Перейти до основного вмісту

СПОРИ ТА СВАРКИ – НАША РЕАКЦІЯ

СПОРИ ТА СВАРКИ – НАША РЕАКЦІЯ

І все ж таки, хочемо не хочемо, в житті трапляються конфліктні ситуації, коли ми споримо і часто сваримось.  Нас по суті ніхто не вчив – а що робити в конфліктних ситуаціях, я в же не говорю про Божий стандарт поведінки в подібних ситуаціях.  
Проблема сьогоднішньої школи, що вона не вчить дітей про власне покликання, про власні дари, про сімейний бюджет, про одруження, про те, як себе поводити в конфліктних ситуаціях – в більшості сімей – також про це не вчать, оскільки батьки самі цього не навчені…
І який жаль, коли церква сьогодні цьому не вчить – а мала б!  і ми як батьки, майбутні батьки – зобов’язання знати істинний стандарт перелічених вище тем, як мінімум – і передати їх своїм дітям – навчити їх.
Отже, спори, вияснювання, сварки будуть – таке життя – конфлікт інтересів, ОСОБЛИВО В СІМ’Ї (дружина, чоловік, діти, батьки), на роботі, н вулиці – будь де…
Як ми звикли реагувати на такі ситуації, як правило, емоційно, негативно з виявом нервозності, злості, агресії, поганими словами. Тобто в спорах та сварках ми, як правило, до основи руйнуємо відносини, втрачаємо мир та спокій, а часто і багато важливих речей – мир у сім`ї, любовні стосунки між подружжям, добрі відносини на роботі, що може бути наслідком втрати роботи інше…
І коли ми навіть віруючі люди, наша реакція на такі ситуації залишається не змінною – але це те, що призводить до гріха і засмучує Бога. Ми як віруючі люди повинні навчитись демонструвати інший стандарт поведінки в конфліктних ситуаціях – який же він?
Найперше – це намагання в конфліктних ситуаціях зберегти внутрішній мир.
І мир Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі.
(Фил.4:7)
Мир Божий – вищий за всякий розум, щоб ви не хотіли доказати – збереження миру Божого – це найголовніше завдання у будь-яких спорах – навіть, якщо ви програєте!
Тільки мир Божий може зберегти наше серце, щоб там е зародились погані дії та слова – отже при конфліктних ситуаціях – завдання номер 1 – сильний внутрішній самоконтроль, з прагненням залишитись в мирі Божому.
Наступне – це взагалі уникнути конфліктної ситуації, сварки та спорів, бути мудрим, якщо ви бачити, що має початися конфлікт – краще вийти з кімнати, залишити ситуацію, і в же коли буде спокійний час – з’ясувати в спокої конфліктне питання.
А для віруючих людей – взагалі вищий стандарт щодо сварок:
А раб Господній не повинен сваритись, але бути привітним до всіх, навчальним, до лиха терплячим.
(2Тим.2:24)
 Наступна – пам’ятати, що сварки та спори – це вияв нашої незрілості, нашої дитячості, нашої плоті, а нам потрібно рости в зрілість – тобто прийти до цієї ситуації, коли ви вже не будете сваритись та спорити:
 Учинки тіла явні, то є: перелюб, нечистість, розпуста, ідолослуження, чари, ворожнечі, сварка, заздрість, гнів, суперечки, незгоди, єресі, завидки, п'янство, гулянки й подібне до цього. Я про це попереджую вас, як і попереджав був, що хто чинить таке, не вспадкують вони Царства Божого!
А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість: Закону нема на таких!
 (Гал.5:19-24)
Ви бачили наслідок для тих, хто у ворожнечі, сварках, спорах – вони не успадкують Царства Божого – надто серйозний причиново-наслідквий зв'язок, нам не можна бути легковажними – і пам’ятати про цей жахливий наслідок. Нам потрібно працювати над тим, щоб ми постійно були в любові, мирі та лагідності – і якраз цінність цих рис проявляється саме в конфліктній ситуації!!!
Наступне – стримувати свої уста в спорах та сварках – так багато чого хочеться сказати – думайте, і не говоріть всього, особливо, коли це щось негативне або образливе.
Не бракує гріха в многомовності, а хто стримує губи свої, той розумний.   (Пр.10:19)
Хто уста свої стереже, той душу свою береже, а хто губи свої розпускає, на того погибель. (Пр.13:3)
Наступне – будьте лагідні та добрі при спорах і сварках, ні в якому разі не виявляєте свій гнів, зло чи агресію – не допускайте їх:
 Нерозумного гнів пізнається відразу, розумний же мовчки сприймає зневагу. (Пр.12:16)
Переконаний, що часто потрібно просто мовчки сприйняти негативні речі, особливо в сімї, піти молитись, або заспокоїтись і потім, якщо потрібно розставити крапки над і, а можливо і не потрібно…

Лагідна відповідь гнів відвертає, а слово вразливе гнів підіймає. (Пр.15:1)

Думаю, це одна із найголовніших формул, щоб не сваритись та не спорити – навчитись в конфліктних ситуаціях ЗАВЖДИ відповідати лагідно – ми просто у ворога вибиваємо грунт з під ніг для подальши негативних речей!!!

Наступне – розуміти, що мудрість не від знань, мудрість від поступків, від тих, хто ми є у складних конфліктних ситуаціях – це є мудрість не сваритись та не спорити, є глупо це робити!

Хто слова свої стримує, той знає пізнання, і холоднокровний розумна людина. (Пр.17:27)

Ліпший від силача, хто не скорий до гніву, хто ж панує над собою самим, ліпший від завойовника міста. (Пр.16:32)

Уявляєте наскільки велика цінність вміти контролювати себе, а особливо у конфліктних ситуаціях – це честь і слава перед самим Богом!!!

Дійсно, є нелегким завданням робити те, що є істинним у складних ситуаціях – але у нас нема іншого вибору, як поступати так, як хоче Бог!!!
Молімося, щоб Бог нам у всьому цьому допоміг – без Нього ми точно цього не зможемо!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ БОЖОГО ПОКЛИКАННЯ

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ БОЖОГО ПОКЛИКАННЯ Як мало сьогодні ми бачимо, дійсно, людей, які б мали великий Божий плід в своєму житті. А, часто, бачимо, коли  віруючі   люди живуть за стандартами  цього  світу, маючи цілі, які актуальні для мирських людей, прагнуть багатства так, як би це було основа їхнього життя… Сьогодні постає важливе питання: "чому ми такі малопродуктивні у Божій справі"? Відповідь можна знайти у нижчезазначеному слові Христа: А між терен посіяне, це той, хто слухає слово, але клопоти віку цього та омана багатства заглушують слово, і воно зостається без плоду. (Матвія 13:22) Варто розуміти, що перед нами є дві дуже серйозні загрози, щоб реалізувати Боже покликання: 1.                щоденні  справи, завантаженість та суєта віку цього настільки навантажили нас, що ми забули про служіння Боже, ми забули про достатню молитву, ми забули про покликання Боже. У нас немає часу, щоб думати про духовне – ми дуже зайняті на роботі, нас так баг

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла , стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь. Сергій Гула

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ , як основа християнського світогляду Вірую в Єдиного Бога Отця , Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей , і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця. І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого , Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на від