Перейти до основного вмісту

ПОСЛАННЯ ДО ЮРИСТІВ

ПОСЛАННЯ ДО ЮРИСТІВ

Роль юридичної професії в усі часи була надзвичайно актуальною та необхідною! Регулювання суспільних відносин, вирішення спорів, забезпечення порядку, охорона прав людини – ось далеко невелика кількість важливих завдань, які завжди лежать на плачах правників.
З суті права можемо бачити найголовніше призначенням для юристів, а це - встановлення та охорона верховенства права, справедливості, чесності, неупередженості, безкорисності в юридичній практиці. Бо знаємо, що право втрачає свій сенс, коли воно не є "мистецтвом добра та справедливості".

Сьогодні в Україні є багато юристів. І парадокс є в тому, що з року в рік в нашій державі погіршується стан справ з верховенством права та справедливим судом. Право стало інструментом для заможних, щоб забезпечувати найперше їхній інтерес, ніхто навіть і не думає про захист інтересів бідного, вдови чи сироти.

Виникає логічне питання: "Що трапилось? Чому так багато юристів, а верховенство права в державі практично відсутнє?

Схожа ситуація описується в Біблії, де Бог завжди дорікав тим, хто мав забезпечити право та справедливість, але цього не робив, шукаючи власну користь, за що приходило на них велике покарання! Ось, що про це сказано в Біблії:

Бо Я знаю про ваші численні провини і про ваші великі гріхи: тиснете ви справедливого, берете ви підкупа та викривляєте право убогих у брамі. (чи саме не це сьогодні відбувається в Україні???)
(Книга Амосія 5:12)

Проклятий, хто перекручує право приходька, сироти та вдови! (Книга Повторення закону 27:19)

Для нас, юристів, має бути чітким розумінням того, що для утвердження верховенства права, справедливого суду, правди, мало бути просто фахівцями права, нам потрібно формувати в собі високі моральні стандарти нашого життя та юридичної діяльності. Це прямий обов'язок будь-якого юриста від Бога!

Пам'ятаючи, що право це "мистецтво добра та справедливості", що і є моральним фундаментом юриспруденції, ми зобов'язані бути насторожі цих моральних цінностей, будучи прикладом для всього суспільства. Очевидно, що жоден юрист не може бути учасниками корупційних дій, спотворюючи право на догоду можновладцям чи багатим
Коли юрист дає чи бере хабара,  обманює, порушує права людей - він перестає бути правником, оскільки глумиться над основою права, перетворюючись на злочинця. 

Юристам України у своїй діяльності, найперше,  необхідно усвідомити свою унікальну роль - це захист верховенства права, чесного правосуддя, справедливості, забезпечення максимального захисту бідного, вдови та сироти. Юристи - як санітари суспільства, державної влади, національного законодавства. Але коли юристи не виконують цю головну роль - країна занепадає та живе у злиднях... Юристи завжди повинні пам'ятати  що:

 вони дотримуватимуться дороги Господньої, щоб чинити справедливість та право".

(Книга Буття 8:19)

Адвокат, Сергій Гула


Коментарі

 1. Без ПРАВедності немає ПРАВа..

  ВідповістиВидалити
 2. Амінь брате!
  Для того, щоб встановити право необхідно почати виконувати обов'язки.
  Такі стосунки повинні бути у всіх сферах життя, а не тільки в сфері юриспруденції.
  P.S.Виправи помилку, буття 18:19 а не 8:19.

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…