Перейти до основного вмісту

СМІЛИВІСТЬ ІВАНА ПАВЛА ІІ ТРОЩИЛА ДИКТАТУРИ, - ПАПА ФРАНЦИСК ПРО СВОГО ЗНАМЕНИТОГО ПОПЕРЕДНИКА


СМІЛИВІСТЬ ІВАНА ПАВЛА ІІ ТРОЩИЛА ДИКТАТУРИ, - ПАПА ФРАНЦИСК ПРО СВОГО ЗНАМЕНИТОГО ПОПЕРЕДНИКА

Вісім років тому, 2 квітня, відійшов у вічність блаженний Іван Павло ІІ.
Папа Войтила завжди цінував і поважав Хорхе Маріо Берґольйо, якого 1992 року поставив єпископом і 2001-го підніс до кардинальської гідності, повідомляє Сredo.
Будучи кардиналом Буенос-Айреса, нинішній Папа Франциск виголосив дві проповіді, присвячені Іванові Павлові ІІ.
Іван Павло ІІ не мав страху «бо прожив своє життя, споглядаючи Воскреслого Господа», – сказав кардинал Берґольйо у день 1 травня 2011 року в кафедральному соборі Буенос-Айреса. У Римі то був день беатифікації Слуги Божого Кароля Войтили, але і в Аргентині цей день був святом для Церкви.
Іван Павло ІІ, підкреслив тоді майбутній Папа Франциск, – не боявся, і саме це «трощило диктатури». «Сміливість і рішучість, що їх нам дає Воскресіння Христа, упевненість у тому, що ми прощені милістю Господа», - сказав кардинал, - «позбавляють нас страху». Нехай і нині лунають у нашому серці слова Господа Ісуса і блаженного Йоана Павла ІІ: «Не бійтеся!».
4 квітня 2005 року через два дні після смерті Папи Войтили, архиєпископ Буенос-Айреса звершив св.Месу в пам’ять про покійного Папу.
«Іван Павло ІІ був послідовним свідком Господа, – сказав тоді кардинал, – і він ставився до свого народу «з послідовністю чоловіка Божого». Щоранку він «проводив багато часу на поклонінні Пресвятим Дарам», даючи «формувати себе Божій силі».
Послідовність – підкреслив майбутній Папа Франциск, – «не можна купити, їй неможливо навчитися». Послідовність «виховується в серці через споглядання». Можна з повним правом сказати, – додав кардинал Берґольйо, – що Іван Павло ІІ був людиною послідовною, бо в усьому «підкорявся Божій волі». У часи, коли ми більше потрібуємо свідків, аніж учителів, – сказав архиєпископ Буенос-Айреса, – Іван Павло ІІ до останньої миті життя був саме таким: «Вірним свідком».

Джерело – РІСУ - http://risu.org.ua/

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…