Перейти до основного вмісту

ЯКА ВОНА – ВІДПРАВНА ТОЧКА МУДРОСТІ ЖИТТЯ?


ЯКА ВОНА – ВІДПРАВНА ТОЧКА МУДРОСТІ ЖИТТЯ?

Посягання мудрості, шанування мудрості та її найкраще використання завжди було одним із найважливіших акцентів людського життя.
Бути мудрим у власному житті одне з найкращих прагнень. Як прожити життя з максимальною ефективністю? Як бути щасливим та багатим? Як стати успішним у всіх сферах? На всі ці питання дає відповідь розум та мудрість.
Мудрість – це дуже цікава риса людини. Вона стоїть в одному ряді із такими чеснотами як віра, надії, любов. А в Біблії мудрість навіть одушевляється:

Кличе мудрість на вулиці, на площах свій голос дає, на шумливих місцях проповідує, у місті при входах до брам вона каже слова свої: Доки ви, нерозумні, глупоту любитимете? Аж доки насмішники будуть кохатись собі в глузуванні, а безглузді ненавидіти будуть знання? Зверніться но ви до картання мого, ось я виллю вам духа свого, сповіщу вам слова свої! Бо кликала я, та відмовились ви, простягла була руку свою, та ніхто не прислухувався! І всю раду мою ви відкинули, картання ж мого не схотіли! Тож у вашім нещасті сміятися буду і я, насміхатися буду, як прийде ваш страх. Коли прийде ваш страх, немов вихор, і привалиться ваше нещастя, мов буря, як прийде недоля та утиск на вас, тоді кликати будуть мене, але не відповім, будуть шукати мене, та не знайдуть мене, за те, що науку зненавиділи, і не вибрали страху Господнього. (Притчі 1:20-30)

Питання як бути мудрим у своєму житті, як поступати завжди розумно, думаю одне з найголовніших для кожного із нас. А інше важливе питання – де та відправна точка звідки починається мудрість, розумне життя? Я знайшов таку відправну точку, ось вона:

Господь дивиться з неба на людських синів, щоб побачити, чи є там розумний, що Бога шукає. (Псалом 13:2)

І ще:

Бог зорить із неба на людських синів, щоб побачити, чи є там розумний, що Бога шукає. (Псалом 52:3)

Дуже цікава особливість є в тому, що це місце писання в Біблії повторюється двічі практично з ідентичною точністю, рідко коли це можна знайти в Слові Божому. Це показує про особливу важливість даного слова, пам'ятаєте  коли Ісус хотів підкреслити особливу важливість своїх слів Він повторював двічі: «істинно».

Як зробити так, щоб Бог тебе шукав. Не ти Бога (хоча це дуже потрібно), а Бог тебе. Унікально, що Бог пильно дивиться з небес, щоб когось побачити, кого? – мудру людину, що Його шукає!!!

А в чому ця мудрість? В тому, що саме в пошуках Бога, людина показує, що Він є її основою життя, що ця людина прагне Господа, прагне сили, мудрості, благодаті Його. Ця людина показує, що вона не може обійтися без Нього у своєму житті, вона прагне показати глибоку любов до свого Творця.
 Мудрість в цьому полягає також в тому, що така людина організовує своє молитовне життя, виділяючи конкретний та тривалий час для молитви, не 5-10 хвилин – ні це несерйозно, а хоча б 1-2 години, щоб досягти Господа, побути в Його присутності, пізнати Його мудрість.

Дійсно, потрібно бути достатньо мудрим, щоб щоденно виділяти тривалий час для спілкування з Богом, щоб часто боротися за цей час та проводити його ефективно. Знати своє Джерело життя і постійно пити з Нього, ось що є вихідною точкою мудрості життя кожної людини! SG

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…