Перейти до основного вмісту

НА ДЕПУТАТІВ «ТУШОК» ЧЕКАЄ БОЖА КАРА, - СВЯЩЕННОСЛУЖИТЕЛІ ПРО НОВИЙ ПАРЛАМЕНТ


НА ДЕПУТАТІВ «ТУШОК» ЧЕКАЄ БОЖА КАРА, - СВЯЩЕННОСЛУЖИТЕЛІ ПРО НОВИЙ ПАРЛАМЕНТ


Представники трьох традиційних українських Церков вважають, що порушення клятви, даної на Біблії, зокрема, народними обранцями, призведе до невідворотного покарання Господнього.
Як пояснили «Коментарям»священнослужителі, на можливих перебіжчиків з «Батьківщини», які свого часу публічно заприсяглися на Біблії у вірності опозиції, чекає за результатами Божого суду невідворотне Господнє покарання за тяжкий гріх клятвопорушення. Врятувати від геєни вогненної народних обранців зможе тільки покаяння та сповідь, та й то в разі повного і щирого усвідомлення провини.
В УПЦ КП, зокрема, вважають клятвопорушення тяжким гріхом і закликають перш ніж порушити клятву, подумати про відповідальність не лише перед суспільством та законом, але й перед Богом.
«Людські закони можуть і не подіяти, а правосуддя Боже невідворотне і перед судом Божим постануть всі. Тому за належне виконання своєї обіцянки Господь винагородить, а за неналежне виконання, відповідно, буде накладено Богом покарання», - заявив «Коментарям» прес-секретар УПЦ КП єпископ Євстратій (Зоря).
За його словами, УПЦ КП з розумінням ставиться до публічних присяг на Святому Письмі, хоча «краще б цього було не робити».
«Законодавчо обряд складання присяги на Святому Писанні в Україні ніяк не закріплений, хоча Конституція в преамбулі каже, що депутати складають її, усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом», - зазначив прес-секретар УПЦ КП, додавши, що в разі ж скоєння клятвопорушення, аби спокутувати свою провину, потрібно усвідомити вчинення гріха, покаятися перед Богом, «покласти собі на серце тверде бажання більше так не робити, і виправити те, що можливо виправити».
У Московському Патріархаті, в свою чергу, вважають, що повеління Христа не клястися цілком конкретне і має дотримуватися буквально. Так, прес-секретар УПЦ (МП) протоєрей Георгій Коваленко, зазначив: «У Священному Писанні написано конкретно, тобто Христос дає конкретне веління: «Ніхто не кляніться, ні небом, ні землею, ні іншою якою клятвою. Буде вам так - так, ні - ні, все інше від лукавого».
«У цьому сенсі в Церкві не існує традиції клятв, і Церква ніколи не виступає посередником під час укладання між людьми якихось договорів... З іншого боку, Церква не заперечує, коли правителі присягають на Євангелії, оскільки це вже частина традиції. Не судіть, та не судимі будете», - підсумував отець Георгій.
«Клятва договір не рятує, якщо наміри нечисті. Церква виступає моральним авторитетом, а не визначає, хто правильно чи неправильно вчинив», - підсумував він.
В УГКЦ закликають усіх вірних дуже серйозно ставитися до присяги на Євангелії, а якщо сталося клятвопорушення, то важливо відшкодувати можливий збиток.
«Потрібно бути дуже відповідальним, коли щось обіцяєш перед Богом. Краще не пообіцяти, але виконати, ніж пообіцяти і не виконати», - заявив прес-секретар УГКЦ отець Ігор Яців.
Говорячи про порушення клятви, даної на Святому Писанні, отець Ігор підкреслив, що «це тяжкий гріх, за який необхідне відповідне каяття». «Перше – це каяття, друге – сповідь, третє – це виконання накладеної священиком-сповідником спокути. І тут є важливий момент – якщо йдеться про порушення присяги, внаслідок якої хтось постраждав матеріально, тоді необхідно відшкодувати завдані збитки. Виконавши все це, людина спокутує свій гріх», - пояснив священик.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…