Перейти до основного вмісту

ЧОМУ ВІРУЮЧИМ НЕ ВАРТО ДАВАТИ І БРАТИ ХАБАРІВ?

ЧОМУ ВІРУЮЧИМ НЕ ВАРТО ДАВАТИ І БРАТИ ХАБАРІВ?

Мажор, який чавить на дорозі наших дітей, лікар, який вирізає здоровий орган, суддя, який садить невинну людину, халтура, яка повсюди процвітає – яке відношення всі ці події мають до хабарництва і до віри?
Хабарництво та корупція завжди були одними із найсерйозніших хворіб всього суспільства. Бажання отримати додаткову вигоду, більше грошей – завжди підкормлювало людську жадобу, користолюбство.
Чи варто нам з цим боротися? А може залишити все так як є? Хай мажори і яноковичі знущаються з нас, негідні прокурори та судді нищать країну? Можливо нам варто забути про Революцію Гідності, про Небесну сотню?

Можна все забути та махнути рукою і виправдовуватися! Та щодо Бога і Його Слово цього не зробиш:
Бог, і саме Він, був завжди Тим, Хто дуже суворо засуджував за хабарництво:

Безбожний таємно бере хабара, щоб зігнути путі правосуддя. (Притчі 17:23)

Хто бере хабара? – БЕЗБОЖНИЙ! Бере як? – таємно! А чому таємно? Бо зло і гріх робляться таємно! Для чого? Щоб викривити правосуддя, або щоб знищити правду та справедливість...

Цар утримує край правосуддям, а людина хабарна руйнує його. (Притчі 29:4)

Яка людина руйнує країну, суспільство, оточення? -хабарна, людина яка дає і бере хабарі.

Коли мудрий кого утискає, то й сам нерозумний стає, а хабар губить серце. (Еклізіаста 7:7)

Хабар знищує суть людини, знищує її серце. Мамона починає домінувати над основою життя людини, і вона вже думає тільки про наживу, про гроші, про те як знищити правду та справедливість.

Бо Я знаю про ваші численні провини і про ваші великі гріхи: тиснете ви справедливого, берете ви підкупа та викривляєте право убогих... (Амоса 5:11-12)

Бог дуже чітко говорив, що знає наші великі гріхи, один з яких це хабарництво. А за гріх завжди буде розплата, завжди буде покарання.
А ще Бог говорив про хабарництво у Біблії: в Ісаї 1:23-25, в Михея 7:2-3, у книзі Вихід 23:6-8 і в багато інших місць писань. Як Ви думаєте - чи не надто багато Бог говорив про це? А може і справедливо?

Багато хто скажуть: „Ми без хабарів не виживемо, у нас маленькі зарплати”. Коли говоримо так, то вже наша надія не на Бог, Який дає нам що їсти і що пити (Матвія 6:25-32), а надіємося на мамону й на хабар, який хтось нам принесе, або ми комусь дамо за якесь сприяння.
Очевидно, що в житті ми завжди маємо випробування і я також! Мені говорили, що неможливо бути самодостатнім адвокатом, якщо не будеш давати хабарі слідчим, прокурорам, суддям... справу, просто не вирішиш і не виграєш. І, часто, так буває, коли я зіштовхуюсь „зі стіною” не сприяння силових органів, суду, їхнього очікування хабара. Та я знаю, що найперше маю робити в цій ситуації – молитися. І саме тоді – падають „стіни”, і саме тоді я показую на Кого я надіюсь. І все вирішується так, як Бог хоче. І я живу в благословенні, кожного разу, очікуючи від Бога допомоги! 
Саме від нас залежить як ми сприймемо виклик. Погодимося з гріховним компромісом, чи будемо праведно боротися, шукаючи в кожній проблемі волі Божої!

Переконаний, що ми, і саме ми маємо в своєму житті не давати і не брати хабарів, як віруючі люди, адже про нас Ісус сказав:

„Ви сіль землі. Ви світло для світу. Не може сховатися місто, що стоїть на верховині гори” (Матвія 5:13-14).

Так, ми маємо бути сіллю і світло для цього світу. Саме ми повинні нести праведність та святість Божу. Саме ми, віруючі люди, повинні боротися з гріхом і, звичайно, не давати і не брати хабарів. А як що ні: Коли сіль із вітріє, то чим насолити її? Не придастся вона вже нінащо, хіба щоб надвір була висипана та потоптана людьми...

Готовий до відвертої та відкритої дискусії
Сергій Гула

P.S.

