Перейти до основного вмісту

СВОБОДА ВІРОСПОВІДАННЯ НЕ ПОВИННА ОБМЕЖУВАТИСЬ З МОТИВІВ БОРОТЬБИ З ТЕРОРИЗМОМ – ДЕРЖДЕП США


СВОБОДА ВІРОСПОВІДАННЯ НЕ ПОВИННА ОБМЕЖУВАТИСЬ З МОТИВІВ БОРОТЬБИ З ТЕРОРИЗМОМ – ДЕРЖДЕП США


Влада часто не бачить відмінності між мирною релігійною практикою та кримінальною або терористичною діяльністю.
Про це зазначено у Звіті про міжнародну релігійну свободу за 2011 рік, який щороку оприлюднює Бюро демократії, прав людини та праці Державного департаменту США, повідомляє Інститут релігійної свободи.
У звіті задокументовано факти не тільки відмови уряду Єгипту вжити заходів для припинення зростання насильства по відношенню до християн-коптів, але і його причетність до цих нападів.
Водночас новий уряд у Лівії вирішив не застосовувати старі закони, що обмежували релігійну свободу. Керівництво країни відмовилось від активного регулювання всіх аспектів релігійного життя та закріпило право на вільне відправлення релігійних обрядів у тимчасовій конституції, що забороняє дискримінацію на основі релігії або належності до певної релігійної групи.
У Бірмі, яка перебуває у переліку країн, що викликають особливу стурбованість, уряд зробив кроки до подолання давньої спадщини інтенсивного релігійного гніту. Було полегшено деякі обмеження у будівництві церковних споруд і взагалі дозволено прихильникам зареєстрованих релігійних груп сповідувати свою віру на власний розсуд. Тим не менш, уряд продовжує вводити обмеження на деякі види релігійної діяльності, що часто обмежує свободу віросповідання. Зокрема, влада відслідковує наміри щодо проведення будь-яких великих громадських заходів, а релігійні організації зобов’язані отримувати дозволи на їх проведення.
У звіті зазначено, що країни Європи стають все більш різноманітними етнічно, расово і релігійно. Ці демографічні зміни іноді супроводжується зростаючою ксенофобією, антисемітизмом, анти-мусульманськими настроями та нетерпимістю до людей, які вважаються "іншими".
У доповіді зафіксовано зростання числа європейських країн, серед них Бельгіята Франція, чиї закони обмежують носіння релігійного одягу в публічних місцях, що переважно зачепило мусульман. Крім цього, парламент Угорщини ухвалив закон, що регулює реєстрацію релігійних організацій і для їх визнання вимагає політичного голосування в парламенті. У зв’язку з цим з початку 2012 року відбулось скорочення числа визнаних релігійних груп з більш ніж 300 до 32.
За даними Звіту, у 2011 році уряди деяких країн відреагували на конфлікти і групи, які вони вважають "екстремістськими", у такий спосіб, що призвело до обмеження свободи віросповідання і спровокувало соціальну нетерпимість. Серед цих країн Бахрейн, Росія, Ірак і Нігерія.
Минулого року деякі уряди все частіше використовували закони проти богохульства, відступництва та дифамації релігії задля того, щоб обмежити свободу віросповідання, права релігійних меншин та свободу слова. Особливо помітними такі практики були у Пакистані, Саудівській Аравії та Індонезії.
Доповідь констатує глобальне зростання антисемітизму, що проявляється в запереченні і прославлянні Голокосту; виступах проти політики Ізраїлю, поєднаних з кричущим антисемітизмом; зростанні націоналістичних рухів та традиційними проявами антисемітизму, таких як теорія змови, акти наруги і насильства, "кривавий наклеп" і карикатурна демонізація євреїв. У звіті наводяться такі факти, що мали місце у Венесуелі, Єгипті, Ірані, Франції, Угорщині, а також повідомляється про пошкодження єврейських кладовищ, синагоги та пам'ятників Голокосту в Україні. При цьому в Україні таНідерландах футбольні матчі були затьмарені антисемітськими гаслами.
За даними моніторингу Держдепартаменту США цілий ряд країн залишається у переліку постійних і системних порушників релігійної свободи. У звіті зафіксовано поточний стан релігійних репресій в Китаї, Північній Кореї, Ірані, Саудівській Аравії, Еритреї та інших країнах з авторитарними урядами. Зокрема, в Ірані християнський пастор Юсеф Надархані був ув’язнений та опинився перед загрозою страти лише за сповідання своєї віри. Свободи віросповідання, як і інших свобод, просто не існує в Північній Кореї.
Звіт наводить факти порушень, а також поліпшення і позитивні зміни у релігійній свободі стосовно різним країнам світу. Окрема частина звіту стосується ситуації зі свободою віросповідання в Україні.
Наявні тенденції у сфері забезпечення релігійної свободи, що узагальнюються у щорічних звітах, стають підставами для корекції зовнішньої політики з боку Президента та Державного секретаря США, а також застосування санкцій по відношенню до країн-порушників.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…