Перейти до основного вмісту

«ПОЗИЦІЯ "ПРОТИ ВСІХ" НА ВИБОРАХ ДЛЯ МЕНЕ ДИВНА», – БЛАЖЕННІШИЙ ЛЮБОМИР (ГУЗАР) «ПОЗИЦІЯ "ПРОТИ ВСІХ" НА ВИБОРАХ ДЛЯ МЕНЕ ДИВНА», – БЛАЖЕННІШИЙ ЛЮБОМИР (ГУЗАР)
 Архиєпископ-емерит Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир (Гузар) не поділяє на виборах позицію під час голосування, що називається "проти всіх". Про це він сказав 20 липня на засіданні медіа-клубу "ЧЕСНО про вибори" у Києві.
"Проти всіх" для мене звучить дивно, - каже духовний лідер УГКЦ. - Такий підхід мені не подобається, оскільки ми - справжня демократична держава, що не є просто гарними словами чи прикрасою, а справді демократією, за якої народ є носієм влади, відповідальності та свідомої дії".
"Якщо "проти всіх", тоді виникає запитання, що ми робимо, якщо ми проти всіх? Чи є це справжнє громадянське суспільство?" – риторично запитав Блаженніший Любомир.
На його думку, ми мусимо виховувати політиків змалечку. Він наводить приклад, що в Америці в школі учні вибирають представника класу і таким чином вчаться, як проводити виборчу кампанію. Учень мусить аргументувати, чому саме його мають вибрати. І дитина з ранніх років звикає, щоб цей процес відбувався чесно, і вчиться бути відповідальною.
"Одне слово, мусимо працювати над тим, як виховувати чесних політиків. Бо зараз головною цінністю людей, які хочуть бути при владі, є накопичення матеріальних цінностей. І це дає те, що ми сьогодні маємо", – вважає Архиєпископ-емерит.
Він також розповів, що його часто запитують журналісти, люди, чи часом сьогоднішня політична ситуація в Україні не є "Божою карою". "Ми не повинні розцінювати політичну ситуацію як кару за наші гріхи. Ми повинні працювати якнайкраще. Господь Бог дає нам можливості. Богу дякувати, ми маємо свободу. Треба її використовувати, виховувати молодь і не спирати вину на Господа Бога за те все, що діється. Бо те, що відбувається, залежить від нас. Господь Бог дає нам розум, волю, свою науку", – пояснив Блаженніший Любомир.
Він навів приклад студента, який не вчився і не здав іспиту. "То що, його Господь покарав? Ні, він сам себе покарав, бо не використав свої можливості", – сказав духовний лідер УГКЦ. А тоді додав: "Так, у Біблії написано, що влада – від Бога, але це не значить, що влада може робити все, що захоче. І народ не повинен казати: "Ой, то все від Господа Бога". Може, не карає, а просто нагадує нам", – переконаний колишній Глава УГКЦ. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ з посиланням на gazeta.ua.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду

Ефективна правова допомога

МОЛИТВА – ВІРУЮ, як основа християнського світогляду
Вірую в Єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі, всього видимого і невидимого. І в Єдиного Господа Ісуса Христа, Сина Божого, Єдинородного, що від Отця народився перше всіх віків, Світло від Світла, Бога істинного від Бога істинного, рожденного, несотворенного, єдиносущного з Отцем, що через Нього все сталося. Він для нас, людей, і ради нашого спасіння зійшов з небес, і воплотився від Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком. І розп'ятий був за нас при Понтії Пилаті, і страждав, і був похований. І воскрес на третій день, як було написано. І возніся на небо, і сидить праворуч Отця.

І знову прийде у славі судити живих і мертвих, і Царству Його не буде кінця.  І в Духа Святого, Господа Животворчого, що від Отця походить, що Йому з Отцем і Сином однакове поклоніння і однакова слава, що говорив через пророків. В Єдину, Святу, Соборну і Апостольську Церкву. Визнаю одне хрещення на відпущення грі…

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ

МОЛИТВА ПРО ДОПОМОГУ
Господи, я знаю, що Ти єдиний мій Помічник у тій складній ситуації, яку я переживаю (розкажіть її і попросіть те вирішення, яке б Ви хотіли). Я віддаюсь в Твої руки і прошу, щоб Ти простив всі мої гріхи та позбавив мене від всякого прокляття. Я прошу, щоб Ти був від сьогодні і назавжди моїм Господом та Спасителем. Я знаю, що коли свої очі я зводжу на небеса, то звідти прийде мені допомога, я вірю, що мені допомога від Тебе, бо Ти вчинив небо й землю і для Тебе немає нічого неможливого! Ти не даси захитатись нозі моїй, не здрімає мій Сторож: оце не дрімає й не спить мій Сторож! Господь то мій Сторож, Господь моя тінь при правиці моїй; Удень сонце не вдарить мене, ані місяць вночі! Господь стерегтиме мене від усякого зла, стерегтиме Він душу мою; Господь стерегтиме мій вихід та вхід відтепер аж навіки! І за це я славлю Тебе, мій Бог і надзвичайно дякую,  в ім’я Ісуса Христа, Амінь.
Сергій Гула

ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕЗРУЧНО ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація

Ефективна правова допомога
ПРО ТЕ, ПРО ЩО НЕ ЛЮБЛЯТЬ ГОВОРИТИ – анонізм, маструбація
Дійсно - це питання достатньо делікатне і дуже дискусійне. Одні говорять, що маструбація, анонізм гріх, інші - що це нормальна життєва потреба людини. Це непросте питання, особливо для молодих і неодружених людей, а також і для віруючих, оскільки вони на роздоріжжі: "все ж таки, це гріх чи не гріх?...". 
В Біблії достатньо сказано щодо цього питання:  1 - це про Онана (звідки і пішов термін анонізм), який намірино виливав своє насіння на землю, не бажаючи запліднити дружину свого померлого брата, що було гріхом в очах Богом (Буття 38:9-10). 2 - це згадка малакій в 1 посланні до Коринтян 6 глава, 9 вірш, де є опис тих, хто не попаде в Царство Боже, серед них є так звані «малакії».  Малакія - від грецької "м`який", м`якотілий, той, хто легко піддається тиску. В новогрецікій мові Малакія переводиться як анонізм, відповідно - "малакас" переводиться як аноніст. Тобто в Біблії (1 Кори…