Перейти до основного вмісту

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВАЛААМА ТА УРОКИ ДЛЯ НАС


ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО ВАЛААМА ТА УРОКИ ДЛЯ НАС

Першим цікавим фактом є те, що в країні, де панувало багатобожжя, знаходиться людина, Валаам, яка не просто знає про Єдиного Бога, але вміє чути Його голос та благословляти  в  ім'я Господнє.
Цар цієї Мідіан, знаючи про загрозу нападу з боку Ізраїлю, просить Валаама проклясти Ізраїль (Книга Чисел 22:6).  Яка ж була реакція Валаама?

1.   Він прийняв послів від царя і попросився переночувати в нього, щоб мати час для спілкування з Богом.
2.   Валаам запевнив царських посланців, що він перекаже їм відповідне Слово від Бога, якщо Бог це йому відкриє.
3.   Валаам почув слово від Господа, при чому Бог сам прийшов до Валаама в ночі, цікаво, що в більшості випадків, Бог говорив до Валааама саме в ночі. Ніч це особливий час не тільки для молитви, але для того, щоб очікувати Бога і почути Його по конкретній нашій справі...
4.   Валаам відмовився іти з посланцями царя, щоб проклясти Ізраїль, оскільки Бог йому заборонив.
5.  Пославши вдруге більш поважних посланців до Валаама, щоб його все ж таки вмовити, Валаам відповів: І відповів Валаам, і сказав Балаковим рабам: Якщо Балак дасть мені повний свій дім срібла та золота, то й тоді я не зможу переступити наказу Господа, Бога мого, щоб зробити річ малу чи річ велику. (Числа 22:18).
6.   Валаам не просто відпустив нових посланців, він вирішив запитати ще у Господа, що Він скаже в новій ситуації.
7.   Господь, Який прийшов вночі до Валаама, змінив свою думку, пославши Валаама вже з посланцями – і Валаам послухався Бога.
8.   Побачивши Господнього Ангола, Валаам вклоняється перед ним у страху та визнає свої провини.
9.   Коли Валаам зустрівся з царем, він ще раз підтвердив, що скаже лише те, що Господь положить йому на серце.
10.                    Валаам приніс жертву Господу перед важливою подією.
11.                    Валаам чинить проти волі царя і замість того, щоб проклинати Ізраїль – благословляє Його.
12.                    Не боячись гніву царя, Валаам твердий у своєму рішенні, знаючи своє покликання - А Валаам відповів та й сказав: Чи ж не те, що Господь вкладе в мої уста, я буду пильнувати, щоб те говорити? (Числа 23:12).
13.                  Валаам, маючи повторне прохання царя, однаково приходить до Господа та благословляє Ізраїль, говорячи царю: «Чи ж не казав я тобі, говорячи: Усе, що буде промовляти Господь, те зроблю?» (Числа 23:26).
14.                    Цар втретє просить Валаама проклясти Ізраїля, Валаам втретє слухає Бога і благословляє Його народ. А за скільки разів ми б похитнулася зі своєї дороги, яку Бог нам відкрив?
15.                  Гнів царя запалюється на Валаама, але Валаам твердий та непідкупний у своєму рішенні: І сказав Валаам до Балака: «Чи ж не казав я також до посланців твоїх, яких послав ти до мене, говорячи: Якщо Балак дасть мені повний свій дім срібла та золота, то й тоді я не зможу переступити наказу Господнього, щоб зробити добре чи зле з власної волі, що казатиме Господь, те я буду говорити!» (Числа 24:12-14).

Захоплення і ще раз захоплення викликає Валаам. Людина, що росла у безбожному середовищі, знає Бога особисто, платить нічну жертву, щоб постійно чути від Бога і не зважаючи ні нащо, ні на золото, ні на вельмож – виконати саме те, що Бог йому сказав.

Чи не таких людей сьогодні очікує Бог? Людей, які не йдуть на компроміси, людей, які найбільше всього шукають Бога, щоб знати Його та слово Його, і людей сильного характеру, які не ламаються ні від чого, ні від яких спокус, але виконують все в точності, що Бог скаже їм. Саме такі люди здатні явити великі діла та славу Божу!!!


sg

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…