Перейти до основного вмісту

УРОКИ З ГЕФСИМАНСЬКОГО САДУ

УРОКИ З ГЕФСИМАНСЬКОГО САДУ

Як Ісус зміг перетерпіти все зло, яке Йому завдали люди? Як перенести страшний сором та найбільш жахливі знущання? Як Христос зміг витримати розп’яття, не затаївши зла та образи? Звідки така сила, звідки таке терпіння, звідки перемога? Відповіді на ці питання можна знайти в Гефсиманії...

Тоді з ними приходить Ісус до місцевости, званої Гефсиманія, і промовляє до учнів: Посидьте ви тут, аж поки піду й помолюся отам. І, взявши Петра й двох синів Зеведеєвих, зачав сумувати й тужити. Тоді промовляє до них: Обгорнена сумом смертельним душа Моя! Залишіться тут, і попильнуйте зо Мною… І, трохи далі пройшовши, упав Він долілиць, та молився й благав: Отче Мій, коли можна, нехай обмине ця чаша Мене… Та проте, не як Я хочу, а як Ти… І, вернувшись до учнів, знайшов їх, що спали, і промовив Петрові: Отак, не змогли ви й однієї години попильнувати зо Мною? Пильнуйте й моліться, щоб не впасти на спробу, бадьорий бо дух, але немічне тіло.  Відійшовши ще вдруге, Він молився й благав: Отче Мій, як ця чаша не може минути Мене, щоб не пити її, нехай станеться воля Твоя! І, прийшовши, ізнову знайшов їх, що спали, бо зважніли їм очі були. І, залишивши їх, знов пішов, і помолився втретє, те саме слово промовивши. Потому приходить до учнів і їм промовляє: Ви ще далі спите й спочиваєте? Ось година наблизилась, і до рук грішникам виданий буде Син Людський… Уставайте, ходім, ось наблизився Мій зрадник!
(Від Матвія 26:36-46)

Історія в Гефсиманії наповнена багатьма уроками для нас, ця історія наповнена помилками та визнанням Божого суверенітету. Це історія про важку боротьбу, зраду та перемогу.

Уроки Гетсиманського саду залишаються бути надзвичайно актуальними і до сьогодні – чи засвоїмо ми їх?

Перший і чи не найголовніший урок для нас: в нашому житті будуть важкі, доленосні часи – як ми їх зустрінемо, чи будемо молитися до кінця? Ісуса знав, що Його чекає. Це була надто велика битва, яку Він сам не зміг би пройти. Ось чому Він цілу ніч перебував у спілкуванні з Небесним Отцем та у духовній битві. Саме там Він переміг диявола, саме там Він визнав суверенітет Бога! Саме там знайшов необхідну силу!

Гефсиманія показує битву між комфортом плоті та важкою духовною працею, битву волі людини та волею Божою. В нашому житі, очевидно, не будуть стояти такі великі виклики – життя і смерті хресної. Але вибір буде стояти завжди: „моє воля, чи Господня воля”. Чи зможемо ми у відповідальний момент сказати: „Та проте, не як Я хочу, а як Ти...”. Це над важливий урок, який нам потрібно вивчити і реалізовувати – вміти вибирати Божу волю, посунувши свою!

Урок в Гефсиманії – це урок зрілості молитовного життя і перемоги плоті над молитвою. Ісус не просто так брав з собою Петра і ще двох учнів. Він очікував серйозної молитовної підтримки у надважкі часи для самого Христа. Та вони спали – не зважаючи на прохання Ісуса. Плоть взяла верх.

І ця битва завжди у нас буде! Але яка трагедія, коли роками продовжує перемагати плоть, і нам важко молитися хоча б 2-3 години, забуваючи Хистові слова: „Пильнуйте й моліться, щоб не впасти на спробу, бадьорий бо дух, але немічне тіло”.  Ісус у Гефсиманії показав як нам потрібно молитися, перемагаючи власну плоть, комфорт, сон задля того, щоб досягти Бога та перемогти в духовній війні. І Він це зробив!

Гефсиманія показала, що саме в спілкуванні з Богом ми знаходимо необхідну силу для перемоги. Що нам часто потрібно буде вести духовну війну і в ній перемагати.
На початку Гефсиманії Ісус благає про оминання Божої волі та під-ранок Він вже зовсім інший: „Уставайте, ходім, ось наблизився Мій зрадник!”. Христос бере виклик на себе. Ісус сміливо іде дивитися в очі своїм ворогам, своєму зраднику, всьому аду. І Він - перемагає.

Гефсиманський сад місце, де відбулась битва земного та небесного, плотського та духовного. Христос переміг, переміг в молитві, шукаючи Божого лиця, перебуваючи в тісні молитві з Богом богів, а також духовно перемігши сили аду.
В нашому житті ми не раз будемо проходити свою Гефсиманію. Чи переможемо ми там? Зобов’язані! Бо знаємо як це зробив наш Учитель - воскреслий Ісус!

Сергій Гула 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…