Перейти до основного вмісту

МОЛИТВА «ОТЧЕ НАШ» ТА ЇЇ РОЗУМІННЯ


МОЛИТВА «ОТЧЕ НАШ» ТА ЇЇ РОЗУМІННЯ

Ми знаємо, що молитва «Отче наш» є однією з найголовніших молитов. Її знають величезна кількість людей, а от щодо розуміння… давайте попробуємо розібрати зміст цієї дуже важливої молитви, яку дав нам Ісус Христос:

Отче наш, що єси на небесах! Нехай святиться Ім'я Твоє,

Тут найперше Ісус показує до кого ми звертаємось – до свого Батька, люблячого та милосердного, Який завжди з нами. Бог хоче, щоб ми в молитві зверталися до Нього як до рідного і до близького. Він не десь там, далеко на небесах – ні, Він близько, Він наш мій Батько, Який турбується і любить мене!!!
Так, ми маємо земних батьків, але як прекрасно усвідомлювати, що в мене є ще один Батько, небесний, всесильний, всемогутній…

Наступне – ми славимо нашого Батька в молитві. Ми усвідомлюємо, що Йому належить вся слава, оскільки Він не тільки наш Батько, але і Цар царів та Бог богів!!! Ми повинні належно приходити в молитві до Бога, оскільки ми також знаємо, що Він є дуже величною особистістю і Йому належить вся честь та пошана!!!

Нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі.

Цією молитвою ми просимо в Господа, щоб Його царство та воля, які є на небесах були і в нашому житті тут, на землі. В нашому житті може бути багато чого невірного, може бути прокляття або воля диявольська, людська… ось чому ми просимо, щоб найперше Його царство було в нашому житті, щоб не диявол, не хвороба панувала над нами, а сам Бог, а також Його воля, щоб відбулася в нас, тому що ця воля є найкращою для нас!!! Цей принцип також передбачає, що ми можемо просити в Господа, щоб Він нам відкрив Його волю на наше життя, щоб ми жили так, як Він цього хоче – тоді це буде найкращим зразком життя!!!

Хліба нашого насущного дай нам сьогодні.

В нас є нужди життєві, але ми не одразу Господа просимо про їх задоволення, але після Його прославлення та прохання знати і розуміти Його волю. Одна з найбільших рис Бога, як Небесного батька є в тому, що Він піклується про нас і бажає виконати наші прохання та покрити наші нужди, тож потрібно «виливати своє серце» перед Ним і розказувати, що нас турбує, які у нас нужди і що ми просимо в нашого Небесного Батька.

І прости нам гріхи наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим.

Чи не ключовий принцип всієї молитви – це прохання про прощення наших гріхів. Без цього неможливе відновлення відносин з Богом, і більше того - без цього, Бог може і не чути наших молитов. Тому що в одному із місць в Біблії чітко написано, що гріхи людей, закривають вуха Бога, щоб Він не чув їхні благання, тож потрібно завжди каятись та просити прощення у Бога за всі наші погані вчинки, за всі наші гріхи.
І ще, що надзвичайно важливо: «як і ми прощаємо винуватцям нашим». Без прощення людей, які завинили нам – нема нашого прощення. Непрощення – є гріхом!!! Непрощення – це закриті двері не тільки у молитві, але також у спасінні, через непрощення людина попадає в пекло!!! Тож, згадайте всіх людей, на яких ви ображаєтесь, яких не любите, яких не навидите і простіть їх, це може бути нелегко, але потрібно робити силові вчинки над собою і все ж таки відпустити цих людей зі свого серця!!! Попросити в Бога, щоб Він допоміг вам їх простити, ну і потім, при зустрічі з ними, бути відкритими та добрими до них, що є справжнім прощення!!!

І не введи нас у випробовування, але визволи нас від лукавого.
Тут показане прохання, щоб Бог нас зберігав від лукавого та спокус. Особливо тих, які нам буде важко пронести і встояти, щоб не згрішити. Звичайно будуть спокуси в нашому житті, і тут ми повинні проявити характер, щоб не грішити, оскільки гріх розриває наші відносини з Богом та краде щастя, здоров`я, Боже благословіння та Царство Небесне – тому, потрібно прийняти рішення не грішити. Але знаймо, що будуть часи сильних спокус – ось якраз тут потрібно молитись, щоб Бог нас зберіг від лукавого, від його підступів та хитрощів, щоб ми їх могли розпізнати і витерпіти, і не згрішити!!!
Святість життя – є фундаментом наших відносин з Богом, без святості не можливо угодити Богу і отримувати від Нього Його благословіння!!!

Бо Твоє є царство, і сила, і слава навіки. Амінь.
Ми розпочинали молитву є прославлення Бога – і закінчуємо нею. За все повинна бути слава та подяка Богові та проголошення того, що Його царство і сила, і слава над нами навіки вічні, амінь, що означає – нехай буде так!

sg

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення гріхів. Чекаю воскресіння мер…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…