Перейти до основного вмісту

БУДУЄМО «НОВУ УКРАЇНУ» - А ЯК ЩОДО ХАБАРНИЦТВА?

БУДУЄМО «НОВУ УКРАЇНУ» - А ЯК ЩОДО ХАБАРНИЦТВА?

Україна отримувала багато історичних можливостей стати провідною, успішною державою. Ось і зараз ми стоїмо на порозі такої можливості. «Революція Гідності» – унікальне явище не тільки для нашої держави, але і для багатьох інших країн, які, можливо, ніколи не будуть мати такого шансу. А що ми з ним зробимо? Чи скористаємося ми цим шансом? Чи, дійсно, змінимо нашу країну? Чи збудуємо ми її такою, де захочуть жити наші діти та з гордістю будуть говорити, що вони українці…
Багато чого залежить саме від нас. Не просто від політиків, олігархів, політтехнологів, чиновників… А саме від нас! Чи усвідомили ми це, борячись на Майдані? Адже Революція Гідності не скінчилася! Вона триває! Або має тривати – в нас, в нашому повсякденному житі, через постійне питання: «що я роблю для того, щоб стати гідним громадянином достойної держави – України»?
Держава не міняється просто так, абстрактно, у просторі, неначе хтось переключає рубильника. Ні! Країна змінюється тоді, коли змінюємося ми. Змінюємося індивідуально у наших вчинках: поступав нечесно – перестав обманювати, крав – перестав брати чуже, був байдужим до чиновників – тепер їх контролюю, брав хабарі – перестав брати, давав хабарів – перестав давати... Це виклик для нас – чи не так? Але ми маємо зробити цю трансформацію – інакше біда. Інакше продовження революцій, майданів та смертей, смертей, смертей…

От, наприклад, який серйозний для нас виклик після Революції Гідності перестати давати та брати хабарі. Закарбувати собі на скрижалях серця цей надзвичайно важливий життєвий принцип для нового мене, для нової країни. Чи зможемо? Повинні! Інакше горе нам.
Історія показує, що хабарництво знищує та роз’їдає всі прекрасні та прогресивні починання. Вона знищує справедливість та осліплює зрячих. Це ракова пухлина, яку потрібно вирізати з тіла країни. І маємо її вирізати - кожен індивідуально. Не давати хабарі даїшникам, щоб завтра мажор на «Лексусі» не розчавив наших дітей, не давати в університеті в заліковках, щоб завтра лікар не вирізав здоровий орган і «забув» ножиці в животі, не давати судді, щоб той не засудив єдину невинну дитину матері, не давати вчителю, щоб той «малював» несправедливі оцінки, принижуючи інших, не давати міліціонеру, щоб тьотя Дуня не споювала наших батьків і синів, продаючи нелегально самогон…

Нам необхідно це зробити! Зрештою, хабарництвоце злочин, за який садять в тюрму (ст. 368 Кримінального кодексу) і це зло, яке засуджує Бог (Книга Вихід 23 розділ, 6-8 вірші).
Ми маємо прийняти рішення: «від сьогодні я не даю і не беру хабарів»! Так ми будуємо нову Україну і вона розпочинається саме з кожного з нас! І Бог нам в цьому допоможе! Давайте допоможемо в цьому і нашій Україні.

Сергій Гула

p.s.

Сьогодні в Україні розпочинається загальнонаціональний Рух: «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів».

Бачення Руху: максимальне подолання явища хабарництва через особистий приклад окремого громадянина України.

Мета Руху: залучити максимальну кількість жителів України, які в особистому та професійному житті не дають і не беруть хабарів та поширюють цю ідею у широких верствах населення.  

Завдання Руху:

-      Максимальне подолання явище хабарництва в Україні.
-      Долучення максимальної кількості жителів України до Руху.
-      Виявлення та протидія фактам хабарництва та корупції на різних рівнях суспільного та професійного життя.
-      Пропагування шкідливості корупції та хабарництва.
-      Залучення до Руху відомих особистостей та партнерських організацій.
-      Cтворення потужного інформаційного простору протидії хабарництву і корупції.

Довгострокові цілі Руху (на 10 років):

-      Учасниками Руху мають стати понад 1 мільйон людей та сотні громадських організацій.
-      Україна має піднятися на понад як 100 місць вверх за рівнем сприйняття корупції у світі (сьогодні Україна на 144 місці).
-      Рух має стати модним трендом, гордістю кожного, що він не є учасником хабарництва.
-      Повинні бути створені дієві механізми боротьби з хабарництвом та корупцією у всіх без виключення галузях суспільного життя (судова система, правоохоронна система, система охорони здоров’я, освітня галузь, система адміністративних і дозвільних послуг, система державних закупівель, політична система…).

Якщо Ви бажаєте долучитися до цього Руху, підписати особисту декларацію протидії хабарництву, будь ласка, напишіть нам - nikhabarnyctvu@gmail.com

Координатор проекту - Сергій Гула,

адвокат, експерт Центру протидії корупції

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…