Перейти до основного вмісту

ВАЖЛИВА РІЗНИЦЯ МІЖ САУЛОМ ТА ДАВИДОМ. УРОК ДЛЯ НАС

ВАЖЛИВА РІЗНИЦЯ МІЖ САУЛОМ ТА ДАВИДОМ. УРОК ДЛЯ НАС

Чому одні люди проживають успішне життя, яке прославляє Бога, а інші живуть так, що і соромно згадати про їхні вчинки? Чому одні досягають визнання, а інші безчестя? Відповідей може бути багато, але підсумувавши їх, можна зробити загальний висновок: від прийнятих конкретних рішень у конкретних обставинах залежить чи людина прославить Бога, чи ні.

Життя Саула і Давида передбачало, що кожен із них має стати царем Божого народу. Вони мали всі підстави бути успішними царями. І цим завданням вони справилися по-різному: Давид став людиною Божою та одним із найкращих володарів народу, а Саул зганьбив своє покликання, ставши прикладом, який не можна наслідувати.

Є одна особлива риса, яка вирізняє цих двох мужів, а саме здатність розуміти волю Божу. У різних важливих життєвих обставинах нам потрібно знати, що Бог очікує від нас, який шлях стане успішним. Ці речі розумів і Давид, і Саул. Але їхні дії були різними при реалізації цього завдання.

Саул:

І помер Саул за своє беззаконня, що він ним спроневірився проти Господа через Господнє слово, якого не тримався, а також через те, що питався віщого духа, щоб вивідати, а не вивідував слово від Господа.
(1 книга Хронік 10:13-14)

Давид:

І питався Давид у Бога, говорячи: Чи виходити на филистимлян, і чи даси Ти їх в руку мою? І відказав йому Господь: Вийди, і Я дам їх у руку твою. А Давид іще питався Бога, і Бог йому сказав: Не підеш за ними, а поверни від них, і прибудеш до них з-навпроти бальзамового ліска.
(1 книга Хронік 14:10 та 14)

Саул і Давид - перед кожним із них стояли дуже важливі питання, обоє знали про Бога живого та один вдавався до Господа і випитував у Нього Його волю, а інший шукав це слово, свою надію у інших…

Який урок для нас?

Одночасно дуже простий та дуже складний.
Всі ми розуміємо, що потрібно взнавати Божу волю на наше життя, на конкретні обставини, але мало коли щось робимо для цього. Нам легше в когось запитати поради на нашу складну ситуацію, але от випитати у Господа, що Він думає щодо цього питання, яка його воля – дуже важко. Нам, дійсно, важко проводити години у молитві, поститися регулярно, бути в усамітнені декілька днів, щоб, дійсно, дізнатися Божої волі. Поступаємо як вважаємо самі правильним, питаємо в інших але не володіємо Божим баченням і тим самим повторюємо помилку Саула…

Гине мій народ від нестатку бачення… (Осія 4:6)
Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…