Перейти до основного вмісту

ЩО ОЗНАЧАЄ СЛОВО ЛЮБОВ?


ЩО ОЗНАЧАЄ СЛОВО ЛЮБОВ?

Любов у грецькій мові позначалося словами: 1) eros, 2) stergo, 3) phileo, 4) agape. Ці чотири слова описували чотири різновиди любові.

Слово eros перекладається як фізична близькість, інтимність. Від нього походить слово еротика. У грецькій культурі це слово описувало чуттєве, хтиве спонукання задовольнити сексуальне бажання. Однокорінне слово еrао означає просити, благати, вимагати. Це показує, що любов-ерос не віддає, не дарує себе, не прагне догодити іншому, а шукає тільки задоволення своїх сексуальних потреб.
Що цікаво, слово eros жодного разу не вживається в Новому Заповіті, навіть коли мова йде про інтимні стосунки у шлюбі. У грецькій культурі слово eros означало низьку пристрасть, грубу, нездорову похоть, сексуальний апетит. Цей вид любові такий далекий від рівня тієї любові, яку Бог очікує від віруючого, що навіть не був включений до лексикону Нового Заповіту.

Друге слово stergo описує любов між членами сім'ї. Один філолог зауважив, що словом stergo називали любов народу до свого правителя або навіть любов собаки до її господаря. З цього випливає, ще більш точне визначення слова stergo - це відданість, яка надзвичайно важлива в сім`ї, без неї сім`я не може існувати!

Третє грецьке слово phileo означає прихильність, дружбу. Це слово говорить про повну відповідність, єдності поглядів, схожості смаків, взаємодоповнення.

І нарешті грецьке слово agape використовується для опису Божої любові. Це найвищий рівень любові, немає любові вищої та сильнішої за любов-агапе.
Більше того, слово agape настільки глибоке, багатозначне і багатогранне, що є одним з найбільш важких слів. Його переклад викликав труднощі в усі віки.

Любов-агапе проявляється в визнані, розумінні та високій оцінці людини. Любов-агапе відноситься до об'єкта своєї любові з великою пошаною, честтю, визнанням, чистими мотивами, трепетом, захопленням і подивом. Любов-агапе має в свойї основі безмежну любов до людини, і що найголовніше ця любов не може перестати. Його любов настільки сильна, що її не здолає ніщо і ніхто.

Найкращий приклад вживання слова любов-агапе є у Біблії: "Бо так полюбив Бог світ, що віддав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен хто вірить в Нього, не загинув, але мав життя вічне». Господь дивився на людство з благоговінням, хоча люди потонула в своїх гріхах. Бог захоплювався людиною і високо її цінував. Людство було в той момент в полоні сатани, але все ж Бог бачив в людях Свою подобу. Він настільки цінує людини і так сильно її полюбив, що забажав зробити все можливе, щоб її врятувати. Любов-агапе спонукала Бога до дії.
Agape - це любов, якої немає межі: вона піде далеко, високо, глибоко, широко, щоб її помітив той, кому вона адресована.
Любов-агапе навіть пожертвує собою заради людини, яким дорожить.
Любов Agape - це жертовна любов, яка спонукає люблячого до дії, на відміну від: Eros - любові, яка шукає тільки свого,  Stergo - любові, яка обмежується лише своєю родиною, Phileo - любові, яка грунтується на дружбі.
Любов-агапе не очікує натомість нічого. Вона не шукає вигоди, не шукає, чого б отримати, але навпаки, вона шукає, що може віддати. Це так чудово, коли хтось так просякнутий любов'ю, що його любов потоками виливається на інших, незалежно від їх відповідної реакції! Це досконала Божа любов до людства, адже Бог полюбив людини, ще коли вона була у гріху і не була здатна віддати Йому у відповідь любов'ю. Бог просто вилив Свою любов на людину, не чекаючи нічого взамін.
Коли людина любить щиро, тоді її НЕ ранить і не принижує, що їй не відповідають взаємністю. Любов Agape любить не для того, щоб отримати щось у відповідь, вона любить людей просто тому, що любить. Якщо ми нічого не очікуємо від інших, ми просто любимо їх щиро, безкорисливо, вірно, то їх відповідна реакція не має для нас ніякого значення, вона не зменшує нашу до них любов-агапе.
Господь полюбив нас так сильно, що пожертвував Собою. Любов-агапе спонукала Ісуса віддати за нас життя.
У Біблії (1-му посланні до Івана 3:16) говориться, щоб ми мали один до одного любов-агапе: «Любов пізнали ми в тому, що Він за нас душу Свою: і ми повинні класти душі за братів». Тобто, щоб ми любили і цінували один одного так само глибоко і сильно, як любить нас Бог.
Далі, пояснюючи роль любові-агапе в нашому житті: «Діти мої! любімо (agape) не словом, ані язиком, але ділом та правдою »(вірш 18). Це означає, що агапе - це потужна сила, яка проявляє себе в дії. Це не порожня любов - тільки на словах, і нічого на ділі. Це любов у дії, як, наприклад, Божа, якою Він полюбив світ і зробив все, щоб врятувати нас від гріха і загибелі.
Про цю любов говориться в 1-му посланні до Коринтян 14:1 «Досягайте любові ...» Грецьке слово dioko-«досягати», ще переводиться постійно переслідувати, як, скажімо, мисливець переслідує свою здобич до тих пір, поки не наздожене її. Так, досягти цієї найвищої любові не так-то просто. Якщо ми бажаємо постійно любити любов'ю-agape, ми повинні пристрасно переслідувати її, це повинно стати метою нашого життя.
Якби основою інтимних відносин подружжя була любов-agape, а не любов-eros, вони б завжди шукали можливість догодити один одному, замість того щоб думати про задоволення тільки свої потреби.
Виникає питання: «Але як я можу досягти таку любов? Хіба можливо постійно виявляти таку любов до інших людей?». Не шукайте таку любов у собі, тому що природа людини егоїстична, кожен з нас зосереджений на собі і не здатний любити безкорисливо. Але завдяки Духу Святому та Божому Слову у Вас є потенціал виявляти цю любов-agape. Просіть у Святого Духа, щоб Він наповнив ваше серце цією любов’ю, також просячи, щоб Він простив всі ваші гріхи та омив вашу душу.  І Ви обов’язково її отримаєте, адже сказано: «Просіть і буде вам дано».
Матеріали використано із служіння Ріка Реннера

Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів. Чекаю воскресіння мер…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…