Перейти до основного вмісту

Християнська освіта


Шановні друзі,
 
Однією з нагальних проблем подальшого впровадження викладання у навчальних закладах курсів з основ християнської етики є необхідність в забезпеченні учнів відповідними підручниками та допоміжною літературою, а також у підготовці відповідних вчителів, забезпеченні їх методичною літературою, організації постійного процесу підвищення їх професійного рівня.
Сприяти розв’язанню зазначених завдань покликаний створений за ініціативи Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України Благодійний фонд «Християнська освіта», який було засновано 17 листопада 2011 року як спільний проект провідних християнських церков України: 
Української православної церкви; 
Української православної церкви Київського патріархату;
Української греко-католицької церкви;
Римсько-католицької церкви в Україні; 
Всеукраїнського союзу об’єднань євангельських християн баптистів; 
Церкви християн віри євангельської України;
Української християнської євангельської церкви. 

Опікунська рада Фонду
архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр – секретар Предстоятеля Української православної церкви; 
архієпископ Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній – ректор Київської православної богословської академії Української православної церкви Київського патріархату; 
єпископ Маркіян Трофим’як – Римсько-католицька церква в Україні; 
Роман Небожук – виконавчий директор Патріаршої Курії Української греко-католицької церкви; 
Микола Каспров – заступник Голови Всеукраїнського союзу об’єднань євангельських християн-баптистів;
Юрій Веремій – заступник Єпископа Церкви християн віри євангельської України; 
Микола Саламаха – замісник старшого єпископа Української християнської євангельської церкви.

Президентом Фонду обрано народного депутата України, голову Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України Володимира Марущенка.

Благодійний фонд зареєстровано у Головному управлінні юстиції м. Києва (свідоцтво про державну реєстрацію благодійної організації № 0343-2012 від 02 лютого 2012 року).

Відповідно до рішення Правління Фонду від 10 липня 2012 року, розпочато реалізацію благодійних програм«Підручники з предметів духовно-морального спрямування» та «Вчитель християнської етики», покликаних сприяти видруку та розповсюдженню навчально-методичних комплектів, підручників з предметів духовно-морального спрямування та методичної літератури для вчителів християнської етики в навчальних закладах України, а також підготовці таких вчителів та підвищенню їх кваліфікації.
 
Реалізація вказаних благодійних програм допоможе суттєво покращити ситуацію із забезпеченням впровадження викладання предметів духовно-морального спрямування у навчальних закладах необхідними навчально-методичними комплектами, підручниками та методичними матеріалами, що сприятиме поширенню викладання зазначених предметів, а також сприятиме збільшенню кількості висококваліфікованих вчителів християнської етики, що забезпечить можливість реалізації вибору школярами та їх батьками вивчення християнської етики, а в кінцевому рахунку – матиме позитивний вплив на українське суспільство через формування духовно здорових і морально сильних особистостей.
Для звершення цього Благодійний фонд відкритий до співпраці з усіма, хто зацікавлений у поширенні християнських цінностей в українській школі.
На сьогодні, ми зібрали інформацію щодо потреб шкіл в підручниках та методичних матеріалах з 12 областей України. Вже такий неповний масив інформації дає можливість говорити про неоднакове розуміння відповідальними людьми важливості впровадження в освітній та виховний процес в школі предметів духовно-морального спрямування (як приклад, в Чернігівській області просять надати підручників трохи більш ніж на 20 тис. грн., а на Закарпатті така потреба складає майже 2,5 млн. грн.).

Враховуючи зазначене, просимо вас взяти участь у реалізації зазначених благодійних програм і надати можливу благодійну допомогу для їх здійснення.

Мінімальна вартість забезпечення навчальними комплектами (підручник, зошит і хрестоматія) викладання предметів духовно-морального спрямування складає:
для 1 класу – 765 гривень (20 комплектів);
для 2 та 3 класів – по 830 гривень (20 комплектів);
для 4 класу – 890 гривень(20 комплектів);
для 5 та 6 класів  - по 1193 гривень (20 комплектів);
для однієї школи - 6163 гривень (120 комплектів).
Якщо додати ще методичні посібники для вчителів для зазначених класів, до загальна сума збільшиться ще на 413 гривень і складатиме 6477 гривень.
Отже, для того щоб забезпечити  необхідними підручниками і методичними матеріалами одну школу з 1 по 6 клас необхідно зібрати  6477 гривень.

Реквізити Фонду для здійснення благодійних внесків:
- повне найменування: Благодійна організація «Благодійний фонд «Християнська освіта»;
- адреса: вул. Б. Хмельницького, 3-а, м. Київ, Україна, 01001;
- ідентифікаційний код юридичної особи: 38063397;
- рахунок: АТ «ЄВРОГАЗБАНК» (МФО 380430), №2600430113049
- призначення платежу: Благодійний внесок за програмою «Підручники з предметів духовно-морального спрямування» або за програмою «Вчитель християнської етики».
Контактна інформація: +38044278-71-93
 
З щирою повагою,

Володимир Марущенко
Президент Фонду,
народний депутат України


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів. Чекаю воскресіння мер…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…