Перейти до основного вмісту

УПОВНОВАЖЕНИЙ УПЦ З ВИЩОЇ ОСВІТИ І НАУКИ ВИСТУПИВ НА ЗАХИСТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ


УПОВНОВАЖЕНИЙ УПЦ З ВИЩОЇ ОСВІТИ І НАУКИ ВИСТУПИВ НА ЗАХИСТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

Уповноважений УПЦ (МП) з вищої освіти і науки, голова Християнсько-народного союзу Закарпаття архимандрит Віктор (Бедь) висловився щодо прийняття «Закону про засади державної мовної політики», який спричинив бурхливі суперечки і навіть бійки в українському суспільстві.
 Як зазначається у зробленій заяві, "за положеннями закону чітко визначається кількісна квота, за якою виділяються регіональні національні меншини - це 10% і більше носіїв регіональної мови від загального територіального населення регіону. Подається і відповідний механізм введення однієї з 18 мов у регіональну, який фактично зводиться до збору і подальшої реєстрації підписів ініціаторів. Очевидно, що по відношенню до російської мови реалізувати цей механізм загалом по Україні не є якоюсь очевидною проблемою. Як наслідок, у південних, східних та значній частині центральних областей, включаючи й м.Київ, поряд із державною українською мовою, свого поступового «одержавлення» дістає й російська мова".
На думку Уповноваженого УПЦ з вищої освіти і науки політики, які розробляли закон, спираючись на Європейську Хартію регіональних мов і мов меншин, не наголосили на найбільш концептуальному положенні Європейської Хартії - збереження і сприяння розвитку регіональних мов поряд з державною, але тільки тих, які знаходяться під загрозою зникнення.
Отже, у випадку прийняття зазначеного мовного законопроекту, "практично на всій території України російська мова набуде статусу державної, при чому політико-популістською оболонкою слугує нібито захист прав національних меншин у системі європейської правової традиції", вважає Уповноважений УПЦ. Відповідно за умов успішної реалізації «регіональної російської мови» українська мова на переважній частині території України набуде статусу вторинності, підкреслює він.
повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на УУБА.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…