Перейти до основного вмісту

ДЕЩО ПРО КОХАННЯ…

ДЕЩО ПРО КОХАННЯ…

Буває так, що ми закохуємося в тих людей, які не можуть бути нашою парою через різні обставини, а найголовніше через те, що вони не розділяють наших фундаментальних принципів життя, в них є ті недоліки, які ми розуміємо, що в майбутньому спільному житті це стане причиною розлучення… але не зважаючи на це, ми продовжуємо мати душевні почуття, кохання… до ЦИХ людей… що ж це таке? Чому ми кохаємо ту людину, яка може зневажати нас, не кохати нас, ця людина є не духовною, може бути хамовитою, жорстокою…  - але все рівно ця людина дуже подобається нам.
Як правило, ця ситуація є тому, що ми закцентувалися на зовнішньому, нам дуже подобається зовнішність цієї людини, її образ, її тіло, її манери, спосіб поведінки, одяг, прикраси…, все те що зовнішнє – воно на верху, і як правило – ми і в це закохуємось!   
Парадокс може бути і в наступному, що ми маємо хороших друзів, скромних, добрих духовних…, вони не такі красиві, вони не такі манерні, вони не такі яскраві… і чомусь серце до них «не лежить». Що це таке? Розуміючи, що одружившись з такою людиною, ми мали б хороше життя, ця неяскрава людина, стала б нашим найкращим другом, ми б жили щасливо в сім`ї і навіть би не думали про розлучення.
Чому ми, як правило, закохуємося в зовнішність, а не у внутрішність людини, що є суттю людини?

Давайте подивимось в Слово Боже - 1 Петра 3:3-5
А окрасою їм нехай буде не зовнішнє, заплітання волосся та навішання золота або вбирання одеж, але внутрішня людина серця в нетлінні лагідного й мовчазного духа, що дорогоцінне перед Богом.

Так буде, що спочатку ми будемо пізнавати людину з зовнішньої сторони – і часто якраз закохуватися в цю зовнішність, яка, як правило, дуже далеко від суті людини, але пізніше нам буде відкриватися суть людини – те якою вона є, і тут ми дізнаємось – чи добра ця людина – чи зла, чи лагідна ця людина – чи жорстка, чи кротка ця людина – чи бунтівна та сварлива, чи духовна ця людина – чи матеріальна… ми почнемо з часом дізнаватися про цінності цієї людини – і ці цінності можуть кардинально різнитися від наших цінностей – що потім наслідком стане – розлучення!
Так чи інакше – нам потрібно бути мудрими і стримувати себе, свої почуття, щоб не одружитись з тією людиною, яка в майбутньому завдасть багато болю та страждання.
Нам потрібно звіряти свій вибір з здоровою мудрістю та з волею Божою!
Але як же почуття? – що це таке, що це таке кохання, таке сильне почуття і так заполонило душу! Що нам відомо про кохання?
-     Це як прекрасне почуття, так і почуття, яке завдає багато страждання;
-     Це почуття, яке штовхає часто на нерозумні дії;
-     Це пристрасне почуття;
-     Це нестабільне почуття, інколи дуже сильне, а інколи ні;
-     Це почуття, яке триває не так довго – місяць, півроку, рік, максимум два (потім вже постає питання – чи кохання (філіо) переросте в ось цю глибинну любов агапе (безумовну любов, яка здатна проносити практично все), на основі і якої тримається сім`я, любов, яка формується працею та зусиллями…).
Тому варто зачекати, не спішити і розібратися з почуттями, заспокоїтись, і зрозуміти - чи не зробимо ми кардинальної помилки… варто знайти що нас об’єднує, чи наші цінності є спільним, чи наша духовність є істинною, чи ми зможемо покрити наші недоліки, які в кожного є – і будувати наше чудове майбутнє…

Як висновок:

В нашому вподобанні тієї чи іншої людини для спільного життя – необхідно більше акцентуватись на внутрішніх рисах людини, її цінностях, її рисах характеру, врешті решт – стану її духовності, а також - дуже важливо – її виховання, це саме ті риси, які будуть визначати чи зможете ви стати однією плоттю, чи ні, секс цього не зробить, якщо б міг, то ніхто б не розлучався з тих, хто був одружений.

А взагалі, що одне цікаве питання – чому люди розлучаються?
Найактуальніша відповідь – перестав, перестала любити, точніше кохати (що не є дивним, рано чи пізно всі перестають, але не всі розлучаються, чому – здатність сформувати любов Агапе…); Друга найактуальніша відповідь – це зовсім інша людина, аніж я знав на початку (виявилась внутрішність людини, її цінності, з якими не можливо жити)… всі інші відповіді не такі актуальні.

Вибір супутника життя – є чи не найголовнішим питанням всього життя – і до нього потрібно ставитись дуже серйозно, без ейфорії та «туману в голові», радячись з мудрими людьми та Богом…

sg

Коментарі

 1. Сергій я в захваті! Ви просто сформулювали і висловили мої думки. Мабудь це болюче питання для всіх закоханных.На мою думку "любов все покриває,,,". Закоханність дійсно може перерости в глибоке почуття любові головне стояти в вірі і молитві. Господь змінює людей.Головне варто пам'ятати і бути переконаним, що Господь для Вас приготував, чи ще готує найкращу половинку. Для мене покозавою є розповідь пастора Сергія Балюка про їх знайомство з Ласмою,зовсім різні люди, але кохання досі світиться в їхніх очах.

  ВідповістиВидалити
 2. Для того, щоб пізнати людину і зрозумути чи ти зможеш із нею жити потрібно пізнавати один одного. А для того, щоб могти це зробити, потрібно відкласти подружні стосунки для подружжя.І ще одне: НЕ ВАРТО ОДРУЖУВАТИСЯ, КОЛИ ТИ НЕ УСВІДОМЛЮЄШ НЕДОЛІКІВ ЛЮДИНИ, ЯКУ КОХАЄШ. Якщо здається, що це ідеальна людина (скромна, проста і без жодних вад, або наприклад дуже красива і добра), то ви ще замало її пізнали. Люди готові до одруження тоді, коли повністю усвідомлюють, що їх кохана чи коханий не ідеальні. Одночасно вони приймають недоліки один одного і не сподіваються, що після одруження чоловік чи дружина зміняться в кращу сторону.
  В іншому випадку на них очікує розчарування шлюбом...
  Одночасно у шлюбі кожен має працювати над тим, як самому стати кращим, а не як переробити свого чоловіка чи дружину.
  Тоді сім'я буде щасливою.

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…