Перейти до основного вмісту

Всеукраїнська Рада Церков закликає президента та парламент зберегти Комісію з захисту суспільної моралі
02.07.2012 17:17

КИЇВ – Глави конфесій знову наголошують на необхідності збереження та подальшого функціонування Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. Вони закликають парламент та керівництво держави не допустити ухвалення урядового законопроекту № 10447, який передбачає ліквідацію цієї Комісії.


Про це йдеться у зверненнях Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, спрямованих до Президента УкраїниВіктора Януковича, голови Верховної Ради Володимира Литвина, лідера Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсенія Яценюка, представника Президента у парламенті Юрія Мірошниченка та керівників парламентських фракцій, повідомляєІнститут релігійної свободи.

У зверненнях, підписаних Головуючим у ВРЦіРО Святославом (Шевчуком), наголошується на  тому, що “НЕК з питань захисту суспільної моралі як орган громадсько-державного контролю виконує важливу роль у сфері захисту дітей та молоді від руйнівного впливу широкого інформаційного потоку, а також запобігає проявам ксенофобії, пропаганді насильства, розпалюванню національної ворожнечі та релігійної нетерпимості”. 

На думку глав конфесій, ліквідація Комісії призведе до того, що Закон України «Про захист суспільної моралі» не зможе виконуватись, експертизи відповідних інформаційних матеріалів стануть платними.


“При цьому діяльність медіа-корпорацій буде позбавлена жодного громадського контролю, а відтак вийде далеко за межі пристойності та здорового глузду, маючи у фокусі лише жагу до швидкого збагачення будь-якою ціною”, – висловлює своє занепокоєння ВРЦіРО стосовно законопроекту № 10447.

На переконання Ради Церков, покладання обов’язків із проведення експертиз в сфері суспільної моралі на інші державні органи (зокрема, на МВС України) створить умови для цензури, корупції та утисків свободи слова в Україні. 

“Відтак, ліквідації НЕК з питань захисту суспільної моралі як колегіального органу, який діє публічно та переважна більшість членів якого працюють на громадських засадах, може призвести не тільки до морального занепаду суспільства та інформаційного свавілля з боку медіа-бізнесу, але й до погіршення стану свободи слова та ЗМІ”, – наголошується у зверненнях ВРЦіРО.

Нагадаємо, що за підтримки парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації урядовий законопроект № 10447 про ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі планується до розгляду у першому читанні вже у вівторок, 3 липня 2012 року.


Інститут релігійної свободи, м.Київ

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…