Перейти до основного вмісту

ПАТРІАРХ ФІЛАРЕТ ПОРАДИВ ХРИСТИЯНАМ-ПРОФЕСІОНАЛАМ ЗВІЛЬНИТИСЯ ВІД СТЕРЕОТИПУ: «НА ДВА УКРАЇНЦЯ ПРИПАДАЄ ТРИ ГЕТЬМАНИ»


ПАТРІАРХ ФІЛАРЕТ ПОРАДИВ ХРИСТИЯНАМ-ПРОФЕСІОНАЛАМ ЗВІЛЬНИТИСЯ ВІД СТЕРЕОТИПУ: «НА ДВА УКРАЇНЦЯ ПРИПАДАЄ ТРИ ГЕТЬМАНИ»


У канцелярії УПЦ КП близько 20-ти представників християнських професійних спільнот та громадських організацій 21 грудня спілкувались з Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом. Зустріч була ініційована Альянсом християн-професіоналів з метою обговорення шляхів розбудови громадянського суспільства в Україні на принципах християнської етики та моралі, а також можливостей співпраці з УПЦ КП у цьому процесі.
Серед присутніх – юристи, педагоги, журналісти, психологи, медики, підприємці, лідери загальнонаціональних кампаній проти тютюнопаління та корупції та ін. Всі вони мають певні досягнення у своїй діяльності, але на разі був слушний момент послухати порад духовного наставника.
Як повідомили РІСУ в Альянсі християнських професіоналів, Патріарх почав зустріч з занепокоєння про те, що українці ще не досягли рівня «громадянського суспільства» та й, взагалі, на його думку, у наш час точиться боротьба за існування самої України. Церква повинна мати вплив на духовний стан нації, але за історичних причин її постійного розділу цей вплив занадто слабкий.
Згадавши Емський указ 1876 року, який був спрямований на витіснення української мови з культурної сфери й обмеження її побутовим вжитком, Глава УПЦ КП висловив обурення щодо сучасних законодавчих маніпуляцій навколо рідної мови. «Чомусь кримськотатарська мова не стала національною, хоча близько половини населення Кримського півострову - татари», – іронічно зауважив першоєрарх.
Надихаючи молодих професіоналів гуртуватись навколо головних та правильних цілей, Патріарх Філарет порадив звільнитись від ментальної особливості співвітчизників, згідно з якою – «на два українця припадає три гетьмани». 
«Краще бути останніми з найбагатших, ніж першими з найбідніших», –окреслив шлях розвитку українського суспільства Патріарх. Це, безперечно, – європейська інтеграція. Але, в той же час, необхідно міцно триматись принципів моралі, не дозволяючи бруду проникати у свідомість населення.
Йшлося про те, що молоді активісти-християни не повинні боротись абстрактно, а цілеспрямовано виступати супроти неправди та гріха - одностатевих шлюбів, абортів, пияцтва, корупції тощо.
На думку Патріарха Філарета, в Україні й надалі необхідно створювати такі громадянські сили, які б захищали інтереси народу. А щодо християнських чеснот, таких як смирення та терпіння, то Глава УПЦ КП порадив: «Коли тебе ображають, то терпи, а коли неправда стосується твого ближнього – тоді вставай на захист».
Наприкінці зустрічі Філарет побажав учасникам бути активними у лобіюванні інтересів суспільства та відповів на їхні питання. Також він завірив у підтримці з боку УПЦ КП озвучених ініціатив.

За матеріалами РІСУ

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ БОЖОГО ПОКЛИКАННЯ

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ БОЖОГО ПОКЛИКАННЯ Як мало сьогодні ми бачимо, дійсно, людей, які б мали великий Божий плід в своєму житті. А, часто, бачимо, коли  віруючі   люди живуть за стандартами  цього  світу, маючи цілі, які актуальні для мирських людей, прагнуть багатства так, як би це було основа їхнього життя… Сьогодні постає важливе питання: "чому ми такі малопродуктивні у Божій справі"? Відповідь можна знайти у нижчезазначеному слові Христа: А між терен посіяне, це той, хто слухає слово, але клопоти віку цього та омана багатства заглушують слово, і воно зостається без плоду. (Матвія 13:22) Варто розуміти, що перед нами є дві дуже серйозні загрози, щоб реалізувати Боже покликання: 1.                щоденні  справи, завантаженість та суєта віку цього настільки навантажили нас, що ми забули про служіння Боже, ми забули про достатню молитву, ми забули про покликання Боже. У нас немає часу, щоб думати про духовне – ми дуже зайняті на роботі, нас так баг

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла , стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь. Сергій Гула

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ , як основа християнського світогляду Вірую в Єдиного Бога Отця , Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей , і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця. І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого , Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на від