Перейти до основного вмісту

СИНОД УПЦ КП ПРОТИ ЗАКОНУ ПРО ДЕМОГРАФІЧНИЙ РЕЄСТР


СИНОД УПЦ КП ПРОТИ ЗАКОНУ ПРО ДЕМОГРАФІЧНИЙ РЕЄСТР

Священний Синод УПЦ КП, який відбувся 20 жовтня, звернувся до Президента України з проханням накласти вето на на Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (№ 10492). Єпископи Київського Патріархату вважають, що цей закон порушує фундаментальні права людини (в тому числі право на приватне життя та захист від незаконного втручання в нього) та несе потенційну загрозу злочинного впливу на людину через незаконне використання даних реєстру. Про це повідомляє офіційний сайт УПЦ КП.
Синод УПЦ КП тако ж піддав критиці і низку інших законопроектів.
«Ми повінстю підтримуємо позицію глав та представників Церков і релігійних організацій України – членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, які 17 жовтня 2012 р. звернулися з проханням до Президента України В. Януковича накласти вето на Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо діяльності Міністерства юстиції, Міністерства культури, інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується через відповідних міністрів, а також Державного космічного агентства)» (№10221) у частині, яка стосується внесення змін до Закону України «Про свободу совісті і релігійні організації», - зазначають єпископи.
На їхню думку, поспішне прийняття вказаного законопроекту всупереч досягнутим раніше домовленостям серйозно підриває довіру до державно-церковного діалогу, а його реалізація може мати непередбачувані наслідки для державно-церковних та міжконфесійних відносин.
Синод УПЦ КП, окрім того, виступає проти законопроекту №10447, який передбачає ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі.
«В умовах моральної кризи та комерціалізації аморальності діяльність комісії потребує всебічної державної та суспільної підтримки, бо від належного рівня суспільної моралі залежить майбутнє держави та суспільства», - вважають єпископи Київського Патріархату.
Синод в цілому схвалив ідею, але висловився за необхідність внесення поправок до законопроекту проти гомосексуальної пропаганди. «Ми підтримуємо ініціативу щодо законодавчого захисту дітей від пропаганди гомосексуалізму. Одночасно ми висловлюємо сподівання, що відповідний законопроект (№8711) у процесі підготовки до другого читання буде ретельно доопрацьований», - йдеться у зверненні.
Нагадаємо, що раніше з проханням накласти вето на Закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» (№ 10492) до Віктора Януковича звертався Предстоятель УПЦ (МП) Володимир (Сабодан).

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…