Перейти до основного вмісту

СПОКУСИ ТА ЯК З НИМИ БОРОТИСЯ

СПОКУСИ ТА ЯК З НИМИ БОРОТИСЯ

Нема такої людини, яка б не знала, що таке спокуси… а справді, що таке спокуса?
Спокуса – це бажання вчинити те, що є забороненим, те, що є гріховним і це те, що з часом принесе великі проблеми, горе та нещастя. Спокуса – це прагнення порушити встановлені правила та норми.
А чому спокуси існують?
Якби легко було б вжитті, якби їх не було б, як би не хотілося заміжнього чоловіка чи одружену жінку, якби не хотілося б речі, яка є не твоєю, якби не хотілося дивитися порнографію, якби не хотілося займатися сексом, коли ти неодружений, піти раніше з роботи, довше поспати, їсти те, що некорисно – список можна продовжувати до безкінечності…
І через всі ці спокуси приходить велике горе для людей:
Від спокус горе світові, бо мусять спокуси прийти; надто горе людині, що від неї приходить спокуса! (Матв.18:7)
Спокуси існують тому, що є джерело або автор спокус, який має своїм завданням, щоб людина спокусилась і вчинила гріх, ось чому спокуса має поганий наслідок – вона породжує гріх, який вже і знищує людину. Автором спокус є сатана, який в Біблії названий – спокусник.
І ось приступив до Нього спокусник, і сказав…(Матв.4:3)
 Сатана говорить через спокуси, щоб стимулювати нас до вчинення гріха… це основне завдання спокуси, а зроблений гріх породжує смерть: щастю, здоров`ю, сімейним відносинам, свободі, славі, позиції, чи часто і фізичну смерть.
Як боротись з спокусами?
А Він обернувся й промовив: Відступися від Мене, сатано, ти спокуса Мені, бо думаєш не про Боже, а про людське! (Матв.16:23)
Ісус чітко усвідомлював, звідки спокуси, яка їхня ціль і хто їх автор. Окрім цього Ісус показав, що потрібно робити зі спокусами – ні, не задовільняти їх, а навпаки – боротися з ними, відганяти їх і забороняти сатані спокушати вас.
Нижче наведений уривок з Біблії, показує як Ісус боровся зі спокусами сатани:
І ось приступив до Нього спокусник, і сказав: Коли Ти Син Божий, скажи, щоб каміння це стало хлібами! А Він відповів  Написано: Не хлібом самим буде жити людина, але кожним словом, що походить із уст Божих. Тоді забирає диявол Його в святе місто, і ставить Його на наріжника храму, та й каже Йому: Коли Ти Син Божий, то кинься додолу, бож написано: Він накаже про Тебе Своїм Анголам, і вони на руках понесуть Тебе, щоб об камінь коли не спіткнув Ти Своєї ноги. Ісус відказав йому: Ще написано: Не спокушуй Господа Бога свого! Знов диявол бере Його на височезную гору, і показує Йому всі царства на світі та їхнюю славу, та й каже до Нього: Це все Тобі дам, якщо впадеш і мені Ти поклонишся! Тоді каже до нього Ісус: Відійди, сатано! Бо ж написано: Господеві Богові своєму вклоняйся, і служи Одному Йому! Тоді позоставив диявол Його. І ось Анголи приступили, і служили Йому. (Матв.4:3-11)
Головне завдання сатани – це спокусити людину, для цього він буде використовувати різні засобу і що найголовніше ті, які нам подобаються, перед якими ми маємо «слабкість». В таких ситуаціях потрібно знайти сили, щоб сказати: «ні» та щоб наголосити на тому, що наше завдання: не грішити, залишаючись безпорочними. А також, необхідно відганяти спокусу і сатану від себе в ім`я Ісуса Христа і проголосити, що ви будете виконувати те, що завгодно Богу, а не йому.
Спокуса (тяжкий момент випробування) довго не триває, як правило, сатана бачучи, що ви не піддаєтесь і що воюєте проти нього – залишає вас. Будьте сильні в тому, щоб вистояти час спокуси!!!
В цьому і є зрілість людини, коли вона здатна не піддаватися спокусами, а протистояти їм.
Часто дуже важко побороти спокусу, якби так легко було б побороти спокусу, особливо сексуальну чи фінансову – тоді б всі були б вільні, не було жодного перелюбу, сексуальних дошлюбних та позашлюбних відносин, крадіжок та обманів. Але нам потрібно навчитися протистояти спокусі.
І найголовніша зброя проти спокуси є – молитва.
Пильнуйте й моліться, щоб не впасти в спокусу, бадьорий бо дух, але немічне тіло! (Мар.14:38)
Цей уривок з Біблії показує формулу боротьби зі спокусами – бути пильними і розуміти звідки може прийти спокуса. Як правило, вона іде звідти, де ви маєте побажання, які можуть бути гріховними. І в часи наближення спокус та в самій спокусі – молитись, молитись, молитись!!! Молитись допоки не почуєте, що спокусник відійшов. Молитись необхідно з проханням до Бога про підтримку та укріплення, а також протистояти в молитві силам сатани.   
Спокуси будуть, хочемо ми цього чи ні, а особливо для людей віруючих… тож наше завдання – навчитись завжди протистояти спокусам, тим самим стаючи зрілими та сильними в Бозі.
А для чого боротися проти спокус?
По-перше – для того, щоб гріх, породжений спокусою, не знищив нас;
По-друге – щоб побачити Божі благословіння та Божу славу в своєму житті!!!
Блаженна людина, що витерпить спокусу, бо, бувши випробувана, дістане вінця життя, якого Господь обіцяв тим, хто любить Його. Випробовуваний, хай не каже ніхто: Я від Бога спокушуваний. Бо Бог злом не спокушується, і нікого Він Сам не спокушує. Але кожен спокушується, як надиться й зводиться пожадливістю власною. Пожадливість потому, зачавши, народжує гріх, а зроблений гріх народжує смерть.
Не обманюйтесь, брати мої любі!
(Як.1:12-16)
Отже, ефективними засобами боротьби проти спокус є:
-        усвідомлення того, що спокуси будуть;
-        розуміння, що є автор спокус, сатана, який бажає, щоб Ви згрішили;
-        знання, що спокуса несе в собі зло, яке буде знищувати вас, ваше щастя, здоров`я, успіх в житті…;
-        молитва під час спокус;
-        проголошення уривків з Біблії, де говориться про святість життя;
-        забороняти сатані діяти проти вас;
-        слуханя духовної музики, а також співати її;
-        розуміня, що важкий час спокуси мене швидко;
-        знання того, що коли ви переможете спокусу – для вас є подарунок – Божі благословіння та вічне життя!!!sg

Коментарі

 1. Секрет, як все таки зупиняти спокуси і як жити щоб не грішити, знаходиться трохи нижче:

  http://www.youtube.com/watch?v=OM1B2344a10&feature=player_embedded

  ВідповістиВидалити
 2. Дякую за пост, за коментар і за відео!

  ВідповістиВидалити
 3. Дякую тому що від нудьги шукав я спокусу натомість натрапив на спокій умироворіння прочитавши про розуміння звідки авторство спокус хвиля спокус минула Дякувати Богу

  ВідповістиВидалити
 4. Дякую тому що від нудьги шукав я спокусу натомість натрапив на спокій умироворіння прочитавши про розуміння звідки авторство спокус хвиля спокус минула Дякувати Богу

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…