Перейти до основного вмісту

СПОРИ ТА СВАРКИ – НАША РЕАКЦІЯ

СПОРИ ТА СВАРКИ – НАША РЕАКЦІЯ

І все ж таки, хочемо не хочемо, в житті трапляються конфліктні ситуації, коли ми споримо і часто сваримось.  Нас по суті ніхто не вчив – а що робити в конфліктних ситуаціях, я в же не говорю про Божий стандарт поведінки в подібних ситуаціях.  
Проблема сьогоднішньої школи, що вона не вчить дітей про власне покликання, про власні дари, про сімейний бюджет, про одруження, про те, як себе поводити в конфліктних ситуаціях – в більшості сімей – також про це не вчать, оскільки батьки самі цього не навчені…
І який жаль, коли церква сьогодні цьому не вчить – а мала б!  і ми як батьки, майбутні батьки – зобов’язання знати істинний стандарт перелічених вище тем, як мінімум – і передати їх своїм дітям – навчити їх.
Отже, спори, вияснювання, сварки будуть – таке життя – конфлікт інтересів, ОСОБЛИВО В СІМ’Ї (дружина, чоловік, діти, батьки), на роботі, н вулиці – будь де…
Як ми звикли реагувати на такі ситуації, як правило, емоційно, негативно з виявом нервозності, злості, агресії, поганими словами. Тобто в спорах та сварках ми, як правило, до основи руйнуємо відносини, втрачаємо мир та спокій, а часто і багато важливих речей – мир у сім`ї, любовні стосунки між подружжям, добрі відносини на роботі, що може бути наслідком втрати роботи інше…
І коли ми навіть віруючі люди, наша реакція на такі ситуації залишається не змінною – але це те, що призводить до гріха і засмучує Бога. Ми як віруючі люди повинні навчитись демонструвати інший стандарт поведінки в конфліктних ситуаціях – який же він?
Найперше – це намагання в конфліктних ситуаціях зберегти внутрішній мир.
І мир Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі.
(Фил.4:7)
Мир Божий – вищий за всякий розум, щоб ви не хотіли доказати – збереження миру Божого – це найголовніше завдання у будь-яких спорах – навіть, якщо ви програєте!
Тільки мир Божий може зберегти наше серце, щоб там е зародились погані дії та слова – отже при конфліктних ситуаціях – завдання номер 1 – сильний внутрішній самоконтроль, з прагненням залишитись в мирі Божому.
Наступне – це взагалі уникнути конфліктної ситуації, сварки та спорів, бути мудрим, якщо ви бачити, що має початися конфлікт – краще вийти з кімнати, залишити ситуацію, і в же коли буде спокійний час – з’ясувати в спокої конфліктне питання.
А для віруючих людей – взагалі вищий стандарт щодо сварок:
А раб Господній не повинен сваритись, але бути привітним до всіх, навчальним, до лиха терплячим.
(2Тим.2:24)
 Наступна – пам’ятати, що сварки та спори – це вияв нашої незрілості, нашої дитячості, нашої плоті, а нам потрібно рости в зрілість – тобто прийти до цієї ситуації, коли ви вже не будете сваритись та спорити:
 Учинки тіла явні, то є: перелюб, нечистість, розпуста, ідолослуження, чари, ворожнечі, сварка, заздрість, гнів, суперечки, незгоди, єресі, завидки, п'янство, гулянки й подібне до цього. Я про це попереджую вас, як і попереджав був, що хто чинить таке, не вспадкують вони Царства Божого!
А плід духа: любов, радість, мир, довготерпіння, добрість, милосердя, віра, лагідність, здержливість: Закону нема на таких!
 (Гал.5:19-24)
Ви бачили наслідок для тих, хто у ворожнечі, сварках, спорах – вони не успадкують Царства Божого – надто серйозний причиново-наслідквий зв'язок, нам не можна бути легковажними – і пам’ятати про цей жахливий наслідок. Нам потрібно працювати над тим, щоб ми постійно були в любові, мирі та лагідності – і якраз цінність цих рис проявляється саме в конфліктній ситуації!!!
Наступне – стримувати свої уста в спорах та сварках – так багато чого хочеться сказати – думайте, і не говоріть всього, особливо, коли це щось негативне або образливе.
Не бракує гріха в многомовності, а хто стримує губи свої, той розумний.   (Пр.10:19)
Хто уста свої стереже, той душу свою береже, а хто губи свої розпускає, на того погибель. (Пр.13:3)
Наступне – будьте лагідні та добрі при спорах і сварках, ні в якому разі не виявляєте свій гнів, зло чи агресію – не допускайте їх:
 Нерозумного гнів пізнається відразу, розумний же мовчки сприймає зневагу. (Пр.12:16)
Переконаний, що часто потрібно просто мовчки сприйняти негативні речі, особливо в сімї, піти молитись, або заспокоїтись і потім, якщо потрібно розставити крапки над і, а можливо і не потрібно…

Лагідна відповідь гнів відвертає, а слово вразливе гнів підіймає. (Пр.15:1)

Думаю, це одна із найголовніших формул, щоб не сваритись та не спорити – навчитись в конфліктних ситуаціях ЗАВЖДИ відповідати лагідно – ми просто у ворога вибиваємо грунт з під ніг для подальши негативних речей!!!

Наступне – розуміти, що мудрість не від знань, мудрість від поступків, від тих, хто ми є у складних конфліктних ситуаціях – це є мудрість не сваритись та не спорити, є глупо це робити!

Хто слова свої стримує, той знає пізнання, і холоднокровний розумна людина. (Пр.17:27)

Ліпший від силача, хто не скорий до гніву, хто ж панує над собою самим, ліпший від завойовника міста. (Пр.16:32)

Уявляєте наскільки велика цінність вміти контролювати себе, а особливо у конфліктних ситуаціях – це честь і слава перед самим Богом!!!

Дійсно, є нелегким завданням робити те, що є істинним у складних ситуаціях – але у нас нема іншого вибору, як поступати так, як хоче Бог!!!
Молімося, щоб Бог нам у всьому цьому допоміг – без Нього ми точно цього не зможемо!

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…