Сьогодні в Україні розпочинається загальнонаціональний Рух: «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» до якого запрошуємо всіх свідомих людей!

Бачення Руху: максимальне подолання явища хабарництва через особистий приклад окремого громадянина України.

Мета Руху: залучити максимальну кількість жителів України, які в особистому та професійному житті не дають і не беруть хабарів та поширюють цю ідею у широких верствах населення.  

Завдання Руху:

-      Максимальне подолання явище хабарництва в Україні.
-      Долучення максимальної кількості жителів України до Руху.
-      Виявлення та протидія фактам хабарництва та корупції на різних рівнях суспільного та професійного життя.
-      Пропагування шкідливості корупції та хабарництва.
-      Залучення до Руху відомих особистостей та партнерських організацій.
-      Cтворення потужного інформаційного простору протидії хабарництву і корупції.


Довгострокові цілі Руху (на 10 років):

-      Учасниками Руху мають стати понад 1 мільйон людей та сотні громадських організацій.
-      Україна має піднятися на понад як 100 місць вверх за рівнем сприйняття корупції у світі (сьогодні Україна на 144 місці).
-      Рух має стати модним трендом, гордістю кожного, що він не є учасником хабарництва.
-      Повинні бути створені дієві механізми боротьби з хабарництвом та корупцією у всіх без виключення галузях суспільного життя (судова система, правоохоронна система, система охорони здоров’я, освітня галузь, система адміністративних і дозвільних послуг, система державних закупівель, політична система…).

Якщо Ви бажаєте долучитися до цього Руху, підписати особисту декларацію протидії хабарництву, будь ласка, напишіть нам - nikhabarnyctvu@gmail.com

Координатор проекту - Сергій Гула,

адвокат, експерт Центру протидії корупціїКоментарі

 1. Такий самий хабарник є суддя львівського господарського суду Юрченко Ярослав Олександрович. Він буквально мстить стороні судового процесу, затягуючи процес та виносячи незаконне рішення, якщо вона не дасть йому хабаря. Юрченко вважає, що позивач, який заявив позов у суд зі своїми проханнями, повинен дати йому хабаря, якщо він хоче, щоб позов був задоволений на його позивача користь.

  Нічого не можна сказати про суддю, коли він вислуховує представників сторін, приймає документи та вчиняє інші процесуальні дії і в кінці виносить навіть саме незаконне, абсурдне рішення. Це може статись в будь-якій країні з самою досконалою судовою системою, бо любий самий професійний та порядний суддя може зробити помилку. ПРОДОВЖЕННЯ. Але коли Юрченко Ярослав навмисно та нахабно затягує розгляд справи, єхидно та нахабно посміхаючись, дразниться з стороною, яка подала позов, відверто говорить, що він не може винести справу на користь позивача, приймає лише до розгляду клопотання та докази відповідача, відмовляє клопотанням позивача і т.д., то відразу стає зрозуміло, що він хоче хабаря. Інакше б Ярослав Юрченко не затягував розгляд справи аж на 6 засідань, протягом яких ведеться лише пуста розмова та сварка між сторонами процесу, а відразу б виніс рішення таке, яке він хоче. Це ж відразу видно, як суддя Ярослав Юрченко прикидується дурником та тормозом, що він не розуміє позов позивача, не хоче навіть прочитати закони та розглянути докази , які позивач йому пхає під ніс, відвертає свій погляд, коли йому позивач дає читати документи та закони, відхиляє клопотання та відверто, нахабно посміхаючись, заявляє, що експертизи не потрібно, коли позивач подає клопотання провести експертизу, бо він Ярослав Олександрович Юрченко, як він заявляє, єхидно посміхаючись, сам без експертизи бачить (сік !) , що всі документи та підписи на них є автентичними, коли позивач достеменно знає, що документи та його підписи є сфальшованими, що його відсутність в установі в цей день, коли фальшувалися документи, підтверджуються іншими доказами, зокрема відсутністю пропуску в установу в цей день і т.д.

  Юрченко Ярослав -- це тупа вусато-козяча морда, яка тільки мріє здерти хабаря з сторони судового процесу, якщо знає, що представники сторони мають з ним знайомство. Бо тільки бидло ще боїться брати хабар від незнайомих людей.

  Це навіть не бидло, бо сказати, що юрченко - це бидло - це сказати дуже легко.
  Насправді Юрченко - екслюзивно рідкісний бидлюк.

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…