Перейти до основного вмісту

10 КРОКІВ ДО ЕФЕКТИВНОЇ МОЛИТВИ

10 КРОКІВ ДО ЕФЕКТИВНОЇ МОЛИТВИ

Часто ми чуємо, що потрібно молитися, без молитви неможливе успішне і плодотворне життя. Нам рекомендують багато молитися. Але коли ми починаємо молитися, то часто усвідомлюємо – що не вміємо молитися, або що не можемо провести години, дві години в молитві, бо просто не знаємо, що робити в  цей час.
І, дійсно, чи не найголовнішою проблемою нашого духовного життя є відсутність стабільної молитви та ефективної, молитви, молитви яка б приносила радість та плоди.
Чому сьогодні люди так мало моляться? Можливо молитва перестала бути найкращим способом побудови тісних відносин з Богом. Можливо вона стала непотрібною через високий розвиток людства? Переконаний, що ні. Проблема не в молитві! Проблема в нашому відношенні до молитви та  сил, які ми докладаємо у розбудові тісних відносин з Богом.
Є певні правила, які дають успіх ті чи іншій справі. Так само є підстави для ефективної молитви.

Отже, 10 необхідних кроків для ефективної молитви:

1 – Велике бажання мати стабільну молитву.

Без великого бажання мало чого можна досягти в нашому житті. Сильне бажання – це як бензин для автомобіля. Бажання заставляє нас іти на жертви та досягати поставленої цілі.

2 – Чітке усвідомлення призначення та потребу молитви.

Молитва – чи найефективніший інструмент не тільки спілкування з Богом, але і побудови тісних відносин з Ним – що є основою нашого життя. Бог є джерелом нашого життя. Він є нашою силою, нашим розумом, нашим здоров’ям, нашим щастям, нашим диханням. Без Бога життя є трагічним, нещасним, позбавленим істинного сенсу.
Врешті-решт – нам потрібно знати призначення нашого життя, вирішувати з Богом конкретні проблеми, радитися з Ним по важливим питанням…

3 – Необхідно виділяти стабільний час для молитви.

Дуже важливо планувати свій день та своє життя. І це необхідно робити у письмовому вигляді – у своєму щоденнику. Пріоритетне місце в нашому плані якраз має бути молитва. Як правило, справа буде виконана в той час, який Ви запланували для неї. Для стабільної і тривалої молитви необхідний стабільний, захищений та тривалий час.

4 – Найкращий час для молитви є ранковий час.

Це ми прекрасно бачимо з молитовного життя Ісуса. Ще коли всі спали – Він вставав рано в ранці та ішов молитися. До речі, чи не дивним фактом є те, що Ісус будучи Сином Божим, відчував гостру потребу в молитві, яка Його штовхала на ранкові та нічні молитви. Відповідно - скільки більше нам потрібно молитися?
Ранок – це час, коли нам ніхто не буде заважати. Коли ми відпочили та маємо ясний розум. Рекомендований ранковий час – це з 5.00 до 7.00. А для того, щоб рано вставати – необхідно і рано лягати. Думаю, можна себе привчити за 21 день лягати о 22.00 та вставати о 5.00. Все залежить від нашого бажання та усвідомлення великої нужди у молитві…

5 – Забезпечення тривалості молитви.

Щоб стати професійним у конкретній справі – нам потрібен конкретний стабільний та тривалий час. Наприклад професійний музикант чи спортсмен для успіху своєї справи виділяє щоденно від 3 до 5 годин, щоб постійно тренуватися. Як можна мати сильні відносини з Богом, розпізнавати та сприймати Його голос проводячи по 15 хвилин в день в молитві – це несерйозний підхід до справи!
Однією з важливих підстав у молитві є її тривалість. Нам потрібно час для заспокоєння, для «переключення» з плотського, душевного сприйняття на духовне. Нам потрібен час, щоб славити Господа, дякувати Йому, щоб «виливати» своє серце перед Богом, щоб радитися з Ним, щоб мовчати, очікувати та слухати голос Духа Святого, щоб роздумувати та записувати…

6 – Необхідна наявність структури молитви.

