Перейти до основного вмісту

КРИЗА, ЯК З НЕЮ СПРАВИТИСЬ?

КРИЗА, ЯК З НЕЮ СПРАВИТИСЬ?

Напевно, ніхто не любить, коли приходить криза в країну, в особисте життя, життя сім'ї... Хотілося б їх уникнути..., але вони все одно приходять.
Багато задавалися питанням - чому в житті відбуваються кризи? Відповідей може бути багато - це можуть бути найрізноманітніші об'єктивні або суб'єктивні обставини.  Але найголовніше питання, все ж таки, в час кризи, не обставини, які привели до неї, а як ми реагуємо на неї.
Часто, люди в час кризи впадають в розпач, депресію у безвихідь... Але, є та, хто проходячи через кризу, стають сильнішими та досконалішими – чому так? Відповідь одна – це відношення до кризи.
Безперечно, що кризу не любить ніхто, і ніхто в неї не хоче попадати, але історія людства показує, що рано чи пізно кризи наступають незалежно від нашого бажання – то ж до кризи завжди потрібно бути готовими, потрібно виробити правильне відношення до кризи, особливо, якщо ми є християнами.
Цікаво дослідити, як проходили кризу герої Біблії, наприклад: Даниїл, Йосиф, Давид, Апостол Павло, Ісус Христос? Проаналізувавши їхні дії, можна побачити певні спільні риси у їхній поведінці:

Перше, що точно можна відзначити – це їхня молитва. Що цікаво, Даниїл молився навіть тоді, коли забороняли. 
Один з найкращих псалмів був написаний після особистої кризи Давида, коли він втратив улюблену дитину. 
Апостол Павло переживав важкі часи, коли був у тюрмі, але не переставав молитися. 
Ісус у Гефсиманському саду переміг у духовній битві завдяки пристрасній молитві до Отця.
Неемія зміг відбудувати стіни Єрусалиму (і саму державу) завдяки молитві, в наслідок чого отримав сприяння від Господа та своїм діям. 
Як часто, коли до нас приходять тяжкі обставини, криза в нашу країні – ми найперше йдемо молитись, ми усамітнюємось… Жаль, але, як правило, буває, що ми забуваємо про жертовну та тривалу молитву та починаємо своїми силами вирішувати проблему...
Саме в молитві - ми можемо знайти Боже укріплення та бачення на тяжку обставину (до речі, в яку Бог нас може ввести, щоб щось особливе показати), ми можемо знайти втішення від Господа, ми можемо зрозуміти ті помилки, які привели нас до кризи, а також ми можемо знайти подальші кроки для власної досконалості.
Наступне – це правильне відношення до кризи – не плач і депресія, а віра та спів. Коли Апостол Павло виконував своє покликання, проповідуючи, його в одному місті не тільки побили , але і посадили в тюрму – і саме в тюрмі Павло не плакав і не жалівся – а співав Богу пісень, славлячи Його. Унікально!!! Ось правильне відношення до кризової ситуації!
Третій важливий аспект відношення до кризи – це збереження віри. Будь-яка важка обставина, криза – це час випробування нашої віри, чи ми віримо в те, що Бог за нас, що Він наш Батько, що Він благословить нас і укріпить нас – і що все буде добре, що Він ніколи не залишить нас – а отже нема місця депресії, розчаруванням та горю!!!
Також криза – це час глибокого аналізу нашого життя,   аналізуючи минуле, плануючи майбутнє в час спокою і молитви - знайдемо мудрість та силу діяти дальше. 


Дійсно, як писав Ніцше: «Все, що нас не вбиває, робить нас сильнішими».
Криза для того, щоб зробити нас сильнішими та мудрішими, якщо проведемо цей час в молитві та в мудрих діях. 

Пам'ятаймо, що нема такої кризи та проблеми, яку б ми не змогли б здолати разом з Богом!!! 


А накінець, браття, радійте, удосконалюйтесь, тіштеся, будьте однодумні, майте мир, і Бог любові та миру буде з вами!

(2 Коринтянам 13:11)

Сергій Гула

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…