Перейти до основного вмісту

Комісія з питань захисту суспільної моралі продовжує свою діяльністьДесята сесія Верховної Ради завершилась без розгляду законопроекту № 10447, який за ініціативи Кабінету міністрів передбачає ліквідацію Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі, повідомляє Інститут релігійної свободи.        
Варто відзначити, що напередодні урядовці та керівники парламентських фракцій отримали чимало звернень від Церков і релігійних організацій, а також громадян, з проханням зберегти та забезпечити подальше функціонування цієї Комісії.
Однак до цього питання парламентарі можуть повернутись під час останньої сесії перед черговими виборами до Верховної Ради, яка розпочнеться у вересні. При цьому представники парламентської більшості не виключають проведення і позачергової сесії – наприкінці липня або у серпні.
Без розгляду також залишився законопроект № 10221, який  передбачає внесення суттєвих змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Нагадаємо, що Міністерство юстиції та автор законопроекту погодились із пропозицією ВРЦіРО відмовитись від внесення будь-яких змін до цього Закону, враховуючі неузгодження їх з представниками конфесій. Наразі документ готується до другого читання у Комітеті з питань культури і духовності.
Окрім цього у порядку денному Верховної Ради знаходиться резонансний законопроект № 2450 про порядок організації і проведення мирних заходів, який підготовлений до повторного розгляду у другому читанні. Паралельно з цим парламент планує розглянути законопроект № 10569, що передбачає приведення законодавства України у відповідність до положень проекту № 2450 у разі його ухвалення.
Можна очікувати, що під час наступної сесії народні обранці зможуть розглянути законопроект № 9087 щодо мораторію на приватизацію майна культового призначення. Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій неодноразово наголошувала на необхідності таких законодавчих змін задля виконання Україною своїх зобов’язань перед Радою Європи.
В передостанній день сесії, 5 липня, Верховна Рада відклала розгляд законопроект № 10472 та урядовий проект № 10472-1 щодо порядку реєстрації баз персональних даних, оскільки вони не пройшли розгляд у профільному комітеті. Слід зауважити, що останній законопроект містить поправки щодо обробки персональних даних членів релігійних організацій.


Інститут релігійної свободи, м.Київ 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…