Перейти до основного вмісту

П’ЯТИДЕСЯТНИЦЯ, АБО, ЩО ОЗНАЧАЄ НОВОЗАВІТНЄ БЛАГОСЛОВІННЯ ТРІЙЦІ?

П’ЯТИДЕСЯТНИЦЯ, АБО, ЩО ОЗНАЧАЄ НОВОЗАВІТНЄ БЛАГОСЛОВІННЯ ТРІЙЦІ?


День Трійці – особливий день для кожного. Саме в цей день виконалася особлива обітниця Ісуса – на Землю зійшов Дух Святий. Чому вона особлива? А тому, що Ісус вблагав Отця, щоб Дух Святий прийшов до нас:

І вблагаю Отця Я, і Втішителя іншого дасть вам, щоб із вами повік перебував, Духа правди, що Його світ прийняти не може, бо не бачить Його та не знає Його. Його знаєте ви, бо при вас перебуває, і в вас буде Він. Я не кину вас сиротами, Я прибуду до вас!
(Від Івана 14:16-18)


Вона особлива і тому, що сам Отець та Ісус продовжують перебувають на землі через Духа Святого. Бог не залишив нас на одинці із всіма земними проблемами, трагедіями та стихіями. Ісус знав, що ми маємо велику потребу у Бозі, навіть тоді, коли ми самі не усвідомлюємо цього.
А, дійсно, чи ми маємо життєву необхідність у спілкуванні з Духом Святим, чи Він став нашим найближчим другом, чи ми розвиваємо відносини з Небесним Утішителем, підтримуючи постійне спілкування?

В Новому заповіті знаходимо благословення участі Трійці в нашому житті:

Благодать Господа нашого Ісуса Христа, і любов Бога й Отця, і спілкування (причастя) Святого Духа нехай буде зо всіма вами!
(2 до Коринтян 13:13)

Чи стало це благословення реальністю нашого життя? Чи ми живемо в благодаті Христа? Чи любов Бога Отця являється для нас щоденно? Яку ми спільність маємо з Духом Святим? А особливо чи ми маємо щоденне спілкування з Ним? День Трійці це саме той день, коли маємо відверто задати собі ці питання.
Дуже часто ми відчуваємо свою самостійність, егоцентричність, діємо так, як вважаємо за потрібне, не згадуючи про Бога. Приймаємо рішення, інколи дуже важливі, не радившись з Духом Святим. І саме це Його дуже засмучує.
Утішитель був посланий для нас саме для нашої допомоги, щоб ми не були сиротами. Але продовжуємо ними бути, ігноруючи Духа Святого. Його мудрість, силу, розраду, втіху, благословення. Адже це все не приходить просто так. Ми маємо ці благословення лише тоді, коли розвиваємо близькі відносини з нашим Богом, з Духом Святим, Який зараз знаходиться на землі.

В цей величний день Трійці давайте проаналізуємо наші відносини з Духом Святим – чи Він насправді став нашим Утішителем? Невже Він був даром ублаганний Ісусом саме для нас? Адже, погодьтесь, в ці часи ми так потребуємо Божої сили, підтримки, втіхи, Його благословінь. Покаймося, що ігнорували, не помічали, не радилися з ніжним і прекрасним Духом Святим. Приймемо рішення від сьогодні розвивати близькі та дружні відносини із Святим Духом, постійно спілкуючись з Ним та завжди радитися по всіх наших життєвих питаннях. І не просто радитися, а виливати свою душу, говорити, що печалить і що радує, чого боїтесь та чого бажаєте... Давайте зробимо так, щоб Небесний Утішитель – Дух Святий став нашим найближчим та найдорожчим Другом від сьогодні і назавжди!

Сергій Гула


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…