду. (Матвія 13:22) Варто розуміти, що перед нами є дві дуже серйозні загрози, щоб реалізувати Боже покликання: 1.                щоденні  справи, завантаженість та суєта віку цього настільки навантажили нас, що ми забули про служіння Боже, ми забули про достатню молитву, ми забули про покликання Боже. У нас немає часу, щоб думати про духовне – ми дуже зайняті на роботі, нас так баг

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла , стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь. Сергій Гула

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ , як основа християнського світогляду Вірую в Єдиного Бога Отця , Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей , і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця. І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого , Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на від