Перейти до основного вмісту

ДУХОВНИЙ ДІАГНОЗ – ЯКИЙ ВІН СЬОГОДНІ?

Я переконаний, що найважливішим завданням для будь-якого віруючого є слідкування за своїм духовним станом. Критерії дуже прості – холодний, теплий, гарячий.

Чи ми здатні сьогодні поставити самі собі духовний діагноз, а якщо ні, чи ми здатні почути цей діагноз про себе від інших служителів Божих? І цінність встановлення цього діагнозу зростає по мірі того, наскільки довго ми в церкві Христові.
А взагалі, вистачає нам мужності і мудрості, щоб відверто, час від часу зізнаватися самому собі -  який мій стан…
Не є секретом того, що дуже величезна кількість християн сьогодні «теплі», а ще інша велика група «холодні». І напевно, лише невелика група віруючих, це ті, які не зважаючи ні на які обставини життя, ні на роки скільки вони в Бозі, продовжують горіти для Бога.
Давайте коротко опишемо ці духовні діагнози, щоб їх визначати і приймати заходи по нашому «лікуванню».

Діагноз «Холодний». Це та людина, яка знає про Господа, але відверто ігнорує Його, не служить Йому, не шукає Його, в його серці відсутня любов до Бога, він не ходить в церкву, він живе так, як він хоче, він чітко переконаний, що він господар свого життя, і навіть якщо він іде в ад, він все рівно буде жити так, як йому до вподоби.

Діагноз «Теплий». Це та людина, яка знає про Господа, старається йому служити, але достатньо половинчаста в своєму служінні і слідуванні за Богом, комфорт – головний чинник, який визначає його хождіння з Богом, на нічну молитву, як правило, ця людина не піде – це ж цілу ніч потрібно молитись, в такої людини відсутні щоденні ранкові молитви, як це 1,5 -2 години з ранку молитись – ні, я краще посплю, або займусь якоюсь іншою справою, для цієї людини не так важливо шукати волі Божої на власне життя, він, як правило, сам визначає, що йому робити, ця людина, як правило, не поститься, в цієї людини багато розваг, а от для Біблії чи молитви – часу не вистачає, ця людина, як правило живе в компромісі з гріхом, може оправдовувати його  - потребою тіла, і роками жити в одному і тому ж гріху, наприклад порнографія, чи анонізм інші сексуальні гріхи і не тільки …, ця людина може служити Богу, але не є постійна в своєму служінні, ба навіть в церкву може не приходити тижням, я вже не говорю, щоб приходити серед тижня на молитву, і не докладає свого серця до служіння, в неї нема щирої любові до братів та сестер, він не хоче їм допомагати, а найголовніше, що його робить теплим – це відсутність пристрасної, якщо хочете – «емоційної» любові до Бога, любов погасла, і він нічого не робить для того, щоб її сколихувати, щоб класти, якусь жертву, щоб на жертовнику завжди був вогонь, а вони не хочуть жертвувати – вони стали дуже комфортні і безпечні, або вони більше працюють для себе на роботі, аніж думають про Божу справу… і як правило, вони собі не зізнаються – що вони теплі, вони не погодяться з іншими, що вони теплі, лукавлячи… ось чому Бог каже, краще бути холодним, аніж теплим, оскільки, «холодний», як правило приходить до точки щирого розкаяння за явне гріховне життя, а теплий – самообманює себе, думаючи, що все добре, кажучи, що він любить Бога, але на ділах – це ніяк не підтверджується!

Діагноз «Гарячий» Це та людина, яка близько сотні раз за день признається Богу в коханні, і це не автоматично, а її серце бажає Йому це сказати,  ця людина, яка постійно, кожного ранку шукає Бога, шукає Його лиця (і це не 15-20 хв. – це несерйозно), розуміючи, що якщо він зупиниться в своєму пошуку – він «помре», ця людина прагне знати волю Божу на власне життя і шукає її, ця людина вважає все за ніщо – ради глибшого пізнання Христа (є вибір – або займатися пустими речами – дивитися фільми, футбол, грати в ігри – тобто нібито відпочивати, аніж шукати Бога, молитись, роздумувати над Словом…, коли ти вибираєш друге – ти отримаєш ще один діагноз «фанатик»), ця людина, хоча б до крові, але бореться за свою святість, і навіть якщо падає – одразу ж піднімається – і приймає рішення більше ніколи не грішити, і не грішить, а сексуальні гріхи не навидить; щиро служить Богу, серцем, і намагається чим може помогти братам і сестрам; в нього завжди є прагнення любити Бога більше, знати Його більше і виконати Його волю!

Які ми сьогодні?

Прекрасним закінченням цієї теми є те, що саме ми вирішуємо – якими нам бути – виберіть благословення – виберіть служити Богу, виберіть благу частку – виберіть всім серцем любити Бога!!!


Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…