Перейти до основного вмісту

Експерт: біометричні паспорти можуть перетворити Україну на поліцейську державу


Експерт: біометричні паспорти можуть перетворити Україну на поліцейську державу


Експерт Інституту демографії та соціальних досліджень Олександр Гладун стверджує, що запровадження електронних біометричних паспортів загрожує створенням в Україні поліцейської держави.
Як передає кореспондент УНІАН, про це експерт заявив журналістам на прес-конференції. О.Гладун перерахував низку проблем, пов’язаних з рішенням парламенту про запровадження електронних біометричних паспортів. Зокрема, він зазначив, що згідно з ухваленим законом картка, яка буде запроваджена замість паспорта, не міститиме інформації про місце реєстрації громадянина. Відповідно, за словами О.Гладуна, місце проживання кожній людині потрібно буде підтверджувати додатково іншими документами. Також, за словами експерта, відповідно до закону буде запроваджений безконтактний електронний носій інформації про громадянина. Однак, зауважив експерт, у законі не зазначено, яка саме інформація буде написана на цьому носії. І в цьому є, на його думку, велика проблема. «Сам закон дає можливість брати інформацію з відомчих інформаційних систем, зокрема, і ту інформацію, яку, можливо, громадянин не бажає розголошувати», - сказав О.Гладун. Він зауважив, що у зв'язку з цим виникає декілька загроз для громадян. «Однією з них є створення поліцейської держави, коли про кожного громадянина може бути віддана будь-яка інформація», - сказав він. За словами експерта, з цього випливає інша загроза, яка полягає у можливому витоку інформації. Зокрема, за його словами, є серйозні сумніви у можливостях держави захистити конфіденційну інформацію кожного громадянина. Більше того, додав він, існують також сумніви щодо того, як державні або інші інститути і з якою метою, будуть таку інформацію використовувати. Експерт зауважив, що таким чином ухвалений ВР закон спрямований не на створення демографічного реєстру, а на друк додаткових документів. При цьому він відмовився припустити, кому саме може бути вигідним ухвалення цього документу і порадив звернутися до авторів законопроекту та державних органів, які підтримали його схвалення. Як повідомляв УНІАН, 2 жовтня Верховна Рада України ухвалила в цілому закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».
Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів. Чекаю воскресіння мер…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…