Перейти до основного вмісту

ЧОМУ ВАРТО УНИКАТИ СПОРУ?


Здається, ну що тут такого – спір. Тим більше він завжди буде, оскільки – скільки людей – стільки думок. І як правило, звичайно, ми не тільки хочемо донести свою думку, але відстояти її. Через нашу думку – ми виражаємо себе, ми так хочемо бути почутими… Хто нападає на нашу думку, не погоджується з нею, той нападає на нас.
Ми захищаємо нашу думку, і коли інша людина також відстоює свою думку – появляється спір здається звичайна  річ…
Але спір несе в собі велику небезпеку.

Існує чітка послідовність дій при спорі, яка приводить до поганих наслідків, ось ця послідовність:

Наявність різних думок -> спір –> емоційність –> негативні слова –> образа –> відчуження –> розділення –> ворожість.

Як правило, ця формула спрацьовує завжди. Люди, що розпочали спір, легко доходять до образ, що має своїм наслідком відчуження один від одного та розділення. Як прикро, коли це трапляється в сім`ї…

Ось чому Біблія говорить:

Хто слова свої стримує, той знає мудрість, і холоднокровний розумна людина. (Пр.17:27)

Абсолютно переконаний, що в сім`ї – це перше завдання для кожного – вміти стримувати свого язика + не запалюватись емоційно!!!

Оскільки:

Хто уста свої стереже, той душу свою береже, а хто губи свої розпускає, на того погибель. (Пр.13:3)

Нерозумного гнів пізнається відразу, розумний же мовчки сприймає зневагу. (Пр.12:16)

Не бракує гріха в многомовності, а хто стримує губи свої, той розумний.   (Пр.10:19)

Очевидно, що ми повинні бути мудрими, стриманими і постійно працювати над собою, щоб відчути коли спір породжує негативні емоції та відповідні слова. В цей момент необхіно зупинитись!!! Краще програти спір, навіть коли Ви праві, але не образити людини, зберігаючи мир у сім`ї та дружні відносини.
А коли, так трапилось, що людина образилась внаслідок спору – просіть негайно вибачення в цієї людини, щиро просіть, щоб людина дійсно відпустила образу, причому кардинально не важливо, хто правий!!! Оскільки чим довше Ви затягуєте з вибаченням, тим більше відбувається ожесточення серця, а потім виростає «гіркий корінь», який породжує негативні слова і вчинки щодо Вас…

Лагідна відповідь гнів відвертає, а слово вразливе гнів підіймає. (Пр.15:1)

Ліпший від силача, хто не скорий до гніву, хто ж панує над собою самим, ліпший від завойовника міста. (Пр.16:32)

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…