Перейти до основного вмісту

ЧИ МОЖЛИВО ЛЮБИТИ ВОРОГА? ОСОБЛИВО ТАКОГО…

ЧИ МОЖЛИВО ЛЮБИТИ ВОРОГА? ОСОБЛИВО ТАКОГО…

Нас звикли називати друзями, навіть братськими народами. І можливо воно так і було, але путін і росіяни, які підтримують його, стали нашими ворогами. росія наш ворог. Хто б міг так масово та в голос говорити пре це ще рік назад? росія наш ворог. Важко звикати до цієї правди. Але як би це прикро не було - факти річ вперта.
росія наш ворог. І вони наші вороги не тому, що ми  з пересердя так говоримо або хочемо цим докорити - ні! Це, на жаль, гірка і підтверджена фактами правда. Правда, яка багатьох «колить в очі». З цією правдою маємо жити і мусимо вибудовувати своє подальше спільне життя з нашим ворогом.


Як би це парадоксально не звучало, але декілька разів у Біблії знаходимо заповідь про необхідність любити своїх ворогів (Матвія 5:44, Луки 6:27, Луки 6:35).  Як їх можна любити? І взагалі хто такий ворог?
Слово χΘρ (ворог) - з оригінальної мови написання Біблії, означає: ненависний, ворогуючий, неприязний, того, кого не навидять… Так, путін, росіяни, які його масово підтримують для українців стали неприязними, багато їх не навидять, оскільки вони є тими, хто воюють проти нас! Вони вбивають наших солдат, вони вкрали нашу територію, вони нагло брешуть проти нас, вони грабують і руйнують нашу країну, не зупиняючись навіть перед дітьми, церквами та священнослужителями! Хто б міг це собі уявити, що це буде робити наш сусід, хто десятки років називав себе  братнім народом. росія наш ворог.
Але такого ворога маємо любити! Як любити того, хто вбиває, мародерствує, ґвалтує, руйнує? Це, дійсно, важко зрозуміти! Але така заповідь від Господа, і ми маємо її виконувати, бо це вірна позиція щодо нашого ворога.  А що означає любити?
Любити у Біблійному розумінні (1 Коринтянам 13 глава) означає: довготерпіти, милосердствувати, не надиматися, не рватися до гніву, усе зносити, не мститися, не мислити зла.  Ось така наша позиція має бути до росії. Ми маємо довготерпіти такого сусіда, не рватися до гніву проти них, не бути зверхніми щодо них, не мститися, не мислити і не виражати злого проти них. Це дуже важко, знаю по собі. Але мусимо це робити, бо Любов’ю переможемо зло і ворога. Тим більше сам Бог сказав:

Не мстіться самі, улюблені, але дайте місце гніву Божому, бо написано: Мені помста належить, Я відплачу, говорить Господь. (Римлянам 12:19)

Але для того, щоб Бог помстився нашим ворогам, щоб відплатив їм за все зло, що вони роблять нам – ми маємо не мститися, ми маємо їх любити так, як це сказано в Біблії.

Маємо любити нашого ворога – і все? Ні не все! Ми маємо адекватно діяти щодо ворога! Ми маємо будувати захист, захист, а не напад. Ми маємо відбудувати наші збройні сили, основна кількість яких має бути розташована на кордоні з росією. Ми маємо побудувати сильний і надійний кордон, за зразком кордону між Ізраїлем і Палестиною, США та Мексикою. Ми маємо повністю відключити і вилучити будь-які російські  ЗМІ, що пропагують наглу брехню. Ми маємо карати злочинця росіянина. Оскільки любов виражається і в тому, коли ми гамуємо зло і караємо злочинця. Нам варто повністю відмовитися від російських енергоносіїв та будь-яких торгівельних відносин (розумію, що це завдання не на один рік, але маємо це зробити). Ми маємо бути мудрими та тверезими у відносинах з росією, будуючи стратегію наших відносин з усвідомленням факту – що це наш ворог.
Тяжко писати такі слова. Але на то вона і мудрість та тверезість, щоб називати речі своїми іменами.

Друзі Українці – любімо наших ворогів, якби це не було важко, віддаймо помсту Богові та будьмо дуже розумними і із нашим східним ворогом.

З глибоким жалем,
Сергій Гула

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…