Перейти до основного вмісту

ЗМІНА ХАРАКТЕРУ – ОДИН ІЗ НАЙБІЛЬШИХ ДУХОВНИХ ПЛОДІВ ТА НАЙБІЛЬША СЬОГОДНІШНЯ ПРОБЛЕМА

ЗМІНА ХАРАКТЕРУ – ОДИН ІЗ НАЙБІЛЬШИХ ДУХОВНИХ ПЛОДІВ ТА НАЙБІЛЬША СЬОГОДНІШНЯ ПРОБЛЕМА

Як часто ми бачили, коли великі та геніальні люди падали від слабкості свого характеру, тим самим завершуючи своє покликання чи навіть життя. Згадаймо Самсона, Саула, пророка Іллю, Соломона, Давида і інші…, унікально, як багатьма прикладами наповнена Біблія акцентом на проблемності слабості характеру людини.
А згадаймо як постійно Ізраїльський народ не міг залишатися вірними Богу і постійно блудив з іншими богами (особливо з тими, поклонніння яким, передбачало сексуальні оргії), що це – це проблема характеру.
Сьогодні, по-суті, нічого не змінилося, але і погіршилось. Люди стали слабкі, безвідповідальні, недисципліновані, не готові хоч чимось жертвувати, мало моляться, мало постяться дуже комфортні, безвідповідальні, злі, вибухові, нервозні, постійно в притикаючих гріхах, і, на жаль, це також стосується віруючих людей!
Як сьогодні важко людям залишатися вірними Богу, бути дисциплінованим, жертвувати молитвою та постом на постійні основі до кінця своїх днів, а скільки залежні від блуда, гомосексуалізму та порнографії (дойшло до того, що вже в США священником може бути гомосексуаліст!!!)
Тобто, проблема слабкості характеру призводило до того, що люди або повністю, або в повній мірі не реалізовували того, що Бог очікував від них, або взагалі відходили від Бога. А Бог для кожного передбачив чудесне покликання, чудесну роботу – але вона повинна опертися на сильний характер.
Побудова сильного характеру – це наша відповідальність, більше нікого. А якщо ми в цьому рухаємося і просимо допомоги Божої – Бог допомагає. Напевно, найбільше чудо – це чудо зміни характеру людини… Лише в партнерстві з Богом – ми можемо міняти свій характер, ми можемо збудувати сильний характер.
Важливо знати свої проблеми характеру, виявляти їх і постійно, аналізуючи себе і робити все можливе, день за днем разом з Богом, щоб позбуватися поганих рис характеру і набути нових, які очікує від нас Бог.
Які би я виділив основні проблеми характеру:
-                   недисциплінованість;
-                   не вміння тримати слово;
-                   комфортність;
-                   відсутність жертовності;
-                   халтурність (часто ми робимо роботу дуже неякісно, на швидку руку);
-                   сексуальні гріхи (порнаграфія, блуд, анонізм…)
-                   відсутність вірності та посвяти у служінні чи взятій на себе відповідальності за справу, проект;
-                   нестриманість;
-                   крик, лайка, спори;
-                    зайва емоційність, злість, нервозність та гнів;
-                   Відсутність стабільності в молитві та пості;
-                   Відсутність терпіння і довготерпіння до близьких, рідних…;
-                   Лінивство;
-                   Обжорство;
-                   Бажання до наживи, крористолюбства, не вміння задовільнятися тим, що маємо (любостєжаніє);
-                   Безвідповідальність, безпринциповість;
-                   Допишіть свої…
Ми часто так запитуємо Бога – що Він очікує від нашого життя?, що Він хоче, щоб ми здійснили?, яке покликання реалізували? – а Бог найперше хоче – зміну нашого характеру, вилучення з нього всіх поганих речей, а потім на основі сильного і безкомпромісного характеру – будується славне покликання Боже.
Ось чому, ми найперше не повинні акцентуватись на тому, як здійснити великі речі для Господа – ми найпереше, щоденно, повинні акцентуватися на собі, на своєму характері, постійно аналізувати себе, та працювати над зміню поганих звичок з допомогою Божою та свідомо будувати сильний характер і приносити плоди характеру, а саме:
Любов, радість, мир, догвотерпіння, добрість, милосердя, віра, святість, лагідність, здержливість (Галатам 5:22-23), ось що найперше очікує від нас Бог – ось яких плодів!!!
Дякувати Богу в Біблії є люди, які проявляли силу свого харарктеру і приносили славу Богу – це найперше, я б відзначив: Йосипа та апостола Павла (давайте детально, для себе, вивчимо і проаналізуємо життя цих великих мужів Божих) – це взірець для нас сильного характеру і явлення великої слави Божої, ось чому одного дня апостол Павло сказав: «слідуйте за мною, як я слідую за Христом». Це дійсно велика правда – нам потрібно навчитися жити так, як жив апостол Павло, не обов`язково реалізовувати його покликання, а жити принципами його життя!!!

Побудова сильного характеру – це завдання номер один для будь якої віруючої людини, з нього все починається, а бо ним все закінчується…

Залишатися вірним Богу до кінця свого життя, проводячи його в святості, жертовності, лагідності, смиренності, в достатку молитов та постів та явлення чудової Божої роботи – ось для нас стандарт сильного характеру, який обов`язково має бути в нас – хай допоможе нам в цьому Господь.

Не бійся того, що маєш страждати! Ось диявол вкидатиме декого з вас до в'язниць, щоб вас випробувати.
Будь вірний до смерти, і Я тобі дам вінця життя!


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…