Перейти до основного вмісту

ІСТОРІЯ ЛЮДСТВА, ЯКУ НЕМОЖЛИВО ЗАБУТИ. ОСВЕНЦИМ

Історія людства, яку неможливо забути.
Освенцим

Нехай буде навіки криком розпачу й застереженням для людства це місце, на якому гітлерівці вбили майже півтора мільйона чоловіків, жінок і дітей, головним чином євреїв з різних країн Європи.
Аушвіц-Біркенау
1940-1945

Це місце вражає, заворожує та сповнює сумом... Минуло майже 70 років, але пам'ять про людей, які пройшли цю страшну трагедію, збереглася до цих пір. В уяві малюються картини тортур, лунають крики розпачу, благання про пощаду.

Все контрастно, все дивно – зелена трава, струнка берізка, рівненький паркан з колючого дроту, охайний зовнішній вигляд цегляних бараків – все це на ділянці землі, вкритій товстим шаром попелу спалених людських тіл. Складно впорядкувати думки в простому розумінні того, що сталося.

У таборах Освенцима було знищено близько 1 млн. 300 тис. людей, з яких близько 1 млн. чоловік – євреї. Освенцим-Біркенау – найбільший і найтриваліше існуючий з нацистських таборів знищення, що став головним символом Голокосту. У 1996 році уряд Німеччини оголосив 27 січня (день звільнення Освенцима) офіційним днем ​​пам'яті жертв Голокосту.

Хто не пам'ятає свого минулого, приречений пережити його знову (Джордж Сантаяна).

У багатовіковій історії людства жертвами страшних ідей комунізму, фашизму, антисемітизму, расизму стали прості люди, чию людську гідність було піддано тортурам знищення. Але образ і подобу Божу неможливо стерти з лиця землі і лише віра в Бога зберегла цей образ до цього дня.

Освенцим – урок для всього людства. Сумно і страшно, адже люди не змінилися. І тільки Божа милість утримує нашу Землю від руйнування. Нехай збереже нас Господь від повторення погано засвоєних уроків!


Олена Гула


Коментарі

  1. Друзі, дякую за гарну статтю.

    ВідповістиВидалити
  2. Це страшні місця, німецькі концтабори, дійсно. Але чому ми так мало знаємо і так мало уваги приділяємо радянським концтаборам, Ґулаґу, радянським репресіям і нашим героїчним політв'язням, чому?

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…