Перейти до основного вмісту

ЯК БУТИ БЛИЗЬКИМ ДО БОГА?

ЯК БУТИ БЛИЗЬКИМ ДО БОГА?

Унікально, що від дії людини, залежить наскільки Бог може бути близько до неї.
Апостол Яків у Біблії зазначає: «Наблизьтесь до Бога і Бог приблизиться до вас…».
Річ в тім, що Бог завжди хотів бути близьким до людини і все для цього робив. І Бог очікує, що теж саме бажання буде у самої людини. З цього випливає перше і фундаментальне правило близькості з Богом: всім серцем прагнути бути близьким до Бога!
Але одного прагнення мало. Бо багато чого ми бажаємо в своєму житті, але не маємо, бо нічого для цього не робимо. До-прикладу, багато людей хочуть знати англійську мову. Проходять роки – а володіння англійською залишається на початковому рівні. Чому? А тому, що для вивчення мови потрібні: час, зусилля та постійність. Без цих якостей важко уявити собі успіх в будь-якій справі. І також це стосується розвитку близьких відносин з Богом. З цього приходимо до наступного правила: потрібно робити конкретні дії, щоб бути близьким з Богом.
А що це за дії?
Найперше – це особиста святість. Саме гріх є першопричиною «високої стіни» між Богом та людиною. Ось чому, Яків у вищезгаданому вірші продовжує: «очистіть руки, грішні та серця освятіть». Немає нічого такого в житті, щоб так руйнувало людину та її майбутнє – як гріх. Гріх здається спочатку «солодким», але потім жалить смертельним жалом… з гріхом, який би він не був, потрібно розбиратися радикально, просячи допомоги в Бога. Але це має бути персональне рішення кожної людини: «що я більше цього не буду робити, поможи мені Господь…».
Щоб наблизитися до Бога, наступною, надзвичайно необхідною вимогою є – Його ціленаправлене шукання. По всій Біблії ми бачимо цей заклик – шукання Бога… (Шукайте Господа й силу Його, лице Його завжди шукайте!) Він є в тайні і відкривається тому, хто хоче Його знайти. Що ми робимо для того, щоб шукати Бога і скільки для цього часу виділяємо? Персональна, щоденна та тривала молитва – це саме той, найефективніший інструмент, який дозволить «знаходити» Господа.
 Пошуки Бога, часто будуть потребувати жертовності. Аксіомою є те, що без жертви – немає успіху. І для того, щоб мати успіх у близькості з Богом – нам потрібно жертвувати – що є наступним кроком близькості до Бога. Жертвувати сном, жертвувати часом, жертвувати всіма іншими справами, які ми любимо робити, для того, щоб ціленаправлено виділяти годину, дві і більше для того, щоб щоденно шукати Бога в молитві.
І не просто в молитві шукати і бути близьким з Богом. Але і старатися протягом всього дня спілкуватися та «шукати» Бога у кожній своїй справі, співаючи в своєму серці Богу, дякуючи Йому за все та не переставати Його хвалити. Це один із найголовніших та найвизначальніших підстав близькості з Богом. Суєта є суєтою і вона завжди буде. Але це наші зусилля, це наш вибір – чи бути поглинутим в суєті, чи вміти «зупинятися», щоб побути з Творцем вічності, з Альфою і Омегою, з Основою нашого життя…

Господь дивиться з неба на людських синів, щоб побачити, чи є там розумний, що Бога шукає.
(Псалом 13:2)

Бог зорить із неба на людських синів, щоб побачити, чи є там розумний, що Бога шукає.
(Псалом 52:3)Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…