Перейти до основного вмісту

ЛЕГКИЙ СПОСІБ ПОСТАНОВКИ ЦІЛЕЙ АБО ВИСТАВЛЕННЯ ЦІЛЕЙ ЗА МЕТОДОМ SMART


ЛЕГКИЙ СПОСІБ ПОСТАНОВКИ ЦІЛЕЙ АБО ВИСТАВЛЕННЯ ЦІЛЕЙ ЗА МЕТОДОМ SMART

Хто бо з вас, коли башту поставити хоче, перше не сяде й видатків не вирахує, чи має потрібне на виконання,
щоб, коли покладе він основу, але докінчити не зможе, усі, хто побачить, не стали б сміятися з нього,
30 говорячи: Чоловік цей почав будувати, але докінчити не міг...
(Луки 14:28-30)

ЩОБ ДОСЯГНУТИ ЦІЛІ, ВОНИ МАЮТЬ БАЗОВІ ВИМОГИ, ЯКИМ ВОНИ ПОВИННІ ВІДПОВІДАТИ

Такі вимоги найкраще описує англійське слова SMART, що в перекладі – розумний,

Отже ціль (цілі) обов'язково повинна бути:

S. (Specific) – Конкретна.

Ціль має бути дуже чітка, уникаючи загальних фраз, необхідно її чітко сформулювати на папері!
Ви маєте чітко знати:
        Що я хочу досягти, виконати і чому?
        Хто має її виконувати і хто має бути залученим до цього?
        Результати, які мають бути досягнуті?
        Необхідні ресурси?

M.  (Measurable) – Вимірювальна величина.

Потрібно визначити критерії, по яких буде визначатися чи ціль досягається, чи ні! Ціль обо`язково вимірюється в часі, кількості, об`ємі і.т.п.
Завжди має бути можливість проконтролювати прогрес виконання, в іншому випадку - ціль втрачає зміст.

A.  (Achivable) – Досяжна.

При постановці цілі Ви маєте бути впевнені, що вона є досяжною. Ціль потрібно ставити таким чином, щоб вони були можливими до виконання, щоб Ви весь час виходили із своєї зони комфорту. Якщо сказати коротко “Тяжко, але можливо”.  Ви маєте психологічно погодитися з ціллю і прийняти її. Вона має трохи перевищувати ваші здатності та можливості.

R.   (Result-oriented) – Орієнтована на результат.

Ціль має бути орієнтована на результат, а не на зусилля, які Ви будете витрачати при її досягненні.  Вона повинна або вирішувати конкретну проблему, або створювати новий продукт, піднімати вас на нову висоту, дати Вам нові знання... Тобто це той, результат, який вас мотивує до постановки та виконання цієї цілі, той результат, який Вас піднімає на новий рівень, дає Вам ріс, як особистості!

S.   (Timed) – Орієнтована на певний термін виконання.

Зафіксуйте час, до якого ціль має бути виконана, регулярно перевіряючи, чи ви не вийшли із часових рамок, тобто регулярно (наприклад: кожної суботи) звітуючи собі за виконання чи не виконання задач, що наближають вас до вашої цілі.І ЩЕ - ВАЖЛИВИМ ПРИНЦИПОМ ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛІ Є ВИКОНАННЯ ПРИНЦИПУ: «З`ЇСТИ СЛОНА ПО МАЛЕНЬКИМ КУСОЧКАМ»

Тобто – розбийте ціль на маленькі завдання, спланувавши їх гармонійно, з виставленням конкретної дати. Це якраз та формула, яка дозволяє не боятися великих цілей, поетапно досягаючи їх. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…