Перейти до основного вмісту

ЗВЕРНЕННЯ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КП ДО ПРЕЗИДЕНТА


Звернення Української Православної Церкви Київського Патріархату
з приводу порушення прав віруючих на Донеччині

(прийняте на засіданні 27 липня 2012 р.)
Президенту України
ЯНУКОВИЧУ В. Ф.
Вельмишановний Вікторе Федоровичу!
Священний Синод Української Православної Церкви Київського Патріархату звертається до Вас, як Глави держави і гаранта конституційних прав і свобод громадян, з проханням втрутитися у ситуацію, що склалася в Донецькій області у зв’язку з упередженим ставленням багатьох представників місцевої влади до УПЦ Київського Патріархату.
Ви неодноразово підкреслювали, що в Україні всі конфесії є рівними перед державою, що представники влади не повинні упереджено ставитися до якоїсь конфесії, в тому числі у питанні виділення земельних ділянок під будівництво храмів. Проте, на жаль, вимоги законодавства і Ваша позиція, як Глави держави, досі залишаються не до кінця зрозумілими багатьом представникам місцевої влади у Донецькій області, де роками духовенство і вірні УПЦ Київського Патріархату зазнають різноманітних утисків тільки тому, що вони не належать до Московського Патріархату.
Наведемо лише кілька фактів, які красномовно свідчать про загальну картину.
Так, вже другий рік тривають спроби незаконно відібрати у громади Вознесенський храм у с. Кам’янка Тельманівського району Донецької області. Попри рішення Вищого адміністративного суду України, яким було визнано законність розпорядження голови Донецької ОДА від 1996 р. про передачу фактично напівзруйнованого храму громаді Київського Патріархату, за гласної і негласної підтримки чиновників в порушення закону був повторно ініційований судовий розгляд того самого питання, яке намагаються вирішити на користь прихильників Московського Патріархату.
Замість того, щоби підтримати діяльність Будинку милосердя у м. Тельманове, в якому силами Церкви утримуються і обслуговуються від 40 до 100 (у зимовий період) осіб похилого віку, полишених родичами і часто навіть прикутих до ліжка, окремі представники місцевої влади роблять все для того, щоби Будинок милосердя перестав функціонувати.
Так, з 2010 року багато меценатів, які раніше підтримували будинок, перестали це робити, мотивуючи свою відмову небажанням «мати проблеми з владою через підтримку Київського Патріархату».
А нещодавно під надуманим приводом була вчинена спроба організувати ексгумацію правоохоронними органами тіл померлих у будинку – очевидно, з метою залякати керівництво єпархії можливим порушенням кримінальної справи.
Також протягом багатьох років для будівництва храмів та єпархіального центру УПЦ КП в м. Донецьку владою не було виділено жодної земельної ділянки – хоча десятки таких ділянок було виділено Московському Патріархату, а також іншим конфесіям.
Після того, як ділянку для будівництва єпархіального центру було придбано приватним шляхом, з боку представників місцевої влади не припиняються намагання перешкодити будівництву та функціонуванню центру. З цією метою надсилаються безпідставні перевірки, у розмовах відбувається залякування різноманітними санкціями, робилися спроби відрізати будівлю від електро- і водопостачання.
Два з половиною роки чиняться численні перешкоди діяльності парафії святого Пантелеймона Цілителя в м. Маріуполі, у зв’язку з чим активістам громади на чолі зі священиком навіть доводилося проводити публічні акції протесту. «Заарештоване» будівництво храму в м. Дружковка.
Ці факти – лише мала частина проблем, з якими практично щодня стикається Донецька єпархія УПЦ Київського Патріархату, її духовенство та віруючі через упереджене ставлення до себе багатьох представників місцевої влади у Донецькій області. Таке упереджене ставлення до УПЦ Київського Патріархату відбувається на фоні систематичного і повномасштабного сприяння з боку влади діяльності Московського Патріархату на Донбасі. Цим самим грубо порушується конституційний принцип рівності всіх конфесій перед законом і рівного ставлення держави до різних Церков.
Вельмишановний Вікторе Федоровичу!
Священний Синод просить Вас покласти край порушенню законодавства посадовими особами різних рівнів у Донецькій області щодо Київського Патріархату. Сподіваємося, що неодноразово висловлена Вами позиція щодо рівності прав всіх конфесій буде щиро сприйнята посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування Донеччини, як керівництво до дії, а утиски громад і духовенства УПЦ Київського Патріархату залишаться у минулому.
Закликаємо на Вас Боже благословення!
Від імені Священного Синоду -
ФІЛАРЕТ, Патріарх Київський і всієї Руси-України



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ БОЖОГО ПОКЛИКАННЯ

ДВІ ГОЛОВНІ ЗАГРОЗИ ДЛЯ БОЖОГО ПОКЛИКАННЯ Як мало сьогодні ми бачимо, дійсно, людей, які б мали великий Божий плід в своєму житті. А, часто, бачимо, коли  віруючі   люди живуть за стандартами  цього  світу, маючи цілі, які актуальні для мирських людей, прагнуть багатства так, як би це було основа їхнього життя… Сьогодні постає важливе питання: "чому ми такі малопродуктивні у Божій справі"? Відповідь можна знайти у нижчезазначеному слові Христа: А між терен посіяне, це той, хто слухає слово, але клопоти віку цього та омана багатства заглушують слово, і воно зостається без плоду. (Матвія 13:22) Варто розуміти, що перед нами є дві дуже серйозні загрози, щоб реалізувати Боже покликання: 1.                щоденні  справи, завантаженість та суєта віку цього настільки навантажили нас, що ми забули про служіння Боже, ми забули про достатню молитву, ми забули про покликання Боже. У нас немає часу, щоб думати про духовне – ми дуже зайняті на роботі, нас так баг

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла , стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь. Сергій Гула

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

МОЛИТВА – ВІРУЮ , як основа християнського світогляду Вірую в Єдиного Бога Отця , Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей , і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця. І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого , Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на від