Перейти до основного вмісту

ВІРА В БОГА, АБО ЧИ СПРАВДІ МИ ВІРУЄМО…?


ВІРА В БОГА,
АБО ЧИ СПРАВДІ МИ ВІРУЄМО…?

Більшість наших співвітчизників вважають себе віруючими людьми. 78 відсотків (За даними Центру Разумкова 2012 року) – це колосальна кількість людей! 
Постає логічне питання: "якщо така велика кількість людей вірять в Бога – то чому Україна знаходиться в такому поганому становищі"? Повсюди обман, корупція, злодійство, ненависть, а що найголовніше - у співвітчизників відсутня справжня братська любов один до одного, що є основою віри!!! Так чи справді ми віруємо так, якце передбачено Богом, Біблією?

Можливо ми сплутали такі поняття як  віра і знання. Видається, що все ж таки, більшість людей не вірять в Бога, а просто знають, що Він є. Знати і вірити – дві величезні різниці, як  кажуть в Одесі.. і очевидно, що вірити – набагато важче, аніж усвідомлювати, що десь таки є якась Вища сила.  

Але, все ж таки, що таке віра в Бога? 

Віра в Бога, безперечно, це усвідомлення того, що є Особистість, яка є Творцем всього, включно із людиною, і Яка встановила порядок всьому, і очікує, що цьому порядку будуть слідувати! Ось чому головна молитва, яку ми добре знаємо - Отче наш, найперше говорить: «нехай буде воля Твоя як на небі, так і на землі». Це ключова позиція віри в Бога – знати і реалізовувати волю Божу у своєму житті тут - на землі. 

Але ми живемо так, як ми хочемо – за власною волею, не задумуючись про Божу… але від слідування Божій волі нам було б набагато краще... та ба – ми не вміємо повністю довіряти, вірити Богу, найперше, як нашому Батьку!!! Побачити Бога найперше, як люблячого та турботливого Батька можна лише очима віри!!! Чи ми бачимо Бога саме так?
Віра в Бога – це усвідомлення того, що є обов'язкові правила життя,  що встановлені Богом, яким потрібно слідувати, якщо ми хочемо бачити добро та щастя у власному житті! Хоча Ви можете сказати: "а чому я повинен жити по Божим заповідям? в мене є власний розум, бажання та воля..." Відповідь в тому що це є сенс віри в Бога, бо Він встановив їх і набагато краще знає порядок всіх речей, порядок гармонії в людських стосунках, і формулу щастя для людини. Ось чому для нас були дані базові настанови життя – 10 заповідей! Хто їх сьогодні знає і дотримується? Переконаний, що якщо б 78 відсотків українців їх дотримувались, ми б мали зовсім іншу країну. Адже людина, яка вірить Богу ніколи не буде красти, ніколи не буде займатися сексуальним блудом, давати хабара, ніколи не буде ненавидіти та робити зло іншому, ніколи не буде халтурити, ніколи не буде зраджувати, не буде обманювати… але навпаки, людина що вірить Богу, буде наповнена любов’ю до Бога і людей, буде добра і буде допомагати нужденному, буде поважати старших, буде робити все найкращим чином. 

Тоді - що з нашою вірою??? Легко себе назвати віруючою людиною, але бути нею насправді означає усвідомлений вибір слідувати за Богом і Його постановами. 
Давайте будемо по-справжньому вірити в Бога, через щоденне Його пізнання, регулярну молитву та читання Біблії, і що найголовніше - через наші справи, адже саме вони показують чи ми віримо у Бога, чи просто знаємо про Його існування. 


Врешті-решт – вірою ми маємо спастися після закінчення нашого земного життя! Чи спасає Вас сьогоднішня Ваша віра? Питання актуальність якого, залишиться протягом всього Вашого життя. 

Яка користь, коли хто говорить, що має віру, але діл не має? Чи може спасти його віра? Коли ж брат чи сестра будуть нагі, і позбавлені денного покорму, а хто не будь із вас до них скаже: Ідіть з миром, грійтесь та їжте, та не дасть їм потрібного тілу, що ж то поможе? Так само й віра, коли діл не має, мертва в собі! Але скаже хто не будь: Маєш ти віру, а я маю діла; покажи мені віру свою без діл твоїх, а я покажу тобі віру свою від діл моїх. Чи віруєш ти, що Бог один? Добре робиш! Та й демони вірують, і тремтять. Чи хочеш ти знати, о марна людино, що віра без діл мертва? Авраам, отець наш, чи він не з діл виправданий був, як поклав був на жертівника свого сина Ісака? Чи ти бачиш, що віра помогла його ділам, і вдосконалилась віра із діл? І здійснилося Писання, що каже: Авраам же ввірував Богові, і це йому зараховане в праведність, і був названий він другом Божим. Отож, чи ви бачите, що людина виправдується від діл, а не тільки від віри? Бо як тіло без духа мертве, так і віра без діл мертва!
(Якова 2:14-26)      

Сергій Гула
Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів. Чекаю воскресіння мер…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…