Ми повинні чітко знати, що ми будемо робити під час молитви. А то, дійсно, виходить, що встали на молитву, 5 хвилин попросили благословення на день та вирішення нужд і все, дальше немає що робити. Молитва – це не тільки прохання. Найперше це прославлення Бога, захоплення Ним… Потім це вдячність Йому за все, що Він зробив і робить. Потім це конкретне питання або нужда, яку ми приносимо перед Богом. Ми радимося з Господом та очікуємо відповіді в час тиші і спокою. Також це роздуми над Словом із Біблії та молитва за всі наші нужди. Структура може бути різною, але головна засторога – щоб вона не перетворилася в закон і релігію.

7 – Очікування ведення Духа Святого.

Варто розуміти, що найкраща молитва та, яка пройде під впливом Духа Святого, який живе в Нас і найкраще знає як і про що молитися. Тому в молитві варто очікувати відчутної присутності Божої, шукати її та слідувати за нею. Цей стан є наслідком стабільної і тривалої молитви, яка також приносить чіткіше розуміння голосу Бога та свого призначення в житті.

8 – Чітка нужда або тема молитви.

Є дуже важливим питання – що сьогодні Вас мотивує проводити час з Богом, яке конкретне питання, чи яка конкретна нужда? До прикладу: розуміння свого покликання, чи призначення організації, або наявність проблеми і Ви не знаєте, як її вирішити. Або час, коли Ви тільки хочете бути з Богом та пізнавати тільки Його одного! Подумайте заздалегідь, про що Ви будете молитися зранку.

 9 – Концентрація.

Відсутність зфокусованості на молитві є чи не найголовнішою проблемою ефективної молитви. Під час молитви ми можемо думати про будь-що та не про Бога. Ми не навчилися довго концентруватися на Бозі або на нашому конкретному питанні у молитві. Цьому, дійсно, потрібно вчитися, вчитися не відволікатися і заставляти свій розум бути сфокусованим у весь час на молитві. Це запорука увійти у присутність Божу та почати розуміти, що Бог хоче в даний час. Це запорука отримати не тільки відповідь на молитву, але відчути та отримати небачену благодать, а часто і блаженство від спілкування з Господом!  

10       - Повністю віддаватися молитві і бути щирим.  

У молитві викладаєтеся повністю. Не дозволяйте собі спати чи дрімати. Бути в’ялим та нерішучим. Докладайте повністю своє серце до прославлення Бога та захоплення Ним. Щиро розкаюйтеся у гріхах та говоріть про свої проблеми. Виливайте своє серце. Очікуйте Бога!!! Пам'ятаючи  що зі щирим, Він поступає по щирості Його. І хто шукає – той завжди знаходить.

Тільки від нас залежить, які у нас будуть відносини із нашим Творцем, Він для цього вже все зробив!
Звичайно, ми можемо назвати 100 і 1 причину, чому у нас немає ефективної молитви. Але той, хто щиро хоче – той знаходить можливості, а хто не хоче – шукає виправдання та причини…. Вибір завжди за нами!

Господь дивиться з неба на людських синів, щоб побачити, чи є там розумний, що Бога шукає…
(14 Псалом 2 вірш).
Коментарі

 1. Духів під час молитви не очікуйте, бо звідки ви знаєте що то за дух прийшов до вас під час молитви? Благим може і демон прикидатись, аби ввести людину в оману та духовну спокусу (духовную прелесть) і цим - ввести в гріх гордості. Віковий духовний досвід християн традиційних конфесій застерігає від цього.

  ВідповістиВидалити
 2. Духів точно не потрібно очікувати, о от Духа Святого так!!!

  А як вижене всі свої вівці, він іде перед ними, і вівці слідом за ним ідуть, бо знають голос його.
  (Від Івана 10:4)

  ВідповістиВидалити
 3. тут написано вичерпно про молитву:

  http://www.pravmir.ru/o-molitve-2/

